Památky Moskvy: Přehled míst potřebných pro návštěvu hlavního města

Město Moskva je hlavním městem s bohatou, dávnou historickou minulostí. Architektura a historické dědictví plně odráží národní identitu charakteru ruského lidu. Ve středověku byla vytvořena jasná dispozice prstencové části Moskvy, která zahrnovala prsteny antických opevnění a poloměrů silnic. V důsledku toho se některé staré silnice staly bulváry nebo dálnice. Nabízíme Vám stručný přehled o památkách Moskvy.

Zajímavosti v Moskvě: Kreml

Pevnost v centru Moskvy se slavným názvem Kreml je místem, které chce každý host hlavního města navštívit. Jeho stavba se konala v XV - XVII století. Jeho struktura zahrnuje historické budovy, paláce, kostely. Kreml je cílem turistů, který je součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO. To znamená, že nebudou provedeny žádné významné architektonické změny v konstrukci Kremlu.

Rudé náměstí - mezník Moskvy

Rudé náměstí v Moskvě je považováno za největší a nejznámější náměstí na světě. Všichni Moskevští považují Rudé náměstí za své oblíbené místo. Náměstí se setkává s návštěvníky nepřetržitě. V zimě je kluziště na Rudém náměstí přeplněné a neustále vystupující umělci potěšují cestovatele svými oblíbenými hudebními díly.

Památky Moskvy: Sparrow Hills

Nezapomeňte si prohlédnout jednu z pozoruhodných památek v Moskvě -Sparrow Hills. Nejznámější rekreační místo Moskvy je vždy naplněno přílivem turistů. Zde se můžete projít po promenádě, projít se po ekologických cestách. Odtud můžete obdivovat krásu moskevských zemí. Vyhlídková plošina Sparrow Hills nabízí ohromující výhled na hlavní město a břeh řeky Moskvy z výšky dvou set metrů. Hlavní vysokoškolská instituce Ruské federace - Lomonosov Moskevská státní univerzita se nachází na Vrabčích horách.

Zajímavosti v Moskvě: Metro

Stanice metra moskevského metra mohou být bezpečně přičítány památkám města, protože jsou nejkrásnější na světě. Obdiv a potěšení - to je minimum pocitů vyplývajících z turista, nejprve přišel do moskevského metra. V přeplněném proudu si vždy nevšimnete, že jste obklopeni jedinečnými podzemními stavbami. Podzemní palác je plný unikátních architektonických památek.

Památky Moskvy: VDNH

Jedním z největších výstavních center na světě je legendární VDNKh, která byla založena 1. srpna 1939. Počínaje datem vzniku byla výstava vytvořena v sovětských dobách a dodnes zahrnuje obrovské množství památek a kultur sovětské éry. Výstavní plocha je obrovská - více než 317 hektarů půdy, na které se nacházejí mistrovská díla architektury, unikátní parková zařízení, fontány. V průběhu roku se na výstavě hospodářských úspěchů koná více než sto výstav a festivalů. Velmi brzybude dokončena rozsáhlá rekonstrukce, po které VDNKh získá status hlavního vzdělávacího, zábavního, kulturního, muzejního a rekreačního komplexu Moskvy. Na oficiálních stránkách výstavy ekonomických úspěchů se můžete dozvědět o nejzajímavějších plánovaných akcích.

Zajímavosti v Moskvě: Treťjakovská galerie

Treťjakovská obrazárna byla založena ve dvacátém století. Jeho zakladatelem byl otec Tretiak. Zde můžete vidět největší sbírku ruské malby. Treťjakovská galerie je mezníkem v Moskvě a je považována za hlavní muzeum národního ruského umění, ve kterém můžete vidět odraz jedinečného příspěvku ke kultuře. Velká sbírka a rozmanitost uměleckých nápadů vždy přitahovala a přitahuje turisty do pohostinných zdí Treťjakovské galerie.

Památky Moskvy: Ulice Arbat

Jednou z nejstarších ulic pro chodce v Moskvě je Arbat, o kterém se hovoří iv XV. Století. Starý Arbat se výrazně liší od Nové. Domy a design kolemjdoucí části ulice jsou již v moderním stylu. Chůze po Arbatu si můžete vychutnat hraní hudebníků nebo si objednat vlastní portrét od pouličních umělců. Pro rodiny s dětmi je velmi zajímavé procházet se kolem Arbatu, protože jsou zde velmi pozitivní obrovské hrdinové panenky z moderních animovaných filmů. Vzhledem k ulici, obyvatelé a hosté města mohou mít občerstvení v kavárně, které jsou spousta na Arbat. Obchod okna nutí lidizastavit a obdivovat originální design. Zde si turisté mohou vždy vybrat suvenýry z Moskvy.

Zajímavosti v Moskvě: Katedrála sv. Bazila

V XV. - XVI. Století byla postavena katedrála sv. Bazila Blahoslaveného, ​​která přežila dodnes. Architektonický návrh katedrály sv. Bazila skrývá spoustu tajemství a tajemství. Dominantou Moskvy je hlavní chrám a muzeum hlavního města. Katedrála sv. Bazila není jen pomníkem malby, ale také pravoslavnou svatyně.

Zajímavosti Moskvy: Katedrála Krista Spasitele

V devátém století byla postavena katedrála Krista Spasitele. Stavba byla věnována vítězství nad Napoleonem. Bohužel za vlády Stalina byla zničena katedrála Krista Spasitele. Po rozpadu SSSR byla obnovena posvátná stavba. Památník odvahy a hrdinství ruského lidu může být viděn spolu s průvodcem. Muzeum odhaluje tajemství historické minulosti svatyně. Vyhlídkové plošiny nabízejí ohromující výhled na Moskvu.

Zajímavosti v Moskvě: Velké divadlo

Moskevské velkolepé divadlo je nejznámějším divadlem na planetě. Datum vzniku - 28.03.1776g. To bylo v tento den že Catherine druhá “dala go-ahead” řídit a udržovat všechny druhy kulturních událostí. Od té doby je hlavní atrakcí Moskevského velkého divadla, kde jsou ve zdech umělců napsány světlé stránky historie.