Nejkrásnější metro na světě: Detailní foto přehled architektonické krásy a podzemních divů inženýrství

Metro po celém světě pro obyvatele velkých měst se stalo nejoblíbenější veřejnou dopravou. Velmi často jsou stanice metra vyrobeny jako plán, ale existuje celá řada měst, ve kterých místní vláda přeměnila obyčejné stanice metra na nejrealističtější a nepřekonané umělecké dílo. A dnes si povíme a ukážeme na fotografii nejkrásnější metro na světě, kde můžete nejen obdivovat uměleckou krásu, ale také vidět zázrak inženýrství.

Posh Stockholm Metro

Centrální část stockholmského metra je doslova vyhloubena do skály. Externě se podobá tunelu v jeskyních. Je to legrační, ale v tomto metru nejsou žádné opakovací stanice. Všechny jsou zařízené v některých světlých barvách. V tomto krásném metru můžete chodit hodiny, obdivovat kresby a krásnou krajinu. Stanice metra T-Central je skutečným zázrakem architektury. Všechny interiérové ​​dekorace jsou nepravidelně tvarované, ale to je to, co dělá metro nejunikátnějším a nejkrásnějším na světě. Stanice Solna-Centrum je také zázrakem podzemního umění, kde můžete na vlastní oči vidět sociální problémy světa a životního prostředí.

Ohromující design radnice metra v New Yorku

Metro v New Yorku není proslulé krásou, protože místní orgány ji vnímají jako podzemní díru. Mezi stanicemi metra je však výjimka, například stanice radnice. Je vyzdoben vitrážemi a mramorovými dlaždicemi s jednoduchými ornamenty.Návrháři metra, honí krásu a sofistikovanost, vyvinuli polokruhovou platformu.

Krása metra Buenos Aires

Metro Buenos Aires potěší cestující každý den veselými stěnami, zábavnými sloupy, uměleckými kompozicemi a vitrážemi. Všechna rozhodnutí o designu nenápadně vypráví příběh Argentiny. V designu metra Buenos Aires můžete sledovat všechny místní zvyky a kulturní orientaci.

Metro v Šanghaji: Magnificence a bezkonkurenční design

Podzemní město budoucnosti - tzv. Místní obyvatelé a hosté města jsou metrem v Šanghaji. Jedna z centrálních stanic metra, včetně tunelů, je vyzdobena ve stylu fantastického filmu Tron. V konstrukci metra převládají tlumené neonové odstíny. Panoramatický tunel, který vede podél dna řeky, je nádherný.

Nejkrásnější metro: Formozo Boulevard

V Kaohsiungu na Tchaj-wanu je jedna z nejkrásnějších stanic metra nazvaná Formozo Boulevard. Zde můžete vidět největší instalaci na světě v podobě kopule světla. Dekor z barevného skla se skládá z mnoha kusů skla, jejichž počet je více než tisíc a na kterém jsou zobrazeny všechny kroky lidského života. Na skle můžete sledovat život člověka od narození až po smrt.

Krásné madridské metro

Úžasný povrch byl proveden na obrovských centrálních stanicích v madridském metru. Grand UndergroundMetro haly často přitahují cestující organizováním kulturních akcí. Při návštěvě madridského metra můžete okamžitě navštívit původní výstavy, sály a dokonce i koncerty.

Metro Toledo: nejkrásnější design metra na fotografii

V Neapoli není stanice metra Toledo jen jednou z nejhlubších stanic metra, ale také jednou z nejkrásnějších stanic metra na světě. Strop a stěny jsou zdobeny kresbami vody a světla. Nádherné osvětlení mozaiky modrými, stříbrnými, bílými květy vytváří dojem ponoření pod vodou nebo sníh padající na hlavu.

Nejkrásnější metro v Paříži

V Paříži je jedno z nejkrásnějších podzemí na světě. Celý pařížský metro je vyroben ve stylu minimalismu a hlavní důraz designérů byl na praktičnosti. Stanice Ar-e-Metie si zaslouží určitou pozornost. Název stanice v překladu zní jako „umění a řemesla“. Zde jsou stěny zcela pokryty měděnými plechy s nýty. Vzhledem k tomu, dekor používá obrovské ozubená kola a okénka. Dostanete se na krásnou stanici metra, možná si myslíte, že jste se náhodou dostali do ponorky.

Krásné varšavské metro

Metro Platz Verson - jeden z důvodů pýchy místních obyvatel. Toto je skutečné architektonické dílo. Hlavním architektonickým prvkem stanice je kopule, která slouží jako lustr.

Metro v Severní Koreji: rafinovanost a originalita

Vstupuje Severní Koreaseznam nejnebezpečnějších zemí na planetě, ale to nezabránilo výstavbě jednoho z nejkrásnějších metr na světě. Kamenné zdi jsou malovány freskami. Mramorové podlahy a křišťálové lustry na stropě vytvářejí nepřekonatelnou eleganci. Mimochodem, toto metro je nejen krásné, ale také praktické. Zde můžete uniknout z jaderných útoků, protože metro v Severní Koreji je nejhlubší metro na světě.

Metro Metro: Mistrovská díla architektury

Metro Metro je právem uznáno jako jeden z nejkrásnějších komplexů stanic, jehož design není nižší než palácové sály. Zde můžete vidět drahé sloupy, zdobené zlatým dekorem, mozaiky, sochy. Nádherný design Petrohradu Metropolitan je úžasný.

Londýnské metro: moderní styl

Westminser Station v Londýně je ve své konstrukci technologicky nejvyspělejší stanicí na světě. Některé fragmenty filmu Harryho Pottera byly natočeny na platformě londýnského metra.

Metro Moskva

Metro Moskva je jednou z atrakcí hlavního města Ruska. Potěšení je první pocit, který nastane, když vstoupí do metra. Dokonce i přeplněný proud dělá pozor na okolní jedinečné struktury. Moskevský podzemní palác je doslova naplněn překonanými architektonickými památkami.

Metro Praha - jedna z nejkrásnějších na světě

BPraha pokračovala v experimentu a změnila stanici metra na neobvyklou uměleckou instalaci. Stojící na plošině, můžete se ztratit ve vesmíru, protože i malá doba na stanici metra mění vizuální vnímání zdí. Cestující nechápou, zda jsou stěny na stanici metra konvexní nebo konkávní.