Dovolená v Batumi 2018: Nejlepší resort místa, která rozhodně stojí za návštěvu

Batumi vždy přitahovalo mnoho turistů nejen na pláže se zrcadlovou vodou, jemné slunce a vynikající služby. Kromě místní krásy, turisté čekají na zvědavé památky a velmi bohatou historii těchto míst. Batumi je nepochybně tváří moderní Gruzie.

Jak se tam dostat

Z Moskvy do Batumi můžete letět letadlem za 2,5 hodiny. Průměrná cena zpáteční letenky je 320 dolarů. Můžete ušetřit trochu a vzít jízdenku s jedním transferem. Pak bude tato cesta stát asi 200 dolarů. Veškeré zboží a služby jsou placeny v národní měně.

Letiště se nachází téměř v centru města Batumi, jen 2 km od hlavního náměstí města. Do centra se dostanete autobusem číslo 10 nebo taxíkem. Autobus bude stát 10 rublů Taxi asi 240 rublů.

Z jiných měst se dostanete do Batumi autobusem nebo minibusem. Z Tbilisi se dostanete za 6 hodin. Cena vstupenky 650-700 rublů. Je možné cestovat z Tbilisi vlakem a letadlem. Vlaky jezdí každý den, cesta trvá asi 6 hodin. Cesta bude stát od 600 rublů. Letadlem se rychleji - asi 40 minut, ale také dražší.

Pokud se dostanete do Batumi ze Soči, můžete použít režim vodní dopravy - „raketa“. Od Soči, to následuje v pátek a úterý, zpět - pondělí, čtvrtek. Pokud je počasí příznivé, bude cesta trvat asi 6 hodin. Cena vstupenky:

 • dospělí - 110 dolarů;
 • pro děti (od 2 do 13 let) - $ 50;
 • děti (do 2 let) - 13dolarů.

Dovolená v Batumi 2018: hotely a hotely, soukromý sektor, all-inclusive

V Batumi nejsou žádné problémy. Zde naleznete veškeré ubytování v závislosti na potřebách a materiálních podmínkách - od možností rozpočtu až po pětihvězdičkové hotely.

Penziony a ubytovny se se svými hosty setkají za 180 - 470 rublů za noc.

Pronájem jednopokojového bytu ve městě může být za 1500-3500 rublů denně.

Možnosti levného ubytování se nacházejí v blízkosti turistického centra. Například na ulici. Šerif Khimshiashvili a sv. Třílůžkový pokoj Gorky v hotelu nebo v minikotelu stojí od 1 100 do 4 500 rublů.

Ubytování v elitních hotelech v historickém centru města stojí od 8 200 do 9 400 rublů. Náklady na ubytování v třílůžkovém pokoji v pětihvězdičkovém hotelu dosahují 12 000 rublů denně. Některé hotely v Batumi pracují na systému "all inclusive". Ceny pokojů začínají na 3600 rublů denně.

Pokud jde o ubytování v soukromém sektoru, on-line zdroj AirBnB nabízí vynikající volbu. Prostřednictvím této stránky Gruzínci pronajímají byty, pokoje a dokonce i jednotlivé domy. Cena pronájmu domů, v závislosti na životních podmínkách, se pohybuje v rozmezí 620 - 10 000+ rublů denně.

Ti, kteří si chtějí v průběhu odpočinku zlepšit své zdraví, se mohou usadit v sanatoriu „Kalkida“. Průměrné životní náklady jsou zde od 4,2 milionu rublů.

Výkon

Ve městě je mnoho kaváren a restaurací. Zde se turistům nabízí možnost vyzkoušet čínštinu, japonštinu,Německá, italská, ukrajinská kuchyně. Ale protože už v Gruzii dorazil rekreant, pak by mělo být nařízeno gruzínské jídlo a zbytek si můžete ochutnat doma.

Můžete jíst dobře v pravidelné kavárně za 240-350 rublů. Na oběd v restauraci budete muset zaplatit 470-590 rublů. Náklady na večeři v slušné restauraci bude stát asi 1400 rublů.

Počasí Batumi

\ t Podnebí Batumi je podobné subtropickému - vlhkému a teplému. Sníh v zimě je velmi vzácný jev, stejně jako teplota pod 0 stupňů. Nahrazuje ho těžké sprchy.

Jaro je suché a chladné, podzim je deštivý, ale teplý.

Období prázdnin začíná v dubnu a trvá do října. Je velmi horký v létě, proto nejpříznivější měsíce pro pohodlný odpočinek jsou v květnu av první polovině června, stejně jako v září. Moře v této době je teplé a není tu žádné teplo, které by mohlo zničit zbytek.

Odpočinek v Batumi u moře: pláže letoviska

Batumi je nejrozvinutější letovisko v celé Gruzii. Pobřeží Černého moře tohoto nádherného města potká každého hosta srdečností a vřelostí.

