Portugalsko je další zemí, kde byste měli určitě navštívit milovníky nádherných výhledů na Evropu

Vynikající prázdniny na pláži, velkolepý fotbal, aromatická vína, vynikající kuchyně - to je celé Portugalsko. Tato země ctí bohaté historické dědictví, oceňuje tradice, nestydává na pohodlí a ví, jak si užívat života. V Portugalsku, procházky po nábřežích, požívání vína, vdechování vůně eukalyptu a pomerančů, můžete vidět skutečnou Evropu.

Jak se tam dostat

Existuje 4 letišť v Portugalsko - Madeira, Faro, Porto, Lisabon. Capital Aviation Hub je největší ze všech. Let z Moskvy zde stojí 460 eur a trvá asi 6 hodin. Let s převodem v Kišiněvě ušetří peníze - 220 eur, ale cesta bude trvat 9 hodin. Let z Petrohradu v neděli do Lisabonu, s transferem v Aténách, stojí 70 eur. Cestou - 22 hodin. V létě s transferem do Bruselu bude let stát 140 eur na cestě - 20 hodin.

Z Moskvy na letiště Faro s transferem v Bruselu lze dosáhnout 155 eur, včas - 22 hodin a 40 minut. Z Petrohradu se stejným transferem, let stojí 160 eur a trvá téměř hodinu déle.

Z letiště v Moskvě na Madeiru, let od 170 do 200 eur. Vše záleží na sezóně. Z Petrohradu přes Londýn let stojí 200 eur (v březnu) - 22 hodin a 230 eur (v červnu) - 28 hodin.

Z Ruska nejsou do Portugalska žádné přímé vlaky. Autem po silnici z Moskvy bude trvat asi 45 hodin, a od Petrohradu - 47 hodin. Bude nutné projít následujícími zeměmi - Běloruskem, Polskem, poté cesta projde Německem, Francií a po Španělsku bude konečný bodtrasa - Portugalsko.

Prázdninové destinace v Portugalsko

Lisabon - hlavní město Portugalska, je kulturním a duchovním centrem země. Zde jsou světoznámé atrakce - hrad sv. Jiří, katedrála a mnoho dalších. V blízkosti hlavního města je Lisabonská riviéra - módní střediska.

Porto je druhým nejnavštěvovanějším městem. Toto město není nižší než hlavní město v počtu nezapomenutelných míst a zajímavostí. Po prohlídce se můžete pobavit na některé z písečných nebo oblázkových pláží města.

Poblíž Porto je centrem portugalského katolicismu - Braga. Všechny kostely a katedrály v tomto městě byly postaveny v románském, gotickém a jiném stylu.

Pro gastronomické speciality je Evora skvělým místem. Ocenění si zaslouží místní vína, dezerty a sýry. Je zde spousta památek - středověké katedrály, ruiny římského chrámu, budovy neolitu.

Je lepší začít výlety na jihu Portugalska se Světly, kde jsou prezentovány nejchutnější mořské plody. Po odpočinku na jedné z pláží oceněných Modrou vlajkou, můžete jít do přístavní restaurace, kde můžete ochutnat tyto pochoutky.

Můžete strávit noc ve středověkém hradu v útulném a malém městečku Obidos. Setabul je známý svou starobylou architekturou a malebnými plážemi.

Dovolená na moři v Portugalsku

\ t

Všechny pláže v zemi jsou obecní. Deštník a dvě lehátka budou stát 10 eur za den. InAlgarve a Lisabonská riviéra písečné pláže. Oblázková a umělá jsou na Madeiře. Sezóna začíná v polovině června a trvá do poloviny září.

Ve městě Carcavelos se nachází nejbližší pláž v blízkosti Lisabonu. Během dne je skvělým místem k přichycení mezi bary, pikniky, surfováním a jen dobrým časem. V noci se toto místo promění v tusovochny centrum, před úsvitem, tam je zábava na písku a v klubech.

Nedaleko od hlavního města Cascais se nachází „Ginshu“ - slavná sportovní pláž. V tomto místě je vždy hodně větru a vln, takže surfaři, koťata a windsurfové se sem přitahují jako magnet. Vstup je zde velmi pohodlný a pobřeží je široké. Sousední pláže "Riberia" a "Torre" jsou vhodné pro odpočinkovou dovolenou.

Ve městě Ericeira se nachází nejkrásnější pláž Ribeira da Illyash. To je také oblíbené místo pro vlně dobyvatele. Toto místo je považováno za „rezervu světového surfování“.

Na jih Portugalska jsou jen pláže. Lagos v Algarve je jedním z nejoblíbenějších letovisek. Na ostrově Tavira je pobřeží s nejčistší vodou a klidnou atmosférou zvanou „Pláž nahého muže“ - nejstarší nudistická pláž.

Ceny za dovolenou v Portugalsku 2018: ubytovny, hotely, all inclusive

Hotely v zemi jsou nadprůměrné. Neexistuje žádný komplexní systém. Většina z nich pracuje hlavně na základě snídaně. V Portugalsku je pestrá a velmi chutná kuchyně. V hotelu není bufetduše turisté, takže raději vyzkoušet delikatesy na různých místech.

Staromódní hotely jsou nejlepší hotely, které odpovídají úrovni 4 nebo 5 hvězdiček. Je zde spousta (více než 50) „pozadov“ - starobylých hradů a hradů, které se s pomocí rekonstrukce proměnily v krásné hotely. Místní kuchyně je podávána turisty v regionálních "pózy", které jsou domy nebo statky.

Rozpočet ubytování pro turisty je k dispozici také v Portugalsku. Zde jsou nejlepší ubytovny v Evropě. V prestižním světovém žebříčku zaujímají vždy vedoucí postavení. Slušná úroveň služeb, čistota, pohostinnost vždy potěší hosty. V Algarve, Porto, Lisabonu, náklady na lůžko v noclehárně stojí od 10 eur /noc.

Pokoj ve dvouhvězdičkovém hotelu stojí od 30 EUR /den, vyšší třída - od 45 EUR /den.

Napájení

Portugalská rozmanitost pokrmů z ryb, zeleniny a masa potěší turisty. Ale stále hlavní směr - vaření ryb. Kuchaři země jsou schopni vařit tisíce pokrmů z pstruhů, okounů, makrel, sardinek. Mohou vařit tresku samotnou ve více než 300 způsobech a desítkách možností - mečouna.

Místní obyvatelé a turisté museli ochutnat pokrm z ryb, mořských plodů nebo masa, který se podává v pánvi, nazývané „kataplán“. Také populární je první jídlo, "Caldo Verde" - zelená polévka z klobásy, brambor, cibule a zelí. Jedlíci masa si budou užívat „cousin-a-portuges“ - různých druhů masav kombinaci s mořskými plody.

"Francesini" - místní rychlé občerstvení, které se skládá z masa, šunky, klobásy, nalije se rozpuštěným sýrem a omáčkou. Piesteish koláče jsou považovány za nejlepší dezert. Jsou chutné sypané moučkovým cukrem a skořicí.

Na Madeiře je kuchyně jiná než kontinentální. Tento rozdíl spočívá ve větším množství mořských plodů, ryb a širokém využití místního koření, ovoce.

Portugalská vína jsou známá svou vynikající chutí po celém světě. V zemi je obrovské množství - bílá, červená, zelená. Každý zná vizitku Portugalska - místní přístavní víno. Použije se aperitiv - bílý port, pro dezert - červený port.

Atrakce a zábava

Historie Portugalska je velmi bohatá. Důkazem toho je mnoho atrakcí po celé zemi - neuvěřitelný počet klášterů, katedrál, kostelů, majestátních hradů, mohutných pevností.

Hrad sv. Jiří v Lisabonu vzbuzuje úžas. Elegantnější a méně impozantní - paláce Mafry a Kelush.

Nejoblíbenější a největší kasino v Evropě - Estoril se nachází v této zemi. Jeho pověst zatemnila i brilantní Monte Carlo.

Město monumentálních staveb - Porto. V jeho blízkosti se nachází slavný hrad Guimaraes. Zde je nejkrásnější a dobře udržovaná botanická zahrada. Ochutnávky vín lze provádět v Muzeu portského vína.

Kristova církev na Kalvárii a sídlo arcibiskupase nachází v náboženském centru - Brahe. Krásné kláštery a nejstarší univerzita lze vidět v Coimbra. Nedaleko se nachází místo Panny Marie - Fatimy. Toto místo je uctíváno poutníky již více než 100 let.

Nádherný výhled na hlavní město Portugalska si můžete vychutnat jízdou lanovkou Gloria. Lisabon má nádhernou zoologickou zahradu, stejně jako akvárium, které obsahuje obyvatele ze všech oceánů světa. Toto je jediné akvárium na světě tohoto měřítka.

V Sintře se nachází Cape Roca - nejzápadnější mys na světě. Zde můžete vidět "kde končí země." Na Pika Ruiva, v Medeira, mají turisté možnost lechtat své nervy. V Algarve je mnoho atrakcí a vodních parků.

Úžasná krása, kterou lze vidět ve světě pod vodou, láká potápěče z celého světa. Madeira je nejoblíbenějším místem pro potápění - vraky, podvodní jeskyně, útesy, podvodní skály.

Recenze z dovolené [Portugalsko]

Portugalsko je krásná země pro cestovní ruch a rekreaci. Turisté si všimnou, že je to zde bezpečné v kteroukoli denní dobu, ale nenechte své stráže dolů. Je lepší nenechávat věci bez dozoru na pláži nebo v autě. V zemi se nevyskytují žádné nebezpečné nemoci, proto není nutné žádné zvláštní očkování. Auta v Portugalsku jsou odcizena velmi zřídka. I ve velkých městech můžete pít vodu z vodovodu bez poškození zdraví.

Zemětřesení se v průměru vyskytují v Portugalsku několikrát za rok. Kvůli velkémupožární nebezpečí v lesních pásech, parcích, na plážích pláží je zakázáno. Kouření v zemi je povoleno pouze ve speciálně určených prostorách. Za porušení - pokuta kolem 70 eur.