Vše o cestování do Itálie: ceny, ubytování, zajímavé trasy

Itálie je turistům k dispozici kdykoliv během roku. V zimě sem přijíždějí příznivci horského lyžování, léto je ideálním místem pro dovolenou na pláži a mimosezóna je ideální pro léčení a poznávání mnoha památek v zemi. Jak relaxovat a pobavit se v Itálii, řekněte nám více.

Airfare

Mezi květnem a říjnem, stejně jako během novoročních svátků, je průměrná cena letenky z Moskvy do Říma 12 tisíc rublů. Během mimo sezónu si můžete koupit letenku za 9-10 tisíc rublů. Stojí za zmínku, že velmi často jsou letenky do Rimini, Pisy, Milána nebo jiných italských měst mnohem levnější než do Říma.

Odpočinek v Itálii 2018: hotely, apartmány, ubytovny

\ t

Během cesty do Itálie mohou turisté zůstat v hotelu, hostelu nebo si pronajmout byt. Životní náklady budou záviset na ročním období, letovisku, typu ubytování a vzdálenosti od centra města.

Noc v hostelu bude stát v průměru 16-40 eur. Noc ve 2 nebo 3hvězdičkovém hotelu stojí 30 eur. Pro pokoj ve 4 a 5hvězdičkovém hotelu se snídaní budete požádáni o 50 EUR za den.

Cestující si mohou také pronajmout pokoj nebo celý byt od místních obyvatel. Pohodlné ubytování s veškerým potřebným vybavením v blízkosti centra města může udělat pro turisty od 40 eur za pokoj nebo od 55 eur za samostatný apartmán.

Ceny za vnitrostátní přepravu

\ t

Doprava v Itálii je dobře rozvinutá, a proto jsou problémypohybu, ke kterému nedojde. Ve velkých městech (Milán, Řím) funguje metro. Jízdné je 1 euro. Zakoupená jízdenka je platná po dobu 75 minut nebo do odjezdu z metra.

Kromě toho může být město přesunuto autobusem. Cena vstupenky - 1.5 Euro. Náklady na denní jízdenku jsou 7 eur. Cestovní lístek na 3 dny stojí 18 euro a za týden 24 eur.

Cestování na meziměstské trase bude v závislosti na vzdálenosti stát 12-35 eur.

Výlet v taxíku bude stát 6,5 eur (za volání a stravování) + 1,3 eur za každý kilometr, poté co je na přepážce více než 11 eur.

Mezi městy jsou vlaky. Jízdné na regionálním vlaku je 22 eur, v rychlostním vlaku 35 eur. Mezi malými městy můžete cestovat vlakem za 8 eur.

Výkon

Zde můžete jíst v levné restauraci za 15 EUR a v restauraci s rychlým občerstvením za 8 EUR. Komplexní oběd pro dva bude stát asi 50-60 eur.

Náklady na zájezdy do Itálie 2018

Pokud nechcete obtěžovat rezervaci letenek a hledat ubytování, můžete využít služeb cestovních kanceláří a rezervovat si cestu do Itálie.

Průměrné náklady na 7denní cestu s ubytováním ve 3hvězdičkovém hotelu budou v průměru činit 61 tisíc rublů pro 2 osoby. Pobyt s pobytem v hotelech 4 nebo 5 hvězdiček bude stát asi 80 tisíc rublů.

Pro ty, kteří upřednostňují relaxaci na all-inclusive systému, nabízejí cestovní kancelářezájezdy za 90-100 tisíc rublů pro dva s pobytem v hotelu 2-3 hvězdy během týdne. Náklady na prohlídku s 4-5 star hotel začíná od 110 tisíc a může dosáhnout 220 tisíc a více.

Dovolená na pláži

\ t

Vzhledem k tomu, že Itálie je omývána Jaderským, Ligurským, Středozemním, Jónským a Tyrhénským mořem, existuje spousta možností pro dovolenou na pláži. Zároveň jsou téměř všechny pláže v regionu označeny modrou vlajkou.

Městské pláže v Itálii jsou zdarma, ale zde vám nebudou nabídnuta lehátka a slunečníky. Zpravidla se nacházejí v blízkosti města a vždy je tu spousta turistů.

Je mnohem pohodlnější relaxovat na soukromých plážích. Pro vstup zde bude muset zaplatit 3-4 eur. Plus 10 eur za pronájem deštníku a lehátka.

Nejlepší pláže v Itálii jsou Rimini, Portofino, San Remo, Sorrento, Pesaro, Ischia a ostrov Capri.

Rodinná dovolená

\ t

Itálie je ideální pro dovolenou s dětmi. To je tady, v Rimini, je největší vodní park v Evropě - Aquafan. Cena vstupenky pro dospělé - 26 EUR, pro dítě - 19 EUR.

Na pláži v Ricciconu je otevřen další plážový park. Cena letenky pro dospělé je 14 eur, děti - 12 eur. Kromě toho má město delfinárium. Náklady na letenku pro dospělé je zde 13 eur, děti - 10 eur.

Pro děti bude velmi zajímavé pobavit se v „zemi pohádek“ ve městě Rivazzurr a v „magické zemi“ ve městě Raven.

Aktivity pro volný čas

Nabídka italských středisekjedinečné podmínky pro outdoorové aktivity. Na Sardinii můžete sportovat. Forte Village a Tanka Village nabízejí jízdu na koni, fotbal, golf nebo tenis. Kromě toho si můžete pronajmout sportovní kolo nebo vybavení pro ty, kteří chtějí dělat vodní sporty a sport.

Jezero Garda a také Sicílie a Sardinie jsou vhodné pro windsurfing. Milovníci raftingu ocení místní horské soutěsky.

Téměř v každém středisku vám bude nabídnuto potápění, parašutismus, závěsné létání nebo paragliding nebo výlet lodí.

Dovolená na lyžích

\ t

Pokud vezmeme v úvahu lyžařská střediska v Itálii, jsou považována za jedny z nejlepších v Evropě. Mezi oblíbená lyžařská střediska patří: Sestriere, Aosta, Cervinia, Val di Fasa, Courmayeur, Livigno a Bormio.

Zlepšení

Na území Itálie je mnoho jezer, která jsou vhodná nejen pro rekreaci, ale také pro rehabilitaci. Proto jsou zde otevřené nemocnice a lázeňská střediska. Mezi nejlepší termální a lázeňská střediska v zemi patří: Montecatini Terme, Fiuggi, Chianciano Terme, Abano Terme, atd.

Památky a výlety

Itálie se nazývá kontinuální muzeum pod širým nebem, protože zde v každém regionu najdete mnoho historických, kulturních a architektonických zajímavostí. Náklady na návštěvu některých z nich:

 1. Vstup do Colosseum stojí 12 eur. Proaudio průvodce bude muset zaplatit 5 eur.

 1. Můžete navštívit kostel San Gotardo, katedrálu v Miláně nebo muzeum Duomo za 2 eura.

 1. Pro vstup do katedrály sv. Petra musíte zaplatit 15 eur.

 1. Celková jízdenka, která dává příležitost navštívit všechna muzea Vatikánu, stojí 20 eur.

 1. Exponáty galerie Borgosa můžete vidět za 25 eur.

Náklady na nejoblíbenější okružní jízdy:

 1. Výlet do historických památek Říma stojí 28 eur.

 1. Cesta autobusem do Pompejí bude stát turisty 20 eur. Pokud chcete navštívit Boscoreale, Oplontis, Stabia a Herculaneum, budete muset zaplatit dalších 10 eur.

 1. Prohlídka vatikánských muzeí s návštěvou Sixtinské kaple stojí 30 eur.

Výhody a nevýhody rekreace v Itálii: recenze turistů

\ t

Jaké jsou recenze dovolené v Itálii? Začněme s dobrými body:

 • V Itálii je tolik pozoruhodných a nemožné zapomenout.
 • Zde je mírné klima, ohromující výhledy a příroda.
 • Infrastruktura zábavy je dobře rozvinutá.
 • Itálie je vhodná pro dovolenou s dětmi různého věku.
 • Výlet do Itálie je jedinečnou příležitostí poznat místní kuchyni.
 • Itálie je také nazývána centrem světového nakupování. Koneckonců, je to tady, kde si můžete koupit kvalitní značkové zboží.

Mezidalší výhody:

 • Pláže Itálie jsou uznávány jako možná nejlepší v Evropě.
 • Četné termální prameny pomáhají zlepšit jejich zdraví.

Je zde málo nedostatků, ale stále jsou:

 1. Relativně vysoké ceny za všechno.
 2. Někdy jsou problémy s vízem.
 3. Zde se turisté často setkávají s jazykovou bariérou. Protože méně než polovina Italů rozumí angličtině.

Jak vidíte, v Itálii jsou mnohem pozitivnější chvíle odpočinku a je poměrně snadné vyrovnat se s několika nedostatky. Proto musíte jít sem. A můžete si být jisti, že si tuto cestu navždy pamatujete.