Pláž Batumi Beach

Tato pláž se nachází v rámci hranic města a je nejoblíbenější. Je velmi dobře vybaven. Jedná se o oblázkovou pláž o délce 6 km. Hlavní výhody:

 • rozvinutá infrastruktura;
 • čistou a teplou vodu;
 • přítomnost kaváren a restaurací;
 • šatny;
 • dostupnost nájemních stanic pro lehátka a slunečníky (50–100 rublů);
 • spousta zábavy - katamarány, "banány",vodní lyžování;
 • vstup do vody je velmi hladký.

Dalším rysem pláže je pořádání nočních večírků s nejslavnějšími DJs na planetě.

Pláž Sarapi

Na předměstí Batumi je stejně oblíbená pláž. Infrastruktura "Sarapi" není horší než ostatní. Jediný rozdíl je v tom, že je o něco méně aktivní zábava. Deštníky stojí od 30 rublů. za hodinu až 60 rublů. za den.

Pláž v Ureki

Ureki se nachází asi 50 kilometrů od Batumi. Dostanete se k němu taxíkem nebo minibusem. Pláž je písčitá, ale barva písku je tmavě šedá, protože obsahuje magnetit. Zde je velmi dobré si odpočinout s dětmi, pláž je mělká a pobřežní zóna je mělká. Dovolená, ve srovnání s městskými plážemi, je málo.

Pláž u Kvariati

Tato pláž láká milovníky podmořského světa, protože na tomto místě je mnoho potopených lodí a podmořských obyvatel. Zde je potápěčské centrum. Pláž je dobře vybavená a má spoustu zábavy pro děti i dospělé.

Atrakce a zábava

Batumi Boulevard se nachází podél pláže. Je to historická památka dlouhá 1,5 km. Některé bulváry jsou starší než 100 let. Existuje spousta útulných obchodů, restaurací, kaváren, barů. Ruské kolo, které se nachází na tomto místě, pomůže návštěvníkům města podívat se z výšky letu ptáků.

Cestující by měli navštívit oblast Evropy s nádhernou památkou Medea. To jepamátka panny s jehněčím v ruce. Zde jsou velmi krásné zpívající fontány. Rád bych vám připomněl, že pro polibky na veřejných místech v Batumi je pokuta.

Doporučuje se navštívit velmi starou mešitu Orta Jame. Tato kresba s arabskou kaligrafií byla postavena v 19. století. Existuje mnoho dalších kostelů ve městě:

 • Kostel Narození Panny Marie;

 • Mikuláš;

 • Arménská církev Surb Prkch.

12 km jižně od Batumi pozůstatky pevnosti zvané Gonio. Stojí za to přijít sem a podívat se na kdysi existující citadelu, která patřila první římské říši a po letech Byzanci. Téměř 1 km hradeb pevnosti a 18 věží v nich jsou velmi působivými návštěvníky. Říká se, že je zde pochován apoštol Matthew.

Chcete-li uniknout teplu dne, můžete navštívit muzea města:

 1. Muzeum umění Ajara. Ve svých sálech se nachází mnoho maleb Akhvledianiho a Pirosmaniho, sbírky domácích i zahraničních mistrů 19. a 20. století.

 1. Nobelovo muzeum. V areálu tohoto muzea se mohou rekreanti ponořit do minulosti a navštívit starého Batumi.

 1. Stalinovo muzeum. Návštěvníci zde mohou vidět věci, které patřily I. Stalinovi - postel, ručník a mnoho dalších.

 1. Archeologické muzeum. Zde jsou hostům prezentovány obrovské sbírky starožitností, které se nacházejí v Gruzii.

Z paprsků spalujícího slunce se můžete stále schovávat v botanické zahradě Batumi, kde se sbírají stromy a rostliny z mnoha částí naší planety.

Park 6. května s jezerem Nourgel stojí za návštěvu pro turisty.

Dospělí a děti mohou chodit do delfinárií, dívat se na ryby v akváriu, chodit na vodní atrakce a projížďky na jezeře. U vchodu do parku jsou hosté uvítáni obrovským stromem, který zasadil Alexander III, zatímco v Batumi.

Klady a zápory odpočinku v Batumi: recenze turistů

Proč je Batumi každoročně stále populárnější u turistů? K tomu existuje několik vysvětlení:

 • snadno se sem dostanete;
 • neexistuje jazyková bariéra;
 • místní obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní;
 • ceny za ubytování, stravu a dopravu jsou poměrně nízké;
 • ve městě je mnoho zajímavých památek;
 • je zde velmi krásná příroda;
 • výlet do Batumi je skvělá příležitost seznámit se s jedinečnou gruzínskou kuchyní.

Existují však také negativní aspekty, které turisté poznamenávají:

 • oblázkové pláže nejsou vhodné pro děti a moře na některých místech může být špinavé;
 • chaos na silnicích;
 • vysoká vlhkost;
 • pouze centrální ulice města, kde jsou hlavní turistické lokality soustředěny, jsou dobře udržované a dobře udržované.

Navzdory tomu je Batumi letoviskem, kam se má obrátitpozornost, výběr umístění nadcházející dovolené. Zbytek zde je krásný svým vlastním způsobem: duch starobylého města, vynikající místní kuchyně, krásné pláže, moderní budovy. To vše v kombinaci s laskavostí místní populace učiní vaši dovolenou nezapomenutelnou.