Nádherné Řím: Top 10 historických památek města

Opravdu úžasný, velkolepý Řím si zaslouží pozornost každého. Zde je doslova každý kámen považován za historickou hodnotu a samotné město se stalo jakýmsi průvodcem světovými dějinami. Jistě už víte, že počet míst v Římě je prostě neuvěřitelný. Proto, pokud plánujete dovolenou na víkend, pak čtěte dál, protože jsme připravili seznam hlavních atrakcí, které byste měli vidět na vlastní oči.

Koloseum

Pokud jde o Řím, mnozí z nich mají vztah ke Koloseu. To není překvapující, protože je to opravdu úžasná stavba, která se zachovala již od starověku. Dříve mohlo koloseum pojmout až 75 tisíc lidí, kteří žíznili po chlebu a cirkusech. Bohužel se v aréně konaly kruté gladiátorské bitvy, popravy a dokonce i návnady zvířat. Je těžké spočítat, kolik lidí v této aréně zemřelo.

Je zajímavé, že ve středověku bylo Koloseum pevností a později se stalo městským lomem. Jeho zničení bylo zastaveno až v 18. století papežem Benediktem XIV a zároveň bylo prohlášeno za posvátné místo. Colosseum je nyní rozpoznáno jako jeden ze 7 nových divů světa, takže všichni cestující ho chtějí vidět a zachytit na fotografii.

Pantheon

Největší architektonická památka a inženýrský zázrak - to vše je samozřejmě o Pantheonu. Často se také nazývá chrámy všech bohů. Samotný design je jedinečný, protože nic takového na počátku II. Století nl není jednoduchénemohl stavět. Je zvláštní, že uvnitř místnosti je kulatý tvar se sloupy. Současně není jediné okno. Hlavním zdrojem světla je kulatý otvor, který se nachází na vrcholu kopule. Během dne stačí a v letním odpoledni můžete vidět neobvyklý efekt zvaný „sloupec hmotného světla“. Vypadá to opravdu velmi zajímavé a neobvyklé.

Hrad svatého anděla

Stavba tohoto unikátního hradu začala ve vzdáleném 135 letech. Od té doby byl několikrát přestavován a měl řadu funkcí. V průběhu let to byla hrobka, vězení, sídlo papežů a dokonce i trezor. Dnes na hradě sv. Angela se nachází Vojenské historické muzeum. A to je prezentováno v 50 pokojích, takže se tam každý může ztratit.

Římské fórum

V místě, kde nyní zůstaly zříceniny Fóra, bývaly obrovské náměstí se sloupy, tribunami a různými sochami. To bylo tady že úřady přijaly zákony, ctil vítěze a rozhodl osud měst. K dnešnímu dni je římské fórum malebné zříceniny, triumfální oblouky, které každý den prozkoumávají davy turistů.

Fontána di Trevi

Luxusní barokní kašna je známá po celém světě. To je často ukazováno ve filmech a televizních pořadech, stejně jako televizní programy o cestování. Mimochodem, jeho délka je jen 20 metrů a jeho výška je 26 metrů. Ale ve skutečnosti to vypadá mnohem víc, protožeje pokračováním průčelí Palazzo Poli.

Podle legendy plní fontána Trevi touhy. K tomu stačí hodit minci. Pro ty, kteří to budou dělat, doporučujeme přijet po západu slunce. Faktem je, že ve dne je prostě nemožné k němu přistupovat kvůli nerealisticky velkému počtu turistů. Ale všechno se mění se západem slunce. Kašna vypadá úžasně, a můžete si vychutnat všechny velkolepost.

Katedrála sv. Petra

Srdce Vatikánu, stejně jako celý katolický svět, lze právem nazvat katedrálou sv. Petra Jedná se o velkolepé architektonické dílo, jehož vzniku se zúčastnil světově proslulý Michelangelo a Raphael. Bazilika je navíc jedním z největších kostelů na světě. Budova pojme až 60 tisíc lidí, což je pro budovy té doby prostě neuvěřitelné.

Sixtinská kaple

Dalším lákadlem, které by fanoušci Michelangela měli určitě navštívit, je samozřejmě Sixtinská kaple. Ohromující mistrovské dílo renesance rozhodně zaslouží pozornost. Michelangelo zde strávil čtyři dlouhé roky, maloval strop a stěny malbami. Na kapli pracovali i další, stejně talentovaní mistři renesance, Botticelli a Raphael.

Náměstí Navona

Jeden z nejznámějších čtverců - Náměstí Navona téměř nikdy nevypadne opuštěný. To vždy hostí různé oslavy a veletrhy, stejně jako stoupádovolená atmosféra a zábava. Proto se na náměstí scházejí místní obyvatelé a cestující z různých zemí. Je pozoruhodné, že kolem náměstí jsou barokní budovy, které nemohou přitahovat pozornost turistů i místních obyvatel.

Vittoriano

Pokud jdete na náměstí Piazza Venezia v Římě, pak i z dálky uvidíte obrovskou sněhově bílou památku zvanou Vittoriano. Vznikl na památku prvního krále sjednocené Itálie - Viktora Emmanuela II. Turistům se to velmi líbí, o Římanech se nedá říci. Místní obyvatelé se domnívají, že je příliš přetížen různými prvky. Památník se proto nazývá přezdívky, jako například "falešná čelist" nebo "psací stroj".

Španělské kroky

Zdá se, že jednoduché schodiště, co je na něm pozoruhodné? Ale byla to ona, kdo přitahoval pozornost všech cestujících po stovky let. Vypadá to velmi neobvykle, kroky mají mírně konkávní tvar a stávají se buď širšími nebo užšími. Kromě toho je šířka rozpětí také odlišná a je v ní 138 kroků, ale to vše nelze srovnávat s tím, že nabízí ohromující výhled na město kdykoliv během dne a roku. A v létě je zde vystavena kolekce High Fashion s nejslavnějšími módními návrháři.

Ve skutečnosti je v Římě ještě mnoho úžasných památek a míst, která stojí za to navštívit. Koneckonců, toto město je doslova naplněno historií. Proto Vám doporučujeme naplánovat si výlet na nevíkendu a na delší dobu. Pouze tímto způsobem se budete moci ponořit do této atmosféry a cítit se jako skuteční Italové.