Top 8 nejdražších zemí světa

Každý má rád cestování, návštěvu různých zemí, studium jejich přírody, památek. Ale někdy pro takovou cestu potřebujete spoustu peněz. Článek pojednává o nejdražších zemích, o návštěvě, které si ne každý může dovolit.

Švýcarsko

V první řadě je žebříček zemí výborných sýrů a nejspolehlivějších bank. To je Švýcarsko. Žijí zde pohodlně jen milionář. V této zemi je jen málo mladých lidí, obyvatelstvo země tvoří především starší lidé. Všechno je zde drahé - jídlo v obchodech a supermarketech, večeře v nejjednodušší restauraci stojí více než 100 dolarů, dokonce i rychlé občerstvení je drahé.

Není levné ve Švýcarsku a takové zábavy jako nakupování. Nákup oblečení, doplňků nebo obuvi v obecně uznávaném hlavním městě stylu a módy - Paříž bude třikrát levnější než to vše ve Švýcarsku.

V zemi existuje povinné zdravotní pojištění, takže lék je zde zdarma. Ale stejně jako všechno ostatní v nejdražší zemi na světě, náklady na pojištění je velmi vysoká.

A pokud je vaše úroveň příjmů nadprůměrná, určitě byste měli navštívit Švýcarsko.

Norsko

Norsko s vlastními charakteristikami je právem na druhém místě. Země je velmi běžnou bezhotovostní platební metodou, bankovní karty jsou přijímány všude. Ale pokud chcete koupit pár pomerančů na trhu, bude karta na místě zde. K tomu budete muset hledat bankomat, abyste mohli vybírat hotovostpoměrně velká provize bude účtována.

Nejnákladnější dopravou na světě je norština. Pokud si kupujete letenku předem, můžete očekávat malou slevu. Ve srovnání se Švýcarskem není rychlé občerstvení v Norsku tak drahé. Ale nebudete jíst sendviče sám, a jíst v restauraci bude stát nejméně 100 dolarů.

Bermudy

Pro ruského turistu je Bermudy skvělým místem pro zahřátí bříška na slunci a nasáknutí písku.

Je zde jen velmi málo vozů a silnice a ulice jsou úzké a mají fantastické zatáčky. Ceny motorových vozidel jsou velmi vysoké. A všechno proto, že je drahý benzín. Cena 1 litr je 2,5 dolarů. Jídlo není také levné. Téměř všechny potraviny jsou podávány z USA, Anglie nebo Kanady.

Na Bermudách není žádná sladká voda. Lidé musí sbírat dešťovou vlhkost. Pijí ji po očištění.

Austrálie

Austrálie se umístila na čtvrtém místě mezi nejdražšími zeměmi. Železniční doprava je zde velmi málo rozvinutá. Je jich málo a jsou drahé. Proto musí být na malých letadlech překonány dlouhé vzdálenosti. Let leteckou dopravou není levná radost. Cestovat mezi městy autobusem je jednodušší a levnější.

V Austrálii je velmi běžné žít v barech nebo vinařstvích. Malý hotel se nachází nad dobrým barem nebo restaurací, obvykle pro 3-4 rodiny. To znamená, že můžete povečeřet v restauraci, objednat si láhev dobrého vína,projděte se po okolí, podívejte se na krásnou krajinu a pak jděte do svého pokoje. Potěšení není levné. A pouze drahé a slušné hotelové hotely jsou jiné. V ostatních případech - to je několik lůžek v pravidelných hostelu.

Když už mluvíme o výživě, potravinářské soudy jsou v zemi běžné. Jedná se o speciálně určené místo se spoustou stolů, kde si můžete koupit vegetariánské jídlo, mořské plody, kuře, atd. V takových místech je samoobsluha.

Dánsko

Dánsko se umístilo na pátém místě v žebříčku. Je lepší omezit nákupy v této zemi pouze na nejnutnější. S dopravou mohou vzniknout malé obtíže. Hlavním dopravním prostředkem je vlak. Jízdné je velké. Autobusy jsou o něco levnější, ale ne mnoho běhů.

Hlavním dopravním prostředkem v Dánsku s místním obyvatelstvem je jízdní kolo. K tomu existuje několik vysvětlení. Zaprvé, daň z auta v zemi výrazně převyšuje jeho náklady, za druhé je levná a za třetí je to dobré pro zdraví.

Země je velmi drahá nemovitost. Co můžu říct, je všechno drahé. Dánské plastové lahve se sbírají a předávají místům recepce. A všechno je spojeno s tím, že nákup nápoje nebo vody v takovém kontejneru, daň je přijata. Po předání láhve můžete tuto částku vrátit zpět. A co je nejdůležitější, s pomocí takového kroku, země bojuje za čisté prostředí.

Švédsko

Tato báječná země vždycky vybízela k odpočinkunašich krajanů pro rekreaci a trvalý pobyt.

Zvláštní téma si zaslouží veřejnou dopravu v zemi. Infrastruktura a křižovatka je zde výborně rozvinuta. Náklady na pohyb ve veřejné dopravě jsou však přemrštěné. Ve Stockholmu stojí jízdenka na všechny druhy dopravy 800 Kč.

Ubytování v hotelu nebo nejskromnějším hostelu, když je přepočítáván po dobu jednoho měsíce, je dvojnásobek nákladů na pronájem bytu.

Zdravotní péče je poměrně levná, ale zubní služby v zemi jsou považovány za nejdražší na světě.

Japonsko

Na sedmém místě byla země nejnovějších technologií. Pro snadné cestování po celé zemi po železnici si můžete zakoupit jízdenku po dobu 1 až 3 týdnů. Počet cest je neomezený. Náklady na tuto jízdenku na týden je 10 000 rublů.

V Japonsku je bydlení rozděleno na západní a tradiční. Pravidelné lůžko v hostelu je mnohem levnější než tradiční ubytování v tradičním stylu. Místa na spaní v internetových kavárnách nebo kapslových hotelech jsou vždy k dispozici - možnosti pro lidi s malými příjmy. S nákupy v Japonsku nebudete příliš zrychlovat, protože oblečení a alkohol jsou nejdražší.

Finsko

Ve Finsku by asi každý chtěl žít. Ale s malou peněženkou je to sotva snadné.

Nemovitosti v zemi jsou velmi drahé. Po zaplacení nájemného, ​​musíte navíc nechat zálohu, kterána dobu dvou měsíců. Kromě toho budete muset zaplatit více pojištění.

Pro osoby se středními příjmy bude velmi obtížné kupovat si v této zemi vlastní bydlení. Cena bytu se dvěma ložnicemi je asi 120 000 eur. Pro nákup venkovského domu potřebujete ušetřit až 350.000 eur.

Ale v zemi nízké ceny alkoholických nápojů. Mnoho jejich milenců celý den sedí v objetí se sklenkou piva.