Nejlepší místo pro útulnou dovolenou - letovisko Vityazevo

Vedle Anapa je pohodlná a klidná vesnice Vityazevo, která s radostí otevřela své letovisko, aby se setkali s turisty z celého Ruska. Obec dostala své jméno na počest majora Vityaza, hrdiny rusko-turecké války. V bitvě s Circassians blízko Anapa v 1809, on ukazoval hrdinství. V roce 1837 byla na tomto místě založena Vityazevskaya Cossack village.

Na břehu Vityazevského ústí se nachází osada. Moře je mělké a velmi čisté. Středisko je obklopeno vinicemi a vypadá jako středomořská krajina.

Jak se dostat do Vityazevo

Letiště Anapa a železniční stanice se nacházejí v obci Vityazevo blíže než samotné letovisko. Z letiště do Vityazevo, vzdálenost je 5 km a taxikáři mohou dostat na místo za 400-500 rublů. Také z vlakového nádraží.

Turisté cestují vlakem hlavně do stanice Tonnelnaya. To se nachází od Vityazevo v 50 km a od Anapa v 35 km. Pokud si rezervujete taxi předem, můžete se dostat do Vityazeva za 850 rublů. Je možné z nádraží Tonnelnaya do Anapa, aby se kyvadlový autobus za 120 rublů, a od Anapa do Vityazevo jsou mikrobusy č. 134, 128, 114 každých 10 minut.

Minibus můžete chytit v samém centru Anapy, stejně jako na Pioneer Avenue. Během prázdnin jsou minibusy přeplněné a vzdálenost je 15 km, vozidlo jezdí za 45 minut. Jízdné od 45 rublů. V tomto případě je lepší zaplatit za taxík asi 350 rublů a dostat se do cíle během několika minut.

Pláže a dovolená ve Vityazevu u moře

\ t

Pláž Vityazevo je písečná a velmi široká. V některých místech dosahuje šířka 150 m. Moře je mělké a dobře zahřáté na stovky metrů od břehu. Existuje spousta rekreantů s malými dětmi. Přístup na Central Beach je velmi dobrý, o jiných plážích se nedá říci. Proto se na Central Beach během sezóny hromadí spousta odpadků a spousta turistů. Někdy, dokonce platí 200 rublů za lehátko, rekreant nemá dostatek místa k pobytu na pláži. Tak, v sezóně na pláži letoviska vesnice, obraz radikálně zhoršuje. Vzhledem k mělkému moři v pobřežní zóně, od července do poloviny srpna, je voda plná řas a může kvést.

Ti, kteří se chtějí dostat z davu rekreantů, se mohou pohybovat směrem na Blagoveshchenskaya - na divoké pláže za LOC Vityaz. Můžete jet pryč blíže k Anapa, kde jsou pláže oblázkové.

Znalí turisté si užívají pláží dětských zdravotních středisek. Tyto pláže nejsou během nepřítomnosti dětí sledovány. Na plážích soukromých hotelů nejsou povoleny žádné soukromé osoby.

Pláž Tortuga je alternativou k Central Beach. Zábava - skluzavky, trampolíny, „banány“ jsou zde stejné, ale moře s pláží je čistší a lidé jsou mnohem menší. Piráti animátoři pomohou dětem na této pláži hledat poklad. Na toto místo se dostanete autobusem nebo soukromým autem. "Ne Anapa" auta zaplatí 100 rublů za jízdné.

Odpočinek ve Vityazevu bez zprostředkovatelů: hotely, penziony, soukromý sektor, všezahrnuto

Ve všech pobřežních městech a jiných letoviscích v prázdninovém období je vše pronajato - domy, byty, pokoje. A Vityazevo v tomto pravidle není výjimkou. Tam jsou stovky penzionů v obci, neméně mini-hotely a asi 20 "hvězdy" hotely.

Varianta „mistrovského domu“ je poměrně běžná. Jedná se o dům, kolem kterého jsou hostující budovy a jídelní kout. Stupeň komfortu pronajatých pokojů je odlišný. Pokoj bez klimatizace, lednice, sprchy a WC bude stát asi 400 rublů za den na osobu. S dostupností těchto zařízení - od 800 rublů za den na osobu.

Před cestou je vhodné rezervovat pokoje předem, protože pokoje zařízení, kde je vybudována dětská infrastruktura, rychle končí v sezóně.

Byt v obci lze pronajmout za 2000 rublů. Na okraji obce bylo vybudováno několik středisek a letovisek. Dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením lze pronajmout od 3 500 rublů. Některé nově postavené hotely nemají dostatek území - několik parkovacích míst, není dostatek zeleně, ale jejich pláže jsou uzavřeny. Cena pokojů začíná od 2500 rublů.

Některé hotely ve městě Vityazevo provozují systém „all inclusive“. Životní náklady v nich začínají od 1400 rublů denně.

Levný odpočinek ve Vityazevu: kavárny, restaurace

\ t

V první řadě je místní kuchyně charakterizována rozpočtem. Existuje velké množství jídelen, ve kterých můžete jíst chutně a levně. Oběd200 rublů na osobu, večeře s alkoholem - asi 300 rublů. Ve Vityazevu nejsou žádné restaurace.

Hot kukuřice na pláži stojí 50 rublů, churchkhela - 100 rublů, baklava - 50 rublů. Někteří turisté jedí na přizpůsobené menu penzionů. Ceny jsou přibližně stejné jako v jídelnách nebo o něco vyšší. Oběd na osobu - 200-450 rublů.

V obci je mnoho jídelen a kaváren s řeckými jmény, ale v některých z nich je řecká kuchyně prezentována pouze ve formě řeckého salátu.

V obci je několik dobrých kaváren s vynikající kuchyní. Chtěl bych doporučit kavárnu "Makedonie", která nabízí vynikající značkové kebaby, síťové zařízení "Yay" - řecký gyroskop, sushi, pizzu a hospodu "Dublin" s širokým výběrem piva.

Atrakce a zábava v Vityazevo

\ t

Všechny silnice střediska Vityazevo vedou do Paralia. Jedná se o bulvár o délce téměř 1 km, který vede z centra osady na Central Beach. Zde jsou delfinárium, zábavní park, stany se suvenýry, kavárny, obchody.

Pro památky je třeba jít do Anapa - „Gorgippia“, majáku, komplexu fontán, nebo jít do Sukka, kde jsou pro návštěvníky uspořádány turnaje „Lion Head“. Po prohlídce, kterou mohou hosté pracovat v kovárně, se věnují modelování v keramické dílně nebo praktikují lukostřelbu. Poté se můžete projít po krásném horském jezeře nedaleko hradu.

Požadovánomusíte navštívit rezervaci Big Utrish. Pobřeží Anapa je zde velmi krásné s nádhernou skalnatou krajinou.

Odpočinek ve Vityazevu s dětmi

Ti, kdo přijdou s malými dětmi, se v obci nudit nebudou. tam bude i zábava.

Proti delfináriu se nachází byzantský zábavní park. Je tu spousta kolotočů. Tam jsou extrémní skluzavky a skluzavky pro velmi mladé návštěvníky.

Aquapark Olympia byl postaven v řeckém stylu. Tento vodní park je menší než v Anapě a Dzhemete, ale je zde obrovské území s bazény. Vedle Olympie se nachází místní delfinárium - pýcha vesnice. To bude zajímavé navštívit představení, a ještě zajímavější plavat v objetí s těmito roztomilými stvořeními. Hlavní život v obci je na cestě k moři a na plážích. Veškerá zábava v Paralii a na pobřeží. Pro děti na nábřeží je tu spousta zábavy.

Zbytek ve Vityazevu: recenze, klady a zápory

Obec Vityazevo s teplým a klidným podnebím je skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Středisko je příjemné a roztomilé. Hodně chutných kebabů, vína a ovoce. Pláže jsou obrovské a moře je mělké a teplé. Po dovolené ve Vityazevu zůstávají nejživější a nejpříjemnější vzpomínky hostů.

Někteří táborníci nemusí mít dostatek parkovacích ploch a hřiště v obci resort. Mezi nevýhody rekreace patříspousta turistů na centrální pláži. Ale na druhou stranu, pokud by to bylo v tomto resortu špatné, pak by na pláži bylo málo turistů. Některé jízdy jsou předražené.