Dovolená na jezeře Bajkal v létě 2018

Bajkal je jedinečná země nejhlubšího jezera na světě se skalnatými písečnými plážemi. Celá oblast kolem jezera je pokryta modřínem, cedrem, borovicemi tajgy. Pro milovníky outdoorových aktivit a opravdových znalců přírody - to je ideální místo k odpočinku.

Jak se tam dostat

Irkutsk je město, ze kterého je nejsnadnější dostat se do Bajkalu. Dopravní infrastruktura je zde velmi rozvinutá - automobil, železnice, voda, letectví. Můžete také začít cestu do jezera Bajkal z měst Slyudyanka, Severobaikalsk, Ulan-Ude. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se dostat do Irkutska nebo Ulan-Ude, je letadlem. Jízdenka z Moskvy do Irkutska bude stát od 26 000 rublů v obou směrech, až po Ulan-Ude - od 27 000 rublů.

Vlak do Irkutska bude muset jít asi 3 dny. Za cenu to bude téměř stejně dobré jako letadlo, jen mnohem déle. Další možností, jak se dostat do Baikalu, je soukromé auto. Vzdálenost bude muset být pokryta asi 5000 km a silnice na Bajkalu nejsou vždy připraveny na setkání s takovými cestujícími, protože silnice této oblasti jsou velmi konvenční koncept.

Z velkých měst regionu se může dostat do Bajkalu traťovým vozidlem, motorovou lodí nebo autobusem.

Kde se lépe ubytovat

Lidé přijíždějí do Bajkalu, aby si oddechli od ruchu města. Aktivní mládež by měla zůstat v Zuun-Hagun, kde je mnoho nočních klubů a diskoték.

Hlavní turistické trasyJezero Bajkal jsou na západní straně jezera. Milovníci přírody zde mohou žít ve stanu, pobřeží na těchto místech je mělké.

V obci Listvyanka, která se nachází 70 km od Irkutska, je spousta chalup, rekreačních center pro každý vkus a různé ceny. Z Irkutska se sem dostanete autobusem nebo autobusem za 150 rublů. V této obci je vše pro outdoorové aktivity - jezdecké centrum, lanovka, nerpinary, limnologické muzeum. Měli byste určitě vidět křižovatku Angary směrem na železnici Circum-Baikal.

Na ostrově Olkhon, pronájem bytů s vymoženostmi na ulici stojí od 600 rublů. Zde je velmi krásná příroda. Cesta autobusem na trajekt z Irkutska je možná za 4 hodiny.

Severobaykalsk je známý svými termálními prameny. Jezero Velké slídy se v létě ohřívá na +25 ° C. Hosté těchto míst by určitě měli vidět hlavní trasu Bajkal-Amur, navštívit jezero Frolikha, záliv Ayaya, Kotelnikovský pramen, horké prameny Goudzhekit a Khakusy. Severobaykalsk se vždy setkává s horolezci, kteří dobývají Cherskou horu, a také vždy rád, že se potápěči, kteří plavou podél řeky Tye.

V letovisku Arshan je mnoho rekreačních středisek, hotelů, sanatorií. Ubytování v soukromém sektoru s příjemnými podmínkami v létě bude stát od 700 rublů na osobu a den. Cestovatelům se doporučuje navštívit minerální prameny, vidět vodopády na řece Kyngyrga.

V roce 2018 začínají ceny bydlení na Bajkalu od 700 rublů v soukromých domech a hotelech, od 1000 rublů. - rekreace a od 4800 rublů. - elitní hotely. Na Olkhon, náklady na soukromé bydlení začíná od 800 rublů.

Pronájem domu pro velkou společnost bude stát 15 000 rublů denně.

Stojí za to věnovat pozornost následujícím možnostem ubytování:

 1. Penzion "Neděle". Nachází se v obci Khuzhir. Dvoulůžkový pokoj s vlastním vchodem, snídaně, parkování, Wi-Fi bude stát 2200 rublů denně.

 1. Hotel “Bajkal Khan Olkhon”. Nachází se v obci Khuzhir. Cena za dvoulůžkový pokoj začíná od 2500 rublů. To zahrnuje bezplatné parkování, Wi-Fi.

 1. Rekreační středisko "Circum-Baikal". Nachází se v přístavu "Bajkal". Jedná se o klidné místo v blízkosti řeky Angary, kde turisté mohou mít chutné jídlo. Z letiště je to 60 kilometrů. Náklady na dvoulůžkový pokoj - od 1300 rublů za den.

 1. Rekreační středisko "Chara". Nachází se na břehu Mukhorsky Bay. To je ideální místo k odpočinku s dětmi. Cena za dvoulůžkový pokoj - od 1000 rublů za den.

Výkon

Můžete jíst u jezera Bajkal v hotelu, v rekreačních střediscích, v kavárně nebo si připravit vlastní jídlo. V Slyudyanka, Listvyanka na Olkhon Island ceny jsou o 20% dražší.

Náklady na dobrý oběd v kavárně se pohybují od 280 do 450 rublů. Některé ceny kaváren:

 • salát - 150 rublů;
 • kebab - 190 rublů;
 • pilaf - 150 rublů.

Některé ceny potravin v roce 2006. \ TObchody:

 • chléb - 33 rublů;
 • vařená klobása - od 179 rublů /kg;
 • dušené vepřové maso - 80-110 rublů;
 • studený uzený omul - od 110 rublů;
 • víno - od 250 rub.

Nejlevnější ceny v supermarketech Ulan-Ude a Irkutsk.

Zábava v Bajkalu

Je velmi romantické a zajímavé jezdit na lodi na největším jezeře na světě. Prohlídka vody na ostrově Olkhon stojí 2500 rublů, v Listvyance - od 480 rublů za hodinu. Prohlídka skupiny turistů stojí od 570 rublů. na osobu.

Určitě navštivte Baikal-Lensky Reserve. Ale to musí být provedeno v doprovodu lovce jako vlci, rysi a medvědi.

Zůstaňte na Bajkalu, klady a zápory

Bajkal fascinuje svou krásou. A to platí pro jakékoli místo, kde se nedostal. Zastavit, aby si vychutnat krásu tohoto regionu je, kde - mnoho hotelů a kempů. Pěší turistika, ochutnávka čerstvě ulovených omul, rybaření je nejlepší dovolená pro obyvatele velkých měst, která uvolňuje stres dobře.

Voda v jezeře, dokonce i v létě, je poměrně chladná a ne každý odvážný se odváží plavat v jezeře. Plážová sezóna v Bajkalu je velmi krátká - od poloviny července do posledních dnů v srpnu, takže se voda ohřívá pouze v zátokách a mělkých vodách. Počasí v těchto krásných místech je nestabilní. Ráno může svítit slunce a odpoledne silně prší. Turisté po sobě všude nechávají spoustu odpadků, což je velmi kazí životní prostředí. A při příjezdupříští rok, tito turisté jsou pobouřeni, že všude je špinavý. Další nevýhodu lze připsat - dlouhá a vzdálená dostat se k jezeru Bajkal, stejně jako nepřítomnost výhod civilizace a obchodů v některých místech.

Bajkal je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří jsou unavení z shonu metropole. Na těchto místech, obklopených přírodou, můžete dokonale obnovit sílu a duchovní energii.