Nejnebezpečnější ryby na světě

Ryby jsou považovány za jeden z nejúžasnějších výtvorů na planetě. Většina zástupců potěší oko, zejména tropické zástupce. Mezi rybami není tolik odrůd, které představují nebezpečí pro lidský život, ale stále jsou, a proto musí být nepřítel znám zrakem! Nejnebezpečnější ryby jsou schopny roztrhnout oběť, z níž nebude během několika minut žádný kus. Některé druhy jsou při konzumaci škodlivé. Existují i ​​ti, kteří se usazují v lidském těle a parazitují zevnitř. Dnes se seznámíte se seznamem nejnebezpečnějších ryb.

býk žralok

Nejagresivnější ryba na Zemi je býčí žralok. Predátor si hodně dovoluje a napadá téměř každého mořského obyvatele. Mohutné, tvořené čelisti žraločího býka v sousledné síle převyšují sílu jakéhokoli jiného vodního predátora. Ryby žijí nejen v čerstvých, ale i ve slaných vodách. Často býčí žralok proniká řekou do jezera.

Ryba obecná Zebra

Ve vodách Rudého moře žije velmi nebezpečná a jedovatá ryba zvaná lvíček. Externě, to je velmi podobné pták s barvou zebra. Zvláštní pozornost věnuje rybám její vnější nestandardní tvar těla. Tam jsou jedovaté hroty v ploutvích raka zebra. Po injekci má člověk křeče a paralýzu a kolem rány dochází k nekróze tkáně.

Ryby fugu

Fugu ryba je také nazývána hnědým toby a je často používán jako národní jídlo v Japonsku. Všeobecné použitíTato ryba je potenciálním rizikem. Kůže, kaviár a játra ryb nejsou vhodné pro lidskou spotřebu. Tyto orgány obsahují neskutečný počet toxinů, které způsobují paralýzu a smrt u lidí. Nesprávně vařené ryby způsobují smrt.

Úhoř elektrická

\ t

Elektrický úhoř je příbuzný docela roztomilého sumce. Délka této ryby dosahuje tři metry. Nebezpečí pro život nejen vodních obyvatel, ale i lidí, spočívá v tom, že v těle úhoře je 550 voltů, což je smrtící výtok. Z úrazu elektrickým proudem oběť okamžitě zemře. Elektrický úhoz nemusí používat čelist, stačí se dotknout těla vaší oběti svým tělem.

Piranha

V žebříčku nebezpečných ryb není piranha posledním místem. Malé ryby jsou schopny se vyrovnat s kořistí v krátké době. Po útoku smečky z pirany zbývá od oběti pouze kostra. Vzhledem k tomu, že tento druh nebezpečných ryb je velmi nenasytný, vybírá nádrže s bohatým výběrem živých bytostí. Druhé jméno piranha - zubatý ďábel. Jméno mluví samo za sebe. Dospělý jedinec dosahuje délky asi třiceti centimetrů. Ryby váží téměř jeden kilogram. Má vynikající, ostré zuby a dobře tvarované čelisti, což dává příležitost dokončit s jakýmkoliv tělem. Muž pirany je napaden obrovským hejnem.

Silttail

Zralý pintail má délku téměř dva metry a váží asi třicetkilogramů. Druhy ryb mají tvar diamantu a žijí v hlubokých vodách. Potápěči budou mít možnost setkat se s pintail. Ve své podstatě je silttail velmi poklidný, ale pokud se na něj nedbalostí narazíte, vnikne do jedovatého žihadla umístěného na špičce ocasu. Muž po obdržení ránu zažije silný bolestivý šok.

Velká barakuda

Velké barakudy dosahují délky dvou metrů a hmotnosti padesáti kilogramů. Ryba ve tvaru torpéda umožňuje pohyb velmi rychle. Velký barakuda má silné čelisti a silné zuby, které rostou až 7 centimetrů. Přítomnost takových zubů umožňuje velké barakudě odtrhnout kousky masa od oběti. Zatímco ještě v mladém věku, jednotlivci loví v baleních, ale jako dospělí vedou osamocený lov. Dravé ryby jsou přitahovány k kovovým předmětům, a proto existuje velká pravděpodobnost útoku, pokud jsou na plavkách osoby s kovovým perlením.

Candira Wandell

Tělo kandiru vandellských ryb je téměř bezbarvé, a proto je ve vodě téměř neviditelné. Přes svou malou velikost, asi 2,5 cm na délku a pár milimetrů na šířku, je ryba šíleně nebezpečná. Candira Vandellia vede parazitický životní styl a živí se krví. Ryba volně proniká do genitálií oběti, kde se začíná živit tkáněmi. Osoba zažívá těžké a bolestivé bolesti, když Kandir vandell proniká do těla.

Sawfish

Písek je dlouhý sedm metrů. Tento podmořský rezident je vyzbrojen třímetrovým nosem, který nezpůsobí úmyslné poškození lidí. Ale vzhledem k tomu, že pilka má velmi špatný zrak a vždy chrání své území, ve světě jsou známy případy útoku jedince na osobu. Fish-saw dovedně využívá nosní nástroj. To změní tělo živého tvora na krvavý nepořádek. Ryba je dokonale maskována ve vodě, a proto je obtížné ji všimnout. Tento druh je na pokraji zániku a je chráněn zákonem.

Rybí kámen

\ t

Jedovatý zástupce ryb dostal své jméno kvůli vnější podobnosti s kamenem. Mezi zbývajícími kameny na dně a korály je ryba téměř neviditelná. Na zadní straně kamenné ryby jsou dvanáct ostré hroty, snadno propíchnout i tlusté podešve bot. Pokud se osoba postaví na kámen, ryba okamžitě vstříkne jed do rány. Bolest je tak silná, že na místě zemřelo mnoho lidí, kteří se stali kořistí kamenných ryb. Kámen postižený rybou musí být co nejdříve poskytnut lékařskou pomoc. Někdy lékaři nemají ani dvě hodiny na záchranu svých životů.

Žralok bílý

Žralok bělolící přebývá nejen v hloubce, ale také v mělké vodě, kde často útočí na člověka. V ústech dravce bylo umístěno asi 3000 zubů. Čichové receptory, vyvinuté na nejvyšší úrovni, umožňují snímat kapku krve, zředěnou ve sto litrech vody. Dnes je pohled zapnutýtváří v tvář zániku, protože je chráněn zástupci ekosystému.