Dovolená v Altaj v létě 2018

Altajské území je jedinečné místo, které se vyznačuje krásou nedotčené přírody. Turisté mají tendenci vidět flóru a faunu ve své původní podobě. Po odchodu do takových měst Altai jako Belokurikha nebo Yarovoye, můžete nejen dobře odpočívat, zlepšit své zdraví, ale také poznat kulturu místních obyvatel.

Jak se tam dostat

Obyvatelé sousedních regionů se sem mohou dostat autem nebo autobusem. Pro všechny ostatní by nejlepší možností bylo cestování letadlem. V Barnaul a Gorno-Altaisk, tam jsou letiště, která mají letecké spojení s velkými městy v Rusku (Moskva, St. Petersburg, Novosibirsk, Tomsk, Krasnojarsk, atd.).

Klima

Klima v Altajském teritoriu je ostře kontinentální s výraznou zonální výškou. Navzdory tomu, že léto v regionu je poměrně krátké, v této době je zde docela horké. Počasí je prchavé a velmi rozmarné.

Nejteplejším měsícem je červenec. V podhůří v tomto období teploměr stoupá na +18 stupňů. Na rovném terénu se vzduch může ohřát na +35 stupňů. Je dost deštivé v Altaj. Průměrně během měsíce je zde 13 bouřek.

Charakteristiky cestovního ruchu

Altajské území nabízí turistům odpočinek pro každý vkus. Nejběžnější jsou:

 • sport;
 • lov a rybolov;
 • extrém;
 • wellness;
 • kulturní a historický cestovní ruch.

Na územíV regionu se nachází 5 památek světového dědictví. A nejedná se pouze o kulturní a historické památky, ale také o unikátní louky, ledovce, pouště z kamenných lišejníků, tajgy atd.

Křišťálově čisté prameny s léčivou vodou, horský vzduch, jezera s léčivým bahnem - to je vše, co se dokonale hodí pro fyzické a psychické zotavení těla.

Extrémní cestovní ruch

\ t

Extrémní cestovní ruch není v Altai rozvinutý. Každý může vylézt na skálu a cítit se jako horolezec. Kromě toho jsou turistům nabízeny rafting na horských řekách různých kategorií složitosti. Slitiny se převážně provádějí na řekách Katun, Biya a Chuya. Pro profesionály jsou podél řek Argut a Ak-Alaha poměrně obtížné trasy.

Můžete se cítit jako pták pronajímáním kluzáku nebo závěsného kluzáku.

Lov a rybaření

\ t

Altai Krai je oblíbeným místem mnoha rybářů a lovců. To však lze provést pouze na přesně určených místech. Lovci jsou zváni k návštěvě Terektensky, Ilogo a Katunsky rozsahů. Pro rybáře otevřené přítoky řek Katun a Biya.

Ekologický cestovní ruch

Altai Krai má mnoho jedinečných míst s nedotčenou přírodou. Můžete si ji prohlédnout v četných přírodních rezervacích a přírodních parcích, které jsou pravidelně provázeny prohlídkami.

Náboženská turistika

Tento směr se objevil poměrně nedávno. Současně jděte na poutní turnéKdokoli může. Altaj byl vždy jedním z největších náboženských center na Sibiři. To postavilo obrovské množství svatyně, mezi kterého být ne ortodoxní, ale také katolík, Muslim a Lutheran.

Hora Belukha je považována za sakrální místo regionu. Každý, kdo tu vzrostl, si je jist, že si můžete dobít baterie a být duchovně očištěny.

Vědecký cestovní ruch

\ t

Především jsou organizovány archeologické prohlídky pro osoby, které se zabývají vědeckým výzkumem v regionu. Dnes jsou však zváni obyčejní lidé. Archeologické vykopávky v regionu dnes prakticky neprobíhají. Turistům je však nabídnuto, že půjdou do kopců Bertek, Tuekty nebo Pazyryk, kde se nacházejí umělé a přírodní památky různých dob, které se nacházejí na těchto místech.

Zdravotní turistika

Altai Krai je ideální pro zotavení. Na jeho území je 38 velkých sanatorií a obrovské množství malých rekreačních komplexů, penzionů a rekreačních středisek.

Mnozí z nich jsou v Belokurikha. Zde se přírodní radonové vody dlouho používají k léčbě patologických stavů endokrinního a nervového systému. Minerální prameny jsou žádány při léčbě trávicího systému, endokrinních a urogenitálních systémů. Pacientům jsou navíc nabízeny léčivé bahno, produkty z chovu moru, parohové lázně a další wellness procedury. Navíc bylo prokázáno, že místní vzduch pomáhá posilovat imunitní systém a léčit mnohorespiračních onemocnění.

V Yarovoyu se nachází slané jezero, jehož chemické složení je ve srovnání s Mrtvým mořem. Kromě sanatoria a penzionů se na jeho břehu nacházejí stanové tábory, kam může každý přijít. Úspěšně léčí patologické stavy pohybového aparátu a gynekologická onemocnění. Jezero bahno se používá pro onemocnění kůže.

V obci Zavyalovo se nacházejí jedinečná jezera s čerstvou, slanou a alkalickou vodou. Nejoblíbenější z nich je Salt Lake. Voda a jíl z ní se používají pro onemocnění pohybového aparátu a kůže. Sladkovodní jezero je vhodnější pro rybaření a rekreaci v přírodě. Voda z minerálních zdrojů Zavyalovo má příznivý vliv na játra a trávicí orgány, pomáhá odstraňovat toxiny a další škodlivé látky z organismu.

Turistické cíle

Hlavním bohatstvím Altaj je jeho přírodní krása, mezi níž je nejvyšší bod Sibiře hora Belukha. I přes drsné klima těchto míst sem každoročně přijíždějí tisíce turistů, aby se usadili v jednom z rekreačních středisek na úpatí hory.

Jezero Teletskoye je považováno za méně atraktivní. Toto místo považují místní obyvatelé za posvátné. Na pravém břehu je rezervace s jedinečnou flórou a faunou. Milovníci dobrodružství mohou jít do kaňonu Chulyshmansky. Fanoušci relaxační dovolené mají možnost vybrat si výlet na koni nebo na lodi.

Mezi archeologickými památkami v regionu lze rozeznat jeskyni Denisov, kde se dodnes zachovalo mnoho starověkých artefaktů.

V malé vesnici Verkh-Uymon je otevřené Roerichovo muzeum, které je zcela věnováno životu a dílu velkého umělce. Nedaleko se nachází Muzeum starých věřících, kde se zachovala stará dřevěná chata.

Ceny

Stejně jako v jiných oblíbených místech mezi turisty jsou ceny v turistických místech Altaj mírně vyšší než průměr. To platí jak pro bydlení, tak i pro jídlo a zábavu.

Kempování je nejlevnější ubytování. Místo zde bude stát asi 200-500 rublů denně. Letní dům si můžete pronajmout za 600 rublů denně. Pronájem chaty bude stát turisty od 4000 rublů na 1 den. Cena hotelového pokoje závisí na jeho úrovni a dostupnost doplňkových služeb (jídlo, atd.) Začíná od 400 rublů za noc a může dosáhnout 5 000 rublů nebo více.

Náklady na potraviny v hotelech začínají od 400 do 600 rublů na osobu.

Předpokládané náklady na exkurze:

 • návštěva hory „Čertův prst“ je 200 rublů na osobu;
 • spaní na horské řece - 1000 rublů;
 • výlet na jezero Teletskoye - 1500 rublů + 900 rublů na výlet lodí;
 • exkurze „Úžasný Altaj“ - 2500 rublů.

Klady a zápory

Každé turistické místo má své klady a zápory. Pokud hovoříme o zásluhách Altaj, je třeba zdůraznit:

 • možnost vidětjedinečná příroda ve své původní podobě;
 • k dispozici je mnoho turistických zajímavostí;
 • dobře rozvinutá infrastruktura a schopnost pronajímat bydlení i v odlehlých oblastech;
 • vynikající příležitosti k využití.

Tento region má však také své nevýhody:

 • nepředvídatelné počasí;
 • dostat se na některá místa pouze na SUV;
 • malý počet pohodlných hotelů.

Altai je úžasná oblast, kterou turisté dosud dostatečně nesledovali. Současně probíhá aktivní práce na rozvoji cestovního ruchu v regionu. Dovolenou zde budou mít všichni milovníci divoké zvěře a její krásy. Kromě toho Altai Territory nabízí vynikající podmínky pro rekreaci a seznámení s kulturou a architekturou regionu.