Nejkrásnější vodopády na světě: TOP 13

Vstoupíte-li do země, v níž se nachází vodopád, doslova se ocitnete v ráji. Nekonečný proud magické vody se vrhá do atmosféry úplné blaženosti Na světě jsou vodopády, které ohromují všechny kontemplatory s nedotčenou krásou a klidem. Obrovské množství vody a zuřivého toku fascinuje. Vodopády se počítají v neuvěřitelném počtu a různých velikostech, mezi nimiž jsou i skutečné výtvory umění přírody. Jaké jsou nejkrásnější vodopády na světě? Je to z nejlepších pohledných vodopádů je náš dnešní výběr.

Vodopády Seljalandsfoss

Na Islandu je vodopád Seljalandsfoss, jehož originalita spočívá v tom, že jeho krása je odhalena zevnitř. Chcete-li vidět a ocenit nadpozemskou krásu vodopádu, musíte se dostat do bezpečné skalnaté jeskyně. Vodní toky vodopádu Seljalandsfoss spadají do jezera, obklopené ohromujícími květinovými poli.

Vodopády Iguazu

Komplex nepřekonaných vodopádů Igasu se nachází v Brazílii a je to poměrně působivý pohled. Vodopád má dvě stě sedmdesát pět malých vodopádů, které jsou více než tři kilometry široké. Ve skutečnosti, taková nepopsatelná podívaná musí být viděna alespoň jednou v životě na vlastní oči, aby pochopila, proč miliony turistů usilují o vodopády Igiasu.

Angel Falls

Mezi největšími přírodními jevy zaujímá Angel Falls zvláštní místo. Téměř kilometr na výšku je délkanejvyšší vodopád na planetě. Vodopád se nachází na hoře Auyantepui, ale voda teče sama na své cestě na zemský povrch se promění v mlhu. Taková podívaná vytváří nesmazatelný dojem z viděné krásy.

Sutherlandské vodopády

Sutherland Falls se nachází v národním parku Fiordland na Novém Zélandu a je jedním z nejvyšších vodopádů na Zemi - dvě stě čtyřicet osm metrů. Vodopád začíná u ústí řeky Arthur. Malebné místo je jedním z míst světového dědictví UNESCO. To je dobré v každém ročním období, ale jarní kouzlo přírody kolem vodopádu je zvláštní.

Vernal Falls

Vernal Falls se nachází v Kalifornii v Yosemitském parku. Skály, které protékají potoky krásného vodopádu, rozdělují parkové plochy na několik částí. Kolem Vernalských vodopádů prochází několik malých vodopádů, které spolu s Vernalem tvoří obrazový obraz tvaru schodiště. Turisté sledují úžasnou vodní podívanou celé hodiny na vyhlídkové plošině. Zde nemůžete odolat pokušení fotit na nejkrásnějším vodopádu na Zemi.

Vodopád Dettifoss

Dalším kouskem ráje na Islandu je čtyřicet čtyři metrový vodopád Dettifoss. Světově proslulý vodopád se nachází na území národního parku Yokulsurglyuyur. Mimochodem, vodopád má stejný název jako řeka, ze které pochází. Šumivé proudy vody, které jsou ohlušujícís pádem pádu na slunci, rozdrtit a hrát jako zuřící moře.

Yosemite Falls

Z velké rozmanitosti vodopádů na naší planetě není možné vybrat nejkrásnější z nich, ale Yosemite Falls si zaslouží zvláštní pozornost. Nachází se ve stejnojmenném národním parku Kalifornie. Yosemite Falls uzavírá hodnocení nejvyšších vodopádů na planetě, ale jeho výška je úžasná - 739 metrů.

Maltnomské vodopády

Dalším z nejvyšších a nejkrásnějších vodopádů je vodopád Multnomah. Obdivujte krásu rychlého toku, který přichází k mostu, který je postaven přímo nad vodopádem Multnomah. Bude zajímavé vědět, že tento most je analogem elfského mostu od bestselleru „Pán prstenů“, proto sem posílají stovky turistů, fanoušků fantastického žánru.

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády jsou známé po celé planetě, protože představují nejen tři propojené proudy vody, ale také velmi krásný výhled. Výška vodopádu Niagra je malá a má padesát metrů, ale jeho délka je více než jeden kilometr.

Vodopád Gullfoss

Islandský vodopád Gullfoss se nachází v jihozápadní části malebné země. Název vodopádu v ruštině zní jako "zlatý vodopád". Vodopád má neobvyklý tvar, a proto je považován za jeden z neobvyklých a krásných koutů Země. Vodopád Goodfoss je jedinečný a krásný svým vlastním způsobem.

Kaieteur Falls

Při pohledu na vodopád Kayetur je každý dech beroucí. Výška vodopádu Kayetur je dvě stě dvacet šest metrů, a proto je považována za jeden z nejmocnějších vodopádů na planetě. Pokud porovnáte úžasný vodopád Kayetur s Niagarskými vodopády, Kayetur je pětkrát vyšší. Krásný vodopád pochází z řeky Potaro.

Sastavtsi Falls

Jedinečný vodopád Sastavtsi je největším vodopádem v Chorvatsku. Už jsme vám říkali o kráse Plitvických jezer, které jsou vytvořeny díky vodopádu Sastavtsi. Krása nesrovnatelného a úžasného vodopádu je celosvětově uznávaná. Zde všechno dýchá klid a klid.

Victoria Falls

Victoria Falls je jedním z nejširších vodopádů na planetě. Představte si téměř dva kilometry pásu s proudícími křišťálovými proudy vody. Ze sto metrů vysoké létat nejčistší kapky životodárné vlhkosti, hluk z pádu, který je slyšet v okruhu třiceti kilometrů. Turisté často navštěvují tento vodopád na řece Zambezi.

Na této planetě jsou tisíce vodopádů, které je v porovnání s krásou a velkorysostí obtížně srovnatelné. Zvláštní pozornost si zaslouží mnoho vodopádů, které nejsou uvedeny v dnešním stanovišti. Velký počet videí a fotografií neodráží velikost a sílu padající vody. Tým pix-feed se již dlouho snaží stát pro své čtenáře a předplatitele „průvodcem“. Ale jistě mnozí z vás mají co říct.o vodopádech! Podělte se o své názory v komentářích!