Nejkrásnější