Dovolená v Číně v roce 2018: Nejlepší místa Středního království

Čína je pro zvídavé cestovatele paradoxní. V této zemi jsou zároveň kombinovány různé architektonické styly: velké mrakodrapy z betonového skla a pak malé domy s postavami lvů, šikmými střechami a kadidlem. Čína je rozdělena do 4 okresů - Tchaj-wan, Macao, Tibet a Hong Kong. Celá země žije podle dávných tradic, které jsou zde velmi silné.

Jak se dostat do Číny

Z Ruska se můžete dostat do Číny trajektem, autobusem, vlakem, letadlem.

Pro let z Moskvy do Pekingu potrvá 7,5 hodiny do Šanghaje - 9 hodin do Hong Kongu - 10 hodin. Přímé lety „Es Seven“ létají z Vladivostoku, Irkutska, Novosibirska a také z Moskvy Domodědovo do Pekingu. Žádné přímé lety z Petrohradu do Číny. Je nutné provést transplantaci v Novosibirsku nebo Moskvě.

Náklady na zpáteční let z Moskvy do Pekingu jsou od $ 350, do Šanghaje - od $ 390, do Hong Kongu - od $ 420.

Týdenní 2 vlaky odjíždějí z Yaroslavského nádraží do Pekingu. Jeden, následovaný Ruskem, vede přes Harbin a Zabaikalsk, zatímco na silnici 6 dní, Číňané - přes Ulan Bator cestuje 5 dnů. Náklady na vstupenky jsou téměř stejné pro oba vlaky - od 6900 rublů.

Od Vladivostoku do nejbližšího čínského města do Ruska, do města Suifenhe, je denní vlak, který trvá 1,5 hodiny. Cena vstupenky - 1 500 rublů jedním způsobem.

Z Moskvy do Číny cestovat autobusem je velmi dlouhá, únavná a nesmyslná. Udělej tomožné z Vladivostoku. Denně do stejného čínského Suifenhe jezdí autobusy. Cena vstupenky je asi 650 rublů.

Můžete se také dostat do Číny po moři. Trajekty jezdí denně z Chabarovska do Fuyuan. Jízdenka se však prodává pouze ve spojení s poukázkou, která zahrnuje ubytování. Cena tohoto poukazu na dva dny začíná od 4500 rublů. Doba jízdy je asi 1,5 hodiny.

Lodě jsou denně posílány z Blagoveshchensk do čínského Haihe. Náklady na tuto cestu - od 1 000 rublů.

Dovolená v Číně na moři a na ostrovech

Pláže v Číně jsou městské a bezplatné. Některé hotely však poskytují placené deštníky a lehátka za 480 rublů /den. Samozřejmostí jsou ty, do kterých se platí - od 50 do 250 rublů. Jsou mnohem čistší a lépe vybavené než obecní.

Čínská přímořská letoviska nejsou nejoblíbenější na světě, takže pláže nejsou obvykle přeplněné. Ostrov Hainan je nejznámější z nich. Po celý rok je zde teplé moře, písečné pláže a velmi čistý vzduch. Infrastruktura je dobře rozvinutá. Pobřežní vody ostrova jsou velmi populární u potápěčů po celém světě. Podmořský svět těchto míst je velmi krásný - jeskyně, jeskyně, rozmanitost mořského života.

Resort Baidahe zve náročnější zákazníky. Jeho celé pobřeží je vybudováno s drahými restauracemi a hotely. Z pokojů je krásný výhled na hory. Kromě dovolené na pláži si můžete vychutnat skvělý čas jen na procházkách na posvátných místech.

Prorekreace s dětmi je vhodné letovisko Dalian. Pláž je písečná, vchod do moře je mělký. Nedaleko je obrovský ptačí park, akvárium, akvárium.

Dovolená v Číně 2018: Paušální hotely

\ t

V Číně existují hotely světové a místní „hvězdy“. Naši krajané jsou usazeni ve čtyř a pětihvězdičkových hotelech. Čínské hotely mají vlastní klasifikaci. Čínský hostel je rovnocenný s evropskými ubytovnami, čínský penzion patří do evropských dvou a tříhvězdičkových hotelů.

Úroveň čínské služby v hotelech a hotelech je nižší než v Evropě. Pro místní obyvatelstvo budou náklady na ubytování nižší než pro zahraniční turisty.

Průměrná cena dvoulůžkového pokoje v hotelu je přibližně 100 EUR /den. Pokoj ve dvouhvězdičkovém hotelu stojí od 35 eur, ve tříhvězdičkovém hotelu - od 45 do 70 eur, ve čtyřhvězdičkovém hotelu - od 90 do 120 eur, v pěthvězdičkovém hotelu - od 150 do 200 eur. Toto cenové rozpětí se může v jednotlivých regionech lišit. Život v Hong Kongu nebo Pekingu bude dražší než v Guangzhou nebo jiných menších městech.

Při platbě za ubytování v hotelech v Číně se za služby účtuje dodatečný poplatek ve výši 10–18% nákladů.

Některé čínské hotely nabízejí all-inclusive dovolenou. Náklady na týdenní odpočinek v nich začíná od 94 tisíc rublů.

Výkon

O čínské kuchyni můžete nekonečně mluvit. Obecně platí, že kuchyně této země je vágní pojem. V zemi vycházejícího slunce jsou 4 kulinářskéoblast - Fujian, Canton (Guangdong), Sichuan, Shandong. Kulinářské hranice mezi těmito regiony jsou spíše podmíněné. Například, pekingská kuchyně je pravděpodobnější být Shandong, ale Sichuan jídla jsou také nalezená v tom hodně. Shandong kuchyně je charakterizována množstvím lehkých omáček a slaných jídel. Sichuanská kuchyně - hojnost ostrých, kořeněných a silných koření. Kanton (Guangdong) - různé přísady a snadné zpracování jídel.

Čínská kuchyně je charakterizována používáním zeleniny, sóji a rýže, zatímco mohou být připraveny společně. A tato země je považována za místo narození zmrzliny.

Stejně jako v jakékoli jiné zemi je nejlepší nakupovat výrobky na trzích - zboží je lepší, levnější. Zvláště pokud víte, jak vyjednávat ...

Některé ceny potravin v supermarketech:

  • rýže - 25 rublů /kg;
  • brambory - 30 rublů /kg;
  • chléb - 80 rublů;
  • rajčata - 50 rublů /kg;
  • maso - 190-240 rublů /kg;
  • voda - 19 rublů /1,5 l;
  • šťáva - 135 rublů /1 l;
  • víno - 145 rublů /0,7 l

Jídlo v levné kavárně bude stát od 65 do 145 rublů, v restauraci dražší - od 145 do 290 rublů. Části jsou vždy podávány velmi výživné a velké. Pivo v kavárně stojí od 25 do 95 rublů.

Exotické pokrmy s nejneobvyklejšími jmény v Číně se nepočítají - „Buddha skáče přes zeď“, „Boj s drakem s tygrem“ atd.

Atrakce a zábava

Čína je jen úžasná země. Je současně odlišná a zároveň jedna. Starobylé tradice dýchají všechno - muzea, budovy, starobylé kláštery,přírodní rezervace a památky, autentické čínské vesnice.

Ve ​​velkém měřítku Číňanů v krvi. Od nájezdů Mongolů byla postavena Velká čínská zeď. Za účelem vedení dalšího světového císaře dynastie Qin byla vytvořena Terakotová armáda - asi 1000 soch vojáků, důstojníků, koní, akrobatů, hudebníků. Každé číslo je jedinečné. V tomto případě je měřítko působivé, ale praktické použití této armády není jasné.

Ti, kteří cestují po Tibetu, by měli určitě věnovat pozornost klášterům Drepung a Sera, paláci Potala, paláci NK Paláce Native Palace, komplexu sídel dalajlámy Norbulingky, buddhistického chrámu Jokhang.

V Chengdu bylo postaveno mnoho klášterů, paláců, chrámů. Je nutné navštívit s exkurzí taoistický klášter dynastie Tang, hroby Sansidui, archeologický park "Jinsha".

Nedaleko města Zhengzhou se nachází slavný chrám Shaolin, dokonce i mimo Střední království, kde můžete dokonce zůstat pro sebeobjevení.

V „Království malých lidí“, které se nachází v blízkosti města Kunming, pracují pouze trpaslíci. Jedná se o zábavní park, kde turisté budou velmi zajímaví k návštěvě.

Jen v Hongkongu existuje velké množství atrakcí. Nestačí jen pár dní vidět všechny zajímavé a vzrušující místa - malebné chrámy Man-Mao a Won-Tai-Sing, zvonice z doby Murray House, sedící Buddha, Victoria Peak, historické muzeum.

V zemi vycházejícího slunce můžete vidět hory, poušť Gobi, mnoho jeskyní, vodopády, horské řeky, ženšenové farmy, starobylou hedvábnou cestu a mnoho dalšího. Čína má všechno a přijíždí do této země, a to i po sté stovky let, ale stále nemůžete přestat přemýšlet a obdivovat.

Fanoušci outdoorových aktivit mohou navštívit horolezecké základny na svazích Himalájí. Pobřeží Xiamen je ideální pro kiteboarding, Tibet je vhodný pro horskou turistiku, pro nezapomenutelné výlety na horských kolech - Yunnan.

Dovolená v Číně s dětmi

Cestování napříč Čínou bude pamatováno nejen na dospělé, ale i na děti. Při návštěvě Pekingu s dítětem byste měli určitě navštívit zoologickou zahradu Disneyland, sledovat jedno z divadelních představení v Červeném divadle nebo jít do tajemného Zakázaného města.

V Hongkongu lze nalézt velké množství zábavy. Zde jsou otevřeny Disneyland, divadlo masek a obrovské Oceanarium.

V Šanghaji si mladí cestující užijí výlet do muzea vědy a technologie a parku soch.

Výhody a nevýhody rekreace v Číně

\ t

Čína může být dlouho obdivována a ohromena. Odpočinek v této zemi bude mnoho let pamatován: příroda je mimořádná, je zde mnoho památek, zajímavých tradic a lidí.

Mnozí z těch, kteří tuto zemi opakovaně navštívili, však stále nedoporučují veřejně ukazovat své úspory. Zde jsou velmi rozvinuté všechny druhy podvodných režimů, které umožňují převzetí peněz důvěrnýchturistů. Proto bychom měli být opatrní a pozorní. Voda musíte pít výhradně zakoupené.