Nejnebezpečnější země světa: kde byste neměli chodit na turisty

Na světě je řada zemí, kde je pobyt turistů vysoce nežádoucí. Předpřipravení je předzvěstí, a proto jsme pro vás dnes speciálně připravili informace o nejnebezpečnějších zemích světa pro turisty. Hlavními kritérii pro nebezpečí země jsou teroristická hrozba a riziko přírodních katastrof. Podle odborníků jsou nejnebezpečnějšími zeměmi světa s vysokou pravděpodobností přírodních katastrof takové turistické země jako Filipíny, Kambodža, Japonsko, Vietnam, Jamajka. Úroveň rizika teroristických útoků je hodnocena teroristickými útoky, které se již vyskytly, a určitými riziky v budoucnu. Nejnebezpečnější země s vysokou mírou teroristických útoků jsou: Irák, Afghánistán, Indie, Turecko, Egypt. O některých z nich se budeme podrobněji zabývat.

Nejnebezpečnější země: Sýrie

Sýrie je v roce 2018 považována za nejnebezpečnější zemi na světě. Posledních několik let v zemi bylo pozorováno nebývalé sucho. V březnu 2011 vypuklo obrovské vnitřní napětí, které vyžadovalo změnu politického režimu Sýrie. V tuto chvíli pokračuje řada destrukcí a hrozná válka, což znamená nespočet obětí.

Somálsko: špatná volba pro turisty

Samozřejmě není jediná osoba, která by nevěděla o somálských pirátech, plavících se podél pobřeží východní Afriky. Ale dnes budeme mluvit o smrtelném nebezpečí lidí, kteří se odváží navštívit území Somálska. Ve skutečnosti takový stav neníexistuje, a místo toho je zde jedenáct protichůdných oblastí, které neustále bojují mezi sebou. Občanská válka, vliv radikálních islamistů provokuje nejbrutálnější zločiny proti nevěřícím. Místní ženy nechodí ven s noži nebo mačetami, protože v Somálsku je riziko znásilnění obrovské. Takže Somálsko je velmi špatnou volbou jako turistická návštěva. Pokud vás však zvědavost neobtěžuje, je lepší najmout tělesné stráže ze současné skupiny v Somálsku, aby mohli cestovat.

Totalitní Severní Korea: hlavní nebezpečí státu

Severní Korea je považována za nej totalitnější stát na planetě. Za posledních sedmdesát let udělal komunismus svou práci a proměnil zemi v jednu z nebezpečných zemí pro turisty, pro které byl vstup do Severní Koreje dlouhodobě omezen. V tuto chvíli následuje každý návštěvnický soubor turistů dohled a každý krok, který přijde do země, je převeden do speciálních služeb. Severní Koreu můžete vidět pouze v několika dostupných střediscích, zbytek země nelze přísně zakázat. Diskuse o politice a nespokojenosti s komunistickým režimem znamená zatčení a velký trest odnětí svobody. Fotografování místního obyvatelstva je kategoricky nemožné, protože to bude považováno za skutečnou fixaci fotografie skutečnosti místní chudoby. Nafotit je koupit lístek do mučících komor pro špiony. Než půjdeteSeverní Korea, naučit se všechna pravidla chování v nebezpečné zemi.

Nebezpečné Jihoafrické republiky

V Jižní Africe se míra divoké trestné činnosti doslova převrátila. Organizované skupiny útočí na turisty. Dokonce ani ostnatý drát instalovaný kolem hotelů neukládá. Pro krádež čísel používali vyškolení opice, které vylézaly do místnosti a táhly nejdražší věci turistů. Ale nejnebezpečnější věc v Jižní Africe není krádež. Země je uznávaná jako lídr v počtu znásilnění, z nichž 75% patří do skupiny. Zuřivá infekce HIV přivede mužskou populaci do bezohlednosti: věří, že sex s pannami je zachrání před hroznou nemocí. Podle nejnovější statistiky, znásilnění v Jižní Africe dochází každých osmdesát tři sekund.

Nebezpečné země Afghánistán

\ t

V Afghánistánu dosud občanská válka ještě neskončila. Zpočátku, Afghánistán byl používán jako aréna pro zkoušky mezi SSSR a USA. Po stažení sovětských vojsk přišla k moci islámská skupina Taliban za vlády, během níž bylo na území nebezpečného státu Afghánistánu vyrobeno obrovské množství nelegálních drog. Po teroristickém útoku v Americe 11. září bylo rozhodnuto představit americké jednotky do Afghánistánu. Toto rozhodnutí vyvolalo další kolo občanské války.

Jednou z nejnebezpečnějších zemí na světě je Irák

.

Podle prohlášeníAmeričtí politici, vláda Iráku podporuje mezinárodní terorismus. Na území státu probíhají práce na hromadném ničení obyvatelstva. Země nepodstupuje občanskou válku.

Nebezpečné Mexiko

Ročně přijíždí do Mexika více než dvacet milionů turistů, kteří obdivují památky země. Málokdo si myslí, že Mexiko patří k nejnebezpečnějším zemím na světě, protože se zde soustřeďují skupiny zapojené do výroby a distribuce nelegálních drog. Drogové kartely dostávají miliony příjmů z prodeje, a proto mají dostatek příležitostí podplatit donucovací orgány. Mnoho oblastí Mexika je kontrolováno frakcemi, které mezi sebou často zajišťují pohádkové spory. To vede ke stovkám úmrtí obyčejných civilistů v zemi. Je lepší se vyhnout takovým oblastem pro turisty, jinak je minimum, které může na ulicích těchto oblastí ohrozit loupež, a můžete ohrozit své zdraví a život. Velmi často se turisté berou jako rukojmí, po kterém jsou zástupci gangů dlouhodobě drženi v nejhorších podmínkách a čekají na výkupné od příbuzných. Výběr Mexika jako země pro cestování, pečlivě studovat trasu, aby nedošlo k uvíznutí v nepříjemné situaci, nebo ještě horší, zemřít.

Jižní Súdán - nebezpečný stav

Dlouhodobá válka mezi jihem a severem země vedla Súdán k hrozné humanitární katastrofě. Nedostatek čisté vody, potravin a pohonných hmot, sucha, nedostatečně rozvinuté systémy zdravotní péče a rozšiřování vojenských konfrontačních zón donutily místní obyvatelstvo uprchnout do sousedních států.