Londýn: jedinečné památky britského hlavního města

Londýn je známý nejen pro své červené telefonní budky a dvoupatrové autobusy. Toto město s dlouhou historií ohromuje svou elegancí a zdrženlivostí. Moderní budovy zde jsou v dokonalé harmonii se starými architektonickými komplexy, které jsou naplněny duchem konzervatismu a postaveny v přísných anglických tradicích. Je prostě nemožné obejít všechna místa důležitá pro město během jednoho dne, takže turistům doporučujeme pobyt v Londýně alespoň 1 týden. Jaké památky britského hlavního města byste měli vidět?

(13 ) . 23]

Tower Bridge

Padací most přes Temži, postavený v 19. století, se skládá ze dvou 64metrových věží v gotickém slohu, které jsou propojeny galeriemi a rozpětími. Most je jedním ze symbolů města, ačkoli původně samotní obyvatelé Londýna ho nazývali směšným a dokonce ošklivým. V jedné z věží je muzeum.

Big Ben

Další stejně slavný symbol Londýna. Takzvaná věž s hodinami, nacházející se na území Westminsterského paláce. 96 metrů dlouhá stavba byla postavena v roce 1859. A v roce 2012 byla oficiálně přejmenována na počest britské královny. Nyní je to Elizabeth Tower.

Tower of London

Věk věže na břehu Temže je 900 let. Toto místo je lépe známo jako vězení, ve kterém se zachovali pozoruhodní lidé, mezi nimiž byla Anna.Boleyn, Thomas More, Catherine Howard, Maria Tudor a další stejně slavné historické osobnosti. Pravidelně byla v zámku umístěna rezidence vládnoucích panovníků. Funkce vězeňské věže ztratila před méně než 100 lety.

Buckinghamský palác

Dnes je oficiálním sídlem královny Alžběty Velké Británie. Palác se skládá z 800 pokojů a kolem něj je celé „město“ o rozloze 20 hektarů, v němž se nachází nemocnice, restaurace, pošta, policejní stanice a další budovy určené k užívání královské rodiny. Palác byl postaven v XVIII století vévodou z Buckinghamu, ale později byl prodán králi George III. Královská rezidence paláce se stala královnou Viktorií.

Westminsterský palác

Od 16. století v této budově zasedají britští poslanci. A před tím, od XI století, zde bylo sídlo vládnoucích panovníků. Budova se nachází v srdci britského hlavního města, na břehu Temže. Budova byla po celou dobu své existence mnohokrát přestavována, aktualizována a zarostlá novými budovami. Naposledy byl Westminsterský palác rekonstruován po požáru v XIX století. Pro turisty, atrakce je otevřena pouze v létě, kdy parlament země opustí na letní dovolenou.

Palác Kensington

Další sídlo královské rodiny. Tento palác je nejmenší z těch, kteří patří k vládnoucí dynastii. Byl postaven pro hraběte Nottinghamu v XVII století, ale pozdějikoupil King William Orleans, kdo používal to jako letní panství.

Westminsterské opatství

Tento kostel je hlavním náboženským centrem země a místem, kde jsou korunováni a pohřbeni britští monarchové. V XI století, opatství bylo založeno Edwardem Confessor. Druh, ve kterém můžeme vidět budovu dnes, to přijalo v XV století. Prvním králem, který byl korunován v jeho zdech, byl Harold II. Po tomto vystoupili na trůn všichni vládci. Dnes opatství často hostí různé výstavy a koncerty vážné hudby.

Katedrála sv. Pavla

Mezník se nachází na kopci Ludgate Hill, kde byly od středověku postaveny křesťanské kostely. Po reformách, které provedl Jindřich VIII., Se katedrála rozpadla a na jejím místě zůstaly jen ruiny. Ale ve století XVII. Bylo rozhodnuto o jeho přestavbě. Mnoho prominentních Angličanů je pohřbeno v chrámu, včetně Admiral Nelson, Winston Churchill, Alexander Fleming a jiní.

Oxford Street

Nejznámější ulice v britském hlavním městě. Především láká milovníky módy a nakupování. Jsou zde obrovské obchody, supermarkety a butiky světových značek.

Trafalgarské náměstí

Náměstí je dalším symbolem Londýna a místem, kde míjí „nulový kilometr“. Na Vánoce, Trafalgar Square nastavit hlavní vánoční strom země. Také zde pravidelněpořádají se různé festivaly a oslavy. To vzniklo na místě Whitehall stánek v 1820.

Ulice Piccadilly

Tato ulice dostala své jméno díky krajkovým límcům, které zde prodal Robert Baker. Předtím byla nazývána portugalština. Sláva této ulice přivedla představitele světové elity, kteří se zde usadili před 300 lety. To je na Piccadilly jsou nejluxusnější panské sídla a drahé hotely.

Střepný mrakodrap

Stavba skleněné pyramidy o délce 310 metrů byla načasována na olympijské hry 2012. V budově jsou soukromé byty, hotely, kanceláře a rekreační oblasti. A z vyhlídkové plošiny v 70. patře můžete vidět celý Londýn.

Britské muzeum

Hlavní historické a archeologické muzeum Velké Británie a jedno z největších na světě. Britské muzeum se skládá z více než 100 výstavních sálů, které obsahují exponáty z celého světa, kde v různých dobách existovaly anglické kolonie. Kromě toho existují staré a starověké egyptské artefakty.

Národní galerie v Londýně

Největší muzeum v zemi má minimálně 2000 obrazů od 12. století do současnosti. Galerie byla otevřena v roce 1839 a její sbírka je neustále aktualizována o nové kopie. Vzhledem k počtu expozic není možné je obejít najednou. London Gallery zve své hosty k poslechu přednášek o umění.

Muzeum Sherlocka Holmese

Nachází se na Baker Street, kde, jak je koncipováno Conan Doyle, slavný detektiv pronajal pokoj. Dnes tuto budovu koupili detektivové a v roce 1990 otevřeli muzeum v jeho zdech. Celá situace zde odpovídá autorskému popisu.

Madame Tussauds

Toto je jedna z větví muzea, která obsahuje voskové figurky slavných lidí. Některé postavy přijala Maria Tussauds od svého učitele. A mnoho jich udělala ona.

Královské divadlo Covent Garden

Nejlepší orchestry a umělci se chtějí dostat do jednoho z nejslavnějších světových operních domů. Moderní budova byla postavena v roce 1858 na místě dvou divadel zničených ohněm. Na jeho jevišti byly zpočátku inscenovány představení různých žánrů, ale později se rekvalifikoval a nyní můžete vidět pouze balety a poslouchat operní a orchestrální koncerty.

Albert Hall

Budova koncertního sálu byla postavena ve tvaru římského Kolosea. Zde se konají charitativní recepce, slavnostní ceremonie a muzikály. Budova byla postavena v roce 1871 princem Albertem. Aby bylo možné uhradit všechny stavební náklady, bylo nejprve rozhodnuto o prodeji letenek, což umožnilo jejich majitelům zúčastnit se všech koncertů, které se budou konat v Albert Hall v příštích 999 letech. Proto se i dnes můžete setkat s návštěvníky, kteří sem přijíždějí jen pro tyto vstupenky.

Hyde Park

V tomto Londýněpark je vždy přeplněný. Turisté jsou na toto místo přitahováni možností vidět „koutek reproduktorů“, kde se každý může bez obav vyjádřit. Existuje pouze omezení, že nelze použít mikrofon.

Stanice St. Pancras

Železniční stanice postavená v 19. století v samém centru hlavního města je příkladem novogotického stylu, který je charakteristický pro viktoriánskou éru. Na stanici dorazí vlaky z celé Evropy.

Je to jen malá část londýnských památek, což jasně dokazuje krásu a velikost města. Procházkou ulicemi lze konstatovat, že Britové neuvěřitelně oceňují svou historii a snaží se zachovat své dědictví pro budoucí generace.