Top 10 nejbezpečnějších zemí na světě

V současné době slyšíte jen všechny druhy novinek - válku ve východní Evropě, válku na Blízkém východě, vraždy, rostoucí ceny, násilí, nepokoje, hospodářskou krizi atd. Zdá se, že celý svět se zbláznil. Někdy chcete uniknout někde na pouštním ostrově, daleko od tohoto strašného moderního světa, kde se můžete cítit v bezpečí. Kde uniknout z hrůzy moderního světa, ve které zemi? Kromě úrovně demokracie, HDP a dalších ukazatelů je důležitým faktorem pro život v zemi bezpečnost svých spoluobčanů. Článek se bude zabývat nejbezpečnějšími zeměmi světa.

Švédsko

Nejbezpečnější zemí na světě je Švédsko - Liberální bašta Evropy. Podle statistik bylo v roce 2015 s 10 miliony obyvatel ve Švédsku 90 vražd. Ano, samozřejmě, jsou zde spáchány jednotlivé zločiny. Nikdo z toho není imunní. Kapesní krádež se odehrává ve výšce turistické sezóny. Nej feminističtější na planetě je považován švédský zákon o znásilnění, který platí od roku 2005.

Rakousko

Malá evropská země, Rakousko, se stala domovem kdysi největší říše na světě. Země klobásy a pivo. Obrovské oblasti Evropy ve Španělsku, Německu a také v Bosně, Peru a Mexiku vládly Habsburkové. Po skončení první světové války se dynastie zhroutila. A dnes je císařské hlavní město Vídeň považováno za nejkrásnější město na světě. Populace v Rakousku je méně než 1 milion ve Švédskumuž Během roku není zaznamenáno více než 40 vražd.

Švýcarsko

Při návštěvě Švýcarska lze pozorovat, že celá země je plná zbraní. Stejně jako Texans ho i Švýcar velmi respektuje. Míra vlastnictví zbraní je nejvyšší na planetě. Ve Švýcarsku jsou přestřelky neuvěřitelně vzácné. Počet obyvatel země je 8 milionů lidí. S tolika lidmi v zemi je ročně jen asi 40 vražd.

Německo

Nejzalidněnější zemí Evropské unie je Německo. Ve srovnání se Spojeným královstvím a Francií je o téměř 15 milionů občanů více. V poslední době navíc více než 1 milion uprchlíků přijelo do Francie ze Sýrie a dalších asijských zemí. Po znovusjednocení západních a východních částí země v 90. letech se míra kriminality každoročně snižuje. S populací 80 miliónů lidí, asi 2,100 vražd se stane ročně. Pro tak velkou zemi je nízká postava.

Norsko

Norsko je z hlediska počtu obyvatel velmi malou zemí. Každoročně umírá asi 20 moderních Vikingů v rukou zločinců v zemi.

Dánsko

Mezi nejbezpečnější země patří Dánsko. Norové by se v Dánsku cítili bezpečněji a mohli by zde dýchat snadno. Pokud vezmeme v úvahu celou Evropu, pak v této zemi dojde k nejmenšímu počtu zabití. O pouličním zločinu není téměř nic. Pro teroristyOrganizace Igil a al-Kajdy jsou hlavním cílem této evropské země. Ale navzdory tomu, že dodnes neexistují žádné oběti islámského teroru v Dánsku.

Island

V lednu 2017 v Reykjavíku byla unesena dívka, která byla následně zabita. Stalo se to ve večerních hodinách, kdy se mladá žena vracela domů z ústavu. Po tomto incidentu bylo několik dní veřejně smutné. Hodiny hodin a modlitby se konaly při svíčkách. Na protest po ulicích pochodovaly desítky tisíc lidí. Celá populace země se shromáždila, ne jeden dům zůstal lhostejný k této nesmyslné smrti. Tato soudržnost obyvatel Islandu ukázala celému světu, že je skutečně považována za nejbezpečnější zemi na planetě.

V zemi se lidé opravdu starají o své sousedy. Islandská populace je 323.000. Tato země je nejvíce řídce osídlená a vzdálená. Na ulicích zde nenajdete ozbrojené policejní hlídky. V noci lidé nezamknou dveře svých domovů. Pro místní obyvatelstvo je rok považován za špatný, pokud během roku došlo k více než jedné vraždě.

Japonsko

Počet obyvatel ostrovního státu je 127 milionů lidí. I gangstři z Yakuzy nenosí zbraně v této zemi s přísnou pracovní kulturou. Japonsko je považováno za nejbezpečnější zemi na světě.

Za posledních 70 let došlo k rekordně nízké míře kriminality. Hlavní město Japonska - Tokiotaké uznáván jako jedno z nejbezpečnějších měst na planetě.

Lucembursko

Nejmenší zemí v Evropě je bohatý Lucembursko. Tento stav je tak malý, že v porovnání s ním vypadá Holandsko jako obr. V Lucembursku v podstatě neexistují žádné násilné trestné činy. To vše je dáno tím, že existuje vysoká životní úroveň. Podle tohoto ukazatele získává země každoročně vysoká místa. Největší HDP na obyvatele v Lucembursku je na světě na 6. místě.

Singapur

Nejbezpečnější zemí na planetě je Singapur. V zemi žije 5,4 milionu lidí. Všichni se vejdou do oblasti, která je 4krát menší než stát Rhode Island. S touto mírou přeplnění zde není každý rok zabito více než 15 lidí. Za posledních 20 let bylo zaznamenáno minimum krádeží a násilných trestných činů.