Odpočinek v Alushta 2018. Ceny, pláže, památky

Sluneční čas se blíží a čas prázdnin není daleko. V současné době můžete relaxovat na Krymském poloostrově velmi dobře. A jak se zpívá v písni: „Slunce, vzduch, moře, pláž“ - to jsou slova o Alushtě. Stovky tisíc turistů z celého světa přicházejí každý rok do tohoto letoviska. A on zase vřele vítá všechny, kteří přicházejí s jejich krásou se spoustou zábavy a atrakcí.

Klima

Již dlouho se uvádí, že klima je zde mnohem lepší pro zdraví než v Jaltě. V létě je teplota vzduchu během dne přibližně +29-32 stupňů, voda v moři se ohřívá až na 25 stupňů a zůstává takřka až do poloviny září. Někde jednou týdně je úleva v podobě deště. Bouře se vyskytují hlavně v zimě, v létě - to je vzácný jev.

Klima Alushta má velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Toto a terapeutické bahno, vzduchové lázně, ultrafialové paprsky, ozón-bohatý vzduch, stejně jako četné lesy a parky s nejčistším vzduchem.

Jak a jak se dostat do Alushta

Dosáhnout da Alushta je možné pouze prostřednictvím Simferopolu. K dispozici jsou 2 možnosti:

 1. Soukromé auto.

Cestovat ze strany Ukrajiny je solidní hádka, nechci žádný odpočinek. Proto se můžete dostat na své auto na Krym pouze přes Kerčský průliv - trajektem. Trasy jezdí nepřetržitě s intervalem 1 hodiny. Náklady na dopravu vozidla na trajektu jsou od 1 200,00 do 2 500,00 rublů.

Cena vstupenkycestující:

 • dospělí - 162,00 rublů;
 • děti (do 6 let) - zdarma;
 • děti (od 6 do 12 let) - 81,00 rublů.
 1. Veřejná doprava.

Na krymský poloostrov se dostanete autobusem s trajektem na stejném trajektu nebo letadlem do stejného Simferopolu. Přímé transfery do Alushty autobusem je možné pouze z Stavropolu, Novorossijsku, Krasnodaru. Ostatní následují pouze do Simferopolu.

Co se tedy dostat do destinace Simferopol?

Z letiště do Alushta:

 • taxíkem (od 1 200,00 rublů);
 • na Fly & Bus transfer (400,00 rublů);
 • autobusem (106,00 rublů);
 • na trolejbusu №51 (55,00 rublů).

Z hlavního autobusového nádraží se dostanou do Alushty autobusy # 64 a # 65. Cena vstupenky - 95.00 rublů. Fronty na vstupenky na pokladně velké. Odjezd autobusů - každých 15 minut. Pokud tam jsou místa, pak si můžete vzít tento autobus o něco dále na autobusovém nádraží - to bude o něco levnější. O něco dále od Hlavního autobusového nádraží v blízkosti pomníku V. Lenina se nacházejí minibusy, do kterých se také dostanete. Jsou zasílány jako prázdninové. Jízdné je 150.00-200.00 rublů. Možná, že je to nejpohodlnější a nejpohodlnější způsob dopravy v této situaci.

Z vlakového nádraží se k cíli dostanete trolejbusem č. 51. Zastavuje se v blízkosti věže s hodinami. Jízdné bude stát pouze 55,00 rublů. Ale bude to trvat asi 2 hodiny. A kde stojí ... A vteplo ... as hmotností stejných turistů. Nedaleko od parkoviště trolejbusové nádraží se nachází "Resort". Takže z ní můžete také dostat na autobus za 106,00 rublů.

Životní náklady v Alushta

\ t

Oni přišli ... Zůstane v případě malých - žít někde. Životní podmínky a stravování v tomto letovisku, stejně jako kdekoli jinde, závisí na finančních možnostech ostatních. Obyvatelé všech resortních měst, měst a všech osad v plážové sezóně jsou zapojeni do cestovního ruchu. To je pochopitelné - to je jejich hlavní příjem v roce. Proto jsou nabídky ubytování v soukromém sektoru největší. Cena závisí na době odpočinku, umístění domu s čísly na moři, na podlaze, výhled z okna, na dostupnost parkoviště pro auto, na bazén, na hřiště, a mnoho dalších kritérií.

S ohledem na stejný typ podmínek v červnu (vzdálenost na pláž je 100 m) - dostupnost klimatizace na pokoji, Wi-Fi, pračka, mikrovlnná trouba, sprcha, TV, žehlička, fén, cena za třílůžkový pokoj bude průměrně 2 000,00 rublů za den, pro 4místné - 2 500,00 rublů denně.

2-lůžkové pokoje ve vzdálenosti 500 m od moře a bělejší budou stát od 400,00 rublů denně.

Pokud se pár rozhodne odpočívat v penzionu nebo sanatoriu, ve kterém jsou zahrnuty 3 pokrmy, náklady na dvoulůžkový pokoj budou následující:

 • penzion - 3 500,00 - 4 000,00 rublů denně;
 • léčebné sanatorium - 3 500,00 - 4 300,00 rub./den;
 • hotel(bez stravy) - 1 800,00 - 2 200,00 rublů /den.

Náklady na potraviny

\ t

Pokud budete jíst v levných kavárnách, jídelnách, pak bude pro jednu osobu zapotřebí přibližně 1000 rublů denně. Tato snídaně stojí 130 rublů, oběd - 220 rublů a večeře s lehkými alkoholickými nápoji - 600 rublů.

Některé ceny jídel z těchto institucí, rublů:

 • salát z čerstvé okurky a rajčat: 95-110;
 • rýžová polévka s masem: 110-125;
 • dušené brambory s domácím masem: 280-320;
 • místně produkované živé pivo: 50;
 • čaj: 25;
 • káva: 45.

Restaurace bude stát 1500 rublů za den. Snídaně - 160 rublů, oběd - 340 rublů, večeře s krymským vínem - 900 rublů.

Seznam průměrných cen několika restaurací, rublů:

 • zeleninový salát: 250;
 • dušené jehněčí brambory: 400;
 • místně produkované živé pivo: 100;
 • cappuccino: 120.

Pokud půjdete odpočívat ve svém autě, bylo by lepší koupit si jídlo nějakou dobu doma. Ceny potravin v Alushta během prázdnin jsou následující, rublů /kg:

 • vepřová krkovička: 350;
 • brambory: 35;
 • hovězí maso: 470;
 • jahody: 250;
 • cukr: 50;
 • broskve: 260;
 • sýr: 400;
 • okurky: 40;
 • Rajčata: 55

Pláže letoviska

Písečná pláž je považována za nejkrásnější - Profesorův koutek. V sovětských časech zde spočívala elita tvořivosti a vědy. Jedná se o městskou pláž, není třeba platit za vstup na své území

Příjemná pláž -centrální pláž města. Je také zdarma. Stejně jako jinde musíte platit za lehátka. Ve výšce prázdnin je zde spousta turistů.

Volný vstup na dětskou pláž, která se nachází v severní části letoviska. Pro děti je při návštěvě lepší vzít si vhodnou obuv. Tam jsou místa s oblázky a děti budou nepříjemné chodit na to. Tyto pláže jsou poměrně čisté. Nejčistší pláže - vlastněné elitní hotely. Ale pro návštěvu těchto pláží musí platit.

Zábava a atrakce

V Alushtě je vedle moře a restaurací něco vidět. Vysoce doporučená místa k návštěvě:

 1. "Krym v miniatuře". Tato expozice obsahuje 50 historických miniaturních památek na poloostrově Krym. Tato výstava se nachází v centru města pod širým nebem a vítá návštěvníky denně od 9 do 23 hodin. Letenka pro dospělé stojí 500 rublů, dětská jízdenka stojí 300.

 1. Delfinárium "Akvarel". Můžete se podívat na tyto úžasné savce a plavat s nimi každý den kromě pondělí. Cena za návštěvu představení je 1000 rublů. Pět minut plavání a chatování s delfíny bude stát 3500 rublů.

 1. Akvárium Alushta. Je opravdu něco, co je vidět. Časová zastávka z této krásy fauny. Na jednom místě se shromažďují stovky různých ryb, několik druhů krokodýlů a želv z různých moří světa.Vstupné stojí za to, rublů:
 • pro děti od 3 do 13 let: 300;
 • Dospělý: 600.

 1. Pevnost Aluston. Jedná se o zříceninu pevnosti Aluston, která byla postavena v 16. století na příkaz císaře Justiniána I. Několikrát během války byla zničena a pak obnovena. Po turecké invazi, to bylo už ne obnovené. Zachycuje ducha myšlenky, která tuto pevnost viděla po mnoho staletí.

 1. Muzeum přírody. V tomto muzeu je zastoupeno více než 1500 exponátů fauny a flóry z celého Krymského poloostrova. Pokud se někdo na tyto vzorky podívá, doporučuje se navštívit nedaleký dendrozoo.

 1. Údolí duchů. Toto jedinečné místo se nachází na horu Demurgee, nebo spíše na úpatí. Celé údolí je poseté úlomky hornin, které se podobají obrysům tváří lidí, částí postav a těl. A sochař těchto děl je příroda sama. Mimochodem, na tomto místě byly natočeny nějaké záběry z filmu „Kavkazský zajatý“.

Klady a zápory odpočinku v Alushta

\ t

V tomto nádherném krymském městě jsou mnohem pozitivnější chvíle odpočinku než negativní. Z negativních stran bych rád poznamenal:

 1. Akumulace odpadků, jak na ulici, tak na městských plážích. Tento problém však již není samotným městem, ale spíše problémem celé lidské společnosti.
 2. Dalším negativním bodem je vysoká cena odpočinku. A to platí pro všechny jižní pobřeží. Někdyje levnější létat k odpočinku ve stejném Turecku, než odpočívat ve vlastní zemi. A to je za stejných životních podmínek a jídla.

Turecko a jiné exotické země však tomuto mořskému vzduchu a těmto půvabným krajinám neodpovídají. Oko potěší vše kolem: skály, zlaté pláže, cypřiši, thujas. A moře? Je to čisté a úžasné. Aktivity zde jsou organizovány ve výšce - sestup na horských řekách, rybaření, potápění, horolezectví v horách.