Dovolená v Abcházii v létě 2019: nejlepší pláže, ceny za ubytování a zábavu

Obsah:

 1. Jak se dostat do Abcházie?
 2. Nejlepší pláže Abcházie
 3. Odpočinek v Abcházii v létě 2019: ceny za ubytování
 4. Zábava a atrakce Abcházie
 5. \ t
 6. Recenze turistů

Každý rok přichází do Abcházie mnoho turistů. Nejčistší pobřeží Černého moře, hory a louky, stejně jako jeskyně a jezera - to vše přitahuje turisty z různých částí Ruska.

Jak se dostat do Abcházie?

Navzdory skutečnosti, že v Abcházii je letiště, nepřijímá mezinárodní lety. Proto je nejlepší koupit si letenku na let do Adleru a pak jet autobusem nebo vlakem. V průměru je cena letenky z Moskvy do Adleru v letní sezóně 5000 rublů. Cena je za osobu jednou cestou. Na druhé straně, od Petrohradu k Adler cena lístku začne od 6,700 rublů.

Abcházie se dostanete vlakem. Každý den jede vlak z Adleru a doba jízdy je pouze 3 - 3,5 hodiny. Pokud chcete, můžete jet autobusem na hranici. Tam, všichni turisté sami projít hraniční kontroly a jít do resortu taxíkem nebo minibusem. Mějte na paměti, že neexistuje žádný pravidelný plán, nicméně, oni jdou doslova každých 30 minut v sezóně.

Nejlepší pláže Abcházie

Abcházie je často vybráno pro dovolenou na pláži, protože jsou zde všechny nezbytné podmínky. Přesto doporučujeme, abyste se seznámili s funkcemi každého resortu předem, abyste mohli určit nejvhodnější variantu pro vás.

Nejteplejší místo na břehuČerné moře na Kavkaze je samozřejmě Gagra. Většina pláží zde je oblázková, ale jsou zde také písečné oblázky. Téměř všechny z nich jsou zdarma, což je významná výhoda pro rozpočtové turisty. Toto středisko je velmi oblíbené u rodin s dětmi, protože moře je zde vždy teplé a klidné. Oblast je považována za jednu z nejméně rozvinutých z hlediska infrastruktury. Snad z tohoto důvodu v Gagrě je vždy klidný a ne přeplněný.

Pobřeží Sukhumu je nejčistší, co přitahuje mnoho turistů každý rok. Mořské dno je zde většinou ploché, bez kapek. Pokud jde o pláže, jsou většinou z malých oblázků. Navzdory tomu, že jsou veřejné, téměř každý z nich má lehátka. Díky rozvinuté infrastruktuře, ale i různým vodním zábavám se zde určitě nebudete nudit.

Pro ty, kteří hledají ideální středisko pro relaxaci a obnovu, doporučujeme jít na pláže Pitsunda. To je věřil, že to je místo, kde je nejvíce transparentní a čistá voda na pobřeží. Pláže jsou všechny oblázkové kromě jedné luxusní písečné pláže v obci Ldzaa. Navíc díky borovicovým hájům má vzduch léčivý účinek.

Pláže Nového Athos jsou o něco méně pohodlné. Ale všichni jsou svobodní.

Odpočinek v Abcházii v létě 2019: ceny za ubytování

Oficiálně neexistuje klasifikace hotelů v Abcházii. Proto turisté často volí střediska a motely, stejně jako mini-hotely. Náklady na pokoje v penzionu najedna osoba za den bude od 1200 rublů. Často jsou v penzionech a sanatoriích zahrnuty potraviny, ale při rezervaci je vhodné tento bod specifikovat.

Velmi oblíbené jsou soukromé domy a byty, které lze pronajmout. Ceny mohou být zcela odlišné, v závislosti na vzdálenosti od moře a vzhledu. V podstatě náklady na byt začíná od 850 rublů za den. Je však třeba mít na paměti, že nabídky za tuto cenu nejsou běžné. Zbytek je tedy lepší naplánovat předem. Navíc mnoho záleží na regionu Abcházie.

Zábava a atrakce Abcházie

\ t

Milovníci přírody jistě ocení jednu z hlavních atrakcí Abcházie - jezera Riza. Je tak transparentní, že můžete vidět vše, co se děje i v hloubce 10 metrů. Je pravda, že plavání v tomto jezeře je zakázáno, protože voda je příliš studená a je to nebezpečné. Kromě toho jsou kolem ní minerální prameny, čisté řeky a dokonce i starobylé pevnosti. Můžete se sem dostat jako součást prohlídky nebo sami. Proto budou náklady zcela odlišné. Ale mějte na paměti, že při vstupu musíte zaplatit ekologický poplatek: 150 rublů. pro dítě 8-12 let a 350 rublů. pro dospělé.

Obzvláště oblíbená je turistická pevnost opata, která byla několikrát zničena. Jeho historie začala ve vzdáleném V století a pokračuje dodnes. V moderním světě je pevnost velkým architektonickým komplexem. Skládá se z velkého parku,chrám, stejně jako hotely, restaurace a pevnosti.

Je třeba poznamenat kolonádu Gagra, která je charakteristickým znakem republiky. Jedná se o obloukovou konstrukci s délkou přes 60 metrů.

Kolonáda se nachází kolem náměstí, v jehož středu je fontána a malá socha ve tvaru holuba. Vše dohromady připomíná jeden architektonický celek a vypadá neuvěřitelně krásně. Kromě toho, další atrakce Gagra se nachází na náměstí. Například krásná mozaiková kašna je velmi oblíbená nejen mezi turisty, ale i mezi místními obyvateli.

V Abcházii jsou prostě nespočet přírodních památek. Mezi nimi je také slavná jeskyně Novoafon. To je dungeon neuvěřitelné velikosti, která je několik milionů let stará. Jeskyně překvapuje i ty nejnáročnější turisty smaragdovými jezery, kamennými zdmi a dokonce i celými krápníkovými paláci. Pro pohodlí turistů s průvodcem na speciálním elektrickém vlaku. Z jedenácti vyšetřovaných sálů je však k dispozici pouze osm. Cena této exkurze pro dospělé je 500 rublů a pro děti do osmi let - zdarma. Mějte na paměti, že za fotografování je účtován příplatek.

Recenze turistů

Každý resort má samozřejmě své fanoušky, kteří každý rok přicházejí na svá oblíbená místa. Poznamenávají nesporné výhody rekreace v Abcházii:

 • čisté oblázkové pláže;
 • většinou nízké ceny;
 • snadnost vstupupro Rusy.

Nelze poznamenat nevýhody, o kterých turisté často hovoří:

 • špatně rozvinutá infrastruktura;
 • kvalita bydlení a služeb.