Jak zajímavé je trávit čas v Kuchugury?

Na jihu Ruska, na poloostrově Taman, se nachází letovisko Kuchugury. Přijme všechny turisty, kteří jsou unavení z shonu megalopolisů, a je připravena mu dát vřelou nabídku Azovského moře, dobrou náladu a klid. Nedaleko je Černé moře a aktivní rekreanti během své dovolené budou moci navštívit dvě moře. Skvělá rodinná dovolená v Kuchugury se zde nudit nebude. Infrastruktura je dobře rozvinutá. V obci je mnoho různých restaurací, kaváren, klubů.

Jak se tam dostat

Anapa je nejbližší letiště z Kuchuguru. Můžete se dostat do Anapa, Krasnodar nebo Novorossiysk vlakem, a pak se taxíkem do vesnice. Pro taxík z Anapa do Kuchuguru, turisté budou požádáni o 2000 rublech.

Můžete jet autobusem do Port-Kavkazu - zastávka "Fontalovskaya". V tomto místě jsou turisté vždy vítáni taxikáři, kteří vás s větrem odvezou do nebeských Kuchugurů.

Kuchugur je také dostupný autem. Cesta po celé trase je dobrá.

Pláže

Poloostrov je umýván Černým a Azovským mořem. Voda v oblasti letoviska je vždy velmi čistá, a to díky výměně vody mezi dvěma sousedními moři. Který z nich je lepší, je nesmyslný argument. Nejdůležitější je, že pobřežní vody střediska jsou vždy teplé, vzhledem k malé hloubce a nedostatku studených proudů v této oblasti.

Centrální písečná pláž obce je dobře vybavená. Je volný a velmi velký, vstup do vody je pohodlný. Tam jevše, co potřebujete - toalety, lehátka, šatny a mnoho vodních atrakcí. Můžete létat na padáku, jezdit na vodním skútru, banán, katamarán.

Ve směru Priazovského jsou za vesnicí "divoké" pláže. Je zde jen velmi málo lidí, ale neexistuje infrastruktura. Moře je velmi mělké, můžete chodit asi 100 metrů ve vodě z pobřeží.

Odpočinek v Kuchugury bez zprostředkovatelů

V dávných dobách přišli turisté do osady, aby měli odpočinek „divoši“, ale s rozvojem a rozšiřováním hotelové infrastruktury zmizel i samotný požadavek na přepravu stanů s nimi. Penziony, podobně jako mini-hotel v obci, jsou přítomny pro každý vkus. Zde, krásný výhled z oken, pohodlné pokoje a co je nejdůležitější - klid. To vše doplňuje přítomnost pěkných teras. Některé nádvoří mají čisté bazény. Doporučujeme rezervovat si ubytování předem.

Uprostřed prázdnin (červenec - srpen) bude pobyt v minipark nebo hotelovém pokoji stát nejméně 500 rublů na osobu. Asi 3 300 rublů bude muset být zaplaceno za byty ze dvou pokojů, kde mohou žít velké rodiny 5-6 lidí.

V hotelu nebo hotelu (červenec-srpen) bude cena standardního pokoje kolem 2 000 rublů. Počátkem léta a začátkem podzimu budou ceny odpovídajícím způsobem nižší.

Bydlení lze pronajmout v soukromých domech. Ceny začínají od 250 rublů za den na osobu. A stejně jako v každém resortu - čím blíže je ubytování k moři, tím vyšší bude jeho cena.

Výkon

Ceny v jídelnách a malých kavárnách v Kuchugury jsou následující:

 • polévka, okroshka - 45-55 rub.;
 • kotleta - 60 rublů;
 • kuřecí stehno - 45 rublů;
 • guláš - 100 rublů;
 • ryby pečené - 165 rublů;
 • bramborová kaše - 35 rublů;
 • dušená zelenina - 75 rublů;
 • čaj, káva - 15 rublů;
 • pivo - 75 rublů.

U moře v kavárně jsou tyto ceny:

 • kuřecí kebab - 60 rublů /100 g;
 • vepřový šašlik - 80 rublů /100 g;
 • jeseter shashlik - 180 rub. /100 gr.

Přímo u pláže se nacházejí místa, kde můžete jíst na cestách - výborné cheburky, párky v rohlíku, shaurma. Vařená kukuřice na pláži stojí 30 rublů.

Zajímavosti a zábava v Kuchugury

\ t

Tamanský poloostrov - země dávných památek. V Kuchugury, kromě atrakcí, velmi unikátní přírodní prostředí. Proč jsou jen bahenní sopky. V okolí obce se nachází mnoho turistických tras a tras, kterými se turisté seznámí s místními zajímavostmi.

Místní vinice jsou známé daleko za regionem. Jedná se o kozáckou oblast, takže milovníci jízdy na koni budou moci jezdit na koních.

Je fascinující trávit čas v zábavním parku Emelya - houpačkách, mini autodromu, karuselu, ruském kole. Otevřeno denně od 17:00 do 23:00 Na území je kavárna. Vstup do parku stojí 100 rublů, ceny jízd se pohybují od 150 do 200 rublů.

Musíme navštívit místní bahenní sopku. Ve vesnici Golubitskayakterý se nachází 30 km od obce, můžete navštívit krokodýlí farmu, delfinárium, zoologickou zahradu, aquapark.

Na pláži si můžete odpočinout:

 • trampolína pro děti - 100 rublů za 10 minut;
 • parasailing - 1500 rublů;
 • jízda na „tabletu“ - 300 rublů;
 • výlet po moři na banán - 250 rublů.

Můžete jezdit na nafukovacím skluzu. Náklady na 100 rublů /10 minut, ale za 200 rublů. Můžete jezdit celý den.

V Kuchugury je i trh místem zábavy. Pro 200 rublů budou rekreantům nabídnuty hry na ruský kulečník.

Mám ráda děti v lanovém parku "Madagaskar". Trasy mají různé úrovně obtížnosti. Zelená trasa je nejjednodušší, pro děti od 120 cm vysoké, pro děti od 10 let je vhodná žlutá stezka, ale v doprovodu dospělých. Dospělí mládí mají povoleno individuální předávání, avšak za přítomnosti doprovodné osoby.

Výhody a nevýhody rekreace

\ t

Obec Kuchugury je ideální pro rodinnou dovolenou. Pro milovníky nadšení a milovníků adrenalinu vybaveného motokárám a zábavním parkem "Emelya". Rybářská školka se nachází několik kilometrů od vesnice, kde rybáři mohou trávit čas a chytit večeři.

Nevýhody lze připsat - špatné dopravní spojení střediska, a možná, že někdo bude mít pocit, že v Kuchugury je jen málo zábavy.