Dovolená s dětmi v létě 2018

Léto je skvělý čas pro odpočinek a zotavení. Mnozí rodiče proto plánují svátky svých dětí předem a vybírají si kam jít. Někteří však raději odpočívají na moři, zatímco jiní se ji snaží zkombinovat s kulturními a vzdělávacími programy. Pokusíme se zjistit, kde je lepší jít si odpočinout s dítětem v létě 2018?

Dovolená s dětmi na Krymu v létě 2018

Pokud uvažujete o nízkých nákladech na dovolenou u moře s dítětem, pak je Krym jednou z nejlepších nabídek. Zde můžete snadno kombinovat dovolenou na pláži s informativními výlety. Děti budou mít zájem navštívit palác Livandia nebo botanickou zahradu Nikitsky.

Kromě populární mezi turisty Theodosia, Jalta, Evpatoria, tam jsou jiné velké osady na poloostrově, kde nabízejí vše potřebné pro relaxační dovolenou. Čisté, dobře udržované pláže, vodní parky, vodní projížďky - a to je jen malá část toho, co můžete vzít dítě během cesty.

Starší děti budou mít zájem jít na prohlídku a vidět stopy, které zde před tisíci lety opustili staří Řekové, Scythové, Byzantinové, Římané atd.

Kromě toho je klima poloostrova vhodné pro zdraví dětí a jejich rodičů.

Krym nabízí obrovské množství možností bydlení: od luxusních hotelů po pokoje v soukromém sektoru. Zde jsou jen některé možnosti z různých cenových kategorií:

 1. Hotel Oreanda (5 hvězdiček). Umístil v Yalta. Má vlastní oblázkovou pláž. Týden zůstat vTento rodinný hotel s 1 dítětem bude stát 167 tisíc rublů.

 1. Hotel Forum (3 hvězdičky) ve městě Feodosiya nabízí komfortní pokoje pro cestovatele. Vzdálenost od písečné oblázkové pláže je asi 1 km. V létě zde bude rodina 3 lidí odpočívat po dobu 7 dní za 60 tisíc rublů.

 1. Hotel Sersial (2 hvězdičky) se nachází v Alupce. 600 metrů od hotelu se nachází pláž Rainbow. Týdenní pobyt v tomto hotelu pro rodinu 3 lidí bude stát 63 tisíc rublů.

 1. Penzion Captain Storm ve městě Storm se nachází 12 minut chůze od pláže. Nabízí rodinné a standardní pokoje, jejichž cena začíná od 1500 rublů za den.

Mezi výhody rekreace na Krymu patří dobré klima, krásná příroda, možnost aktivního odpočinku a přítomnost historických zajímavostí. Navíc zde najdete levné bydlení. Ale k minusům, turisté přisuzovali: vysoké ceny za jídlo a zábavu, stejně jako nedostatečně vysoké služby.

Dovolená v Turecku s dětmi v létě 2018

Jednou z nejoblíbenějších destinací mezi Rusy je Turecko. Mezi levné turecké resorty patří Alanya a Kemer. Dražší dovolená v Side a Antalya. A nejdražší střediska jsou Bodrum, Marmaris a Belek.

Antalya je známá svými čistými plážemi, z nichž nejoblíbenější jsou Konyaalti a Lara. Zde jsou turistům nabízeny výlety do mešity Murat Pasha, do ruin starověkých měst a do Dudenu.vodopád.

Side Resort je ideální pro dovolenou s malými dětmi. Všechny pláže jsou čisté a pohodlné. Dospělí budou mít zájem navštívit starobylé město Side, Manavgat Falls nebo se potápět.

Pláže Kemeru jsou většinou oblázkové a nemají příliš pohodlný vstup do moře. Proto, pro velmi malé děti zde nebude pohodlné. Pro ně, pracující Dinosaur Park nebo zábavní park "Moonlight".

Alanya je známá pro své čisté písečné pláže, z nichž nejoblíbenější je Kleopatřina pláž. Pro děti je zde delfinárium, vodní park a vodní zábavní park.

Cena ubytování se liší v závislosti na vybraném resortu a úrovni hotelu.

 1. Justiniano Deluxe Resort (5 hvězdiček) v Alanyi má vlastní pláž a nabízí vynikající podmínky pro relaxaci i aktivní zábavu. Pro děti je zde bazén, dětské hřiště a animátoři. Náklady na rodinné turné je od 73 tisíc rublů po dobu 1 týdne.

 1. Hotel Botanik Resort (4 hvězdičky) nabízí návštěvníkům odpočinek na písečné pláži. Pro děti pracují dětské kluby a hřiště. Volitelně můžete využít služeb chůvy. Týden odpočinku bude stát 73 tisíc rublů.

 1. Hotel Suntalia (2 hvězdičky) v Antalyi zve děti k návštěvě bazénu nebo na hřišti. Na pláž Baki je to 450 metrů. Náklady na týden pro rodinu s 1 dítětem budou stát 45 tisícrublů.

Turecko láká turisty s all-inclusive dovolenou. Mezi další výhody tureckých resortů patří mírné klima a flexibilní cenová politika. Ale z nevýhod turistů vyzařují přeplnění místních hotelů v prázdninovém období.

Dovolená v Bulharsku s dětmi v létě 2018

Turisté najdou výborné podmínky pro rekreaci dětí v Bulharsku. Především je to mírné klima. Po celé léto zde svítí slunce a není zde žádné teplo. Většina místních hotelů je navíc upravena pro volný čas s dětmi.

Rozpočtová střediska země zahrnují: Riviera, Sozopol a Ahtopol. Dražší - Slunečné pobřeží, Zlaté písky a Albena.

Předpokládané náklady na zájezdy do Bulharska:

 1. Grand Hotel Pomorie (5 hvězdiček) v Pomorii nabízí rodině s 1 dítětem odpočinek na 7000 rublů po dobu 7 dnů. Hotel má vlastní upravenou pláž, dětský bazén, herny a mnoho možností pro rekreaci a aktivní odpočinek pro dospělé. Za příplatek můžete využít služeb chůvy.

 1. Aparthotel Rose Gardens (3 hvězdy) v Pomorii nabízí týdenní rodinnou dovolenou za 85 tisíc rublů. Pláž je vzdálená 100 metrů. V hotelu je bazén a dětské herny.

Chystáte se na dovolenou, doporučujeme, abyste si přečíst recenze turistů, kteří se již podařilo navštívit konkrétní resort. Pokud jde o Bulharsko, poznamenávají, že je jich dostnízké ceny, vysoce kvalitní produkty, čisté, volné pláže, různé rekreační možnosti (exkurze, nakupování, rekreace, atd.).

Ale mezi minusy dovolené v Bulharsku, tam jsou: nedostatek zajímavých památek, malé množství suvenýrů k dispozici, vysoké náklady na taxíky, poměrně vysoká úroveň znečištění.

Dovolená s dětmi v Altaj v létě 2018

Pokud z nějakého důvodu nechcete jít k moři, pak prostě není lepší místo k odpočinku s dětmi než Altaj. Nejoblíbenější letovisko Altai je Belokurikha. Zde se můžete nejen dobře pobavit v nedotčené přírodě, ale také zlepšit své zdraví v jednom z hotelových sanatorií. Mezi nevýhody odpočinku v Belokurikha patří: vysoké ceny a nedostatek podmínek pro rehabilitaci dětí v některých sanatoriích.

Mezi oblíbené sanatoria resortu patří:

 1. Altajský pramen nabízí dětem možnost navštívit kino, plavecký bazén, pobavit se s animátory nebo se vydat na prohlídku města. Životní náklady v sanatoriu jsou od 1325 do 2025 rublů na 1 dítě a od 2650 do 4065 rublů na dospělého.

 1. Sibiř. Cena voucheru pro děti je 1760-3395 rublů, dospělých - 2200-4465 rublů bez léčby. Lékařské procedury jsou placeny dodatečně.

Velký počet středisek a rekreačních středisek se nachází na březích jezer Karakol a Teletskoye. Čistý horský vzduch pomáhá obnovit duševní a fyzickou sílu. Výhody rekreacezde patří: možnost využití, krásná příroda a přítomnost různých okružních jízd. Ale mezi nedostatky: nedostatek zábavy a nízká teplota vody v jezerech, což není příliš vhodné pro děti ke koupání.

Průměrné životní náklady v rekreačních střediscích:

 1. Zámek v horách - 2000 rublů pro dvoulůžkový pokoj, bez nákladů na jídlo.

 1. Lagoon - náklady na ubytování pro dospělé - 1350 rublů, dítě do 12 let - 950 rublů. Děti do 5 let mají pobyt zdarma. Zahrnuje také snídani. Oběd si můžete objednat v místní jídelně pro 200-400 rublů.

 1. Eden - náklady na dvoulůžkový pokoj v létě jsou od 2 200 do 2 700 rublů. Jídlo v základně není k dispozici.

Existuje několik možností pro rekreační střediska s dětmi. A pokud pečlivě prozkoumáte všechny nabídky, můžete najít zajímavé a levné nabídky, a to jak v Rusku, tak v zahraničí.