Nejbohatší země světa: TOP 10 pro rok 2018

Ve světě je dnes asi 246 států, každý je jedinečný, má vlastní kulturu a historii. Ze všech těchto států bychom však rádi zdůraznili deset nejbohatších zemí celého světa. Většina z nich je na území poměrně malá, ale má obrovský HDP.

Katar

Počet obyvatel země je přibližně 3 miliony. Katar přišel k úspěchu díky vývozu ropy a plynu, podíl plynu v této zemi je 30% celé planety. Země nemá štěstí s podnebím, je tam velmi horká. Celkově má ​​země asi 20% místních obyvatel a zbývajících 80% navštěvují dělníky (Indové, Arabové, Filipíni). Žít v této nádherné zemi, není nutné znát arabsky, protože téměř všichni obyvatelé mohou mluvit anglicky. V roce 2020 plánuje Katar pořádat mistrovství světa ve fotbale. V této zemi jsou velmi nízké daně, což usnadňuje život. Z toho všeho můžete učinit jeden jednoduchý závěr - Katar zůstane na seznamu nejbohatších zemí světa po stovky let a bude i nadále rozvíjet k lepšímu, zvyšovat životní úroveň lidí.

Lucembursko

Počet obyvatel v této zemi je asi 0,5 milionu lidí. Lucembursko je z hlediska efektivnosti podniků na třetím místě v EU. Země má nejvyšší minimální mzdu na celém světě. Lucembursko je také známé kvalitou bankovních služeb, v současnosti působí asi sto padesát bank z dvaceti pěti zemí světaLucembursku. Země získala svou velikost díky růstu průmyslu v oblasti výroby oceli, po které se země začala rozvíjet další odvětví průmyslového sektoru: gumy a chemikálií. Pokud však porovnáme údaje o HDP za rok 2015, pak se v roce 2018 tyto údaje snížily až o 3%.

Singapur

Obyvatelstvo země je asi 6 milionů lidí. Singapur zaujímá 2. místo mezi všemi zeměmi světa z hlediska hustoty obyvatelstva, je považován za relativně malý stát v jihovýchodní Asii. Tato země je co nejotevřenější a svobodnější, což bezpochyby přitahuje mnoho podnikatelů z celého světa. Nezaměstnanost v Singapuru prakticky chybí a neexistuje žádná korupce. Inovace se aktivně rozvíjejí v oblasti zdravotnictví, cestovního ruchu a bankovnictví. Existuje spousta pokut v Singapuru, například za kouření na veřejném místě, rozptylování odpadků, jíst jídlo ve veřejné dopravě, za překročení silnice v zakázaném místě, je požadována pokuta ve výši 400 dolarů. V ulicích země nejsou prakticky žádní policisté, kamery jsou však zavěšeny všude, skryté i skryté. Statistiky ukazují, že Singaporeans patří k nejlepším na světě. Vysoký ekonomický vývoj dal zemi AAA status v ratingu. Turisté, kteří přijdou vyzkoušet dobře rozvinuté hazardní hry v Singapuru přinést značné zisky do země. Ve světovém žebříčku exportních operací se země řadí na čtrnáctou a importní patnáctý.

Brunej

Země s přibližně půl milionem obyvatel se vyvíjí výrobou ropy a zemního plynu. Pohodlné klima příznivě ovlivňuje komfort bydlení v zemi a hojný příliv turistů. Přibližně 85% území země zaujímají lesy s hodnotnými dřevinami. Vzdělávání a zdravotní péče v zemi jsou zdarma, občané jsou vzdělaní a většina z nich hovoří plynně anglicky. Pokud by chtěl člověk získat vzdělání v zahraničí, stát tento impuls podporuje: platí za let, ubytování a vzdělávání ve většině zahraničních vzdělávacích institucí, které vybral občan Bruneje. Neexistují prakticky žádné daně a nemají vliv na osobní příjmy občanů. 90% obyvatel země má své vlastní auto, protože zmizí potřeba veřejné dopravy, proto není v Bruneji příliš rozvinutá.

Kuvajt

Stát Kuvajt je vlastníkem jedné z největších zásob ropy na celé planetě, vzhledem k tomu, že území země není příliš velké. Více než 90% příjmů z rozpočtu země je poskytováno prostřednictvím vývozu ropy a ropných produktů do vysoce rozvinutých zemí světa. Počet obyvatel v zemi je 3 miliony lidí, z toho asi 2/3 jsou přistěhovalci, kteří přišli do země při hledání práce. Vizitkou vysoce rozvinuté ekonomiky země je dun Kuvajt, který je zdaleka nejdražší měnou na světě. Vzdělávání a medicína jsou zdarma.

Norsko

Obyvatelstvo země- 5 milionů lidí. Jednou to byla chudá země, dokud ne to bylo objeveno ložiska nerostu ve formě oleje a zemního plynu. Norsko není součástí EU. V Norsku jsou na prvním místě vzdělávání a kultura, úřady se ve všech směrech snaží zvyšovat svou úroveň různými akcemi, peněžními investicemi a přitažlivostí odborníků zvenčí. V této zemi je všechno zboží velmi drahé a daně jsou velmi působivé, ale to vše je odůvodněno vysokými platy, v průměru o 5-6 tisíc dolarů. Nezaměstnanost je prakticky nepřítomná a zdravotnické služby jsou poskytovány zdarma.

Irsko

Rozvinuté hospodářství dává Irům příležitost pochlubit se jejich prosperujícím životem. V této zemi dominuje rozvinutý bankovní sektor, těžební a potravinářský průmysl. Populace Irska je asi 5 milionů lidí. Vzhledem k vysokým cenám v zemi, Irové často nakupují ve Velké Británii, kde je zboží mnohem levnější.

Spojené arabské emiráty

Nejkrásnější a velmi bohatá země s obrovskými zásobami ropy, jejichž příjem z prodeje tvoří asi 30% HDP. Většina příjmů do rozpočtu země pochází z cestovního ruchu a rozvinutého finančního sektoru. Ve Spojených arabských emirátech žije asi 6 milionů lidí. V zemi prakticky neexistují daně a byly vytvořeny velmi příznivé podmínky pro přilákání

.

Švýcarsko

Země je známá svou prosperující ekonomikou a poměrně vysokou životní úrovní. Švýcarsko Celosvětově je známo jako zastánce neutralitysvětové otázky politické a vojenské, což jí nepochybně dává velké výhody v úspěchu obchodního podnikání a rozvoji příznivých vztahů s ostatními zeměmi z celého světa. Základem ekonomiky země je průmysl a bankovnictví.

San Marino

Velmi malý stát, doslova šitý na území Itálie. Základem ekonomiky je bankovní sektor, cestovní ruch a některá odvětví výroby (keramika, oděvy). Počet lidí žijících na území San Marína v roce 2018 je 32 tisíc lidí.

Rovníková Guinea je nejbohatší zemí Afriky

Pokud hovoříme o Africe, pak Rovníková Guinea může být nazývána nejbohatší zemí tohoto kontinentu. Rozpočet země je doplněn o obrovské částky v důsledku prodeje ropných produktů, ale populace této země s obrovským HDP je velmi špatná. Mnozí obyvatelé jsou na pokraji chudoby a ropní magnáti neinvestují do rozvoje infrastruktury ani cent. Fotografie Rovníkové Guineje se výrazně liší od výše uvedených bohatých zemí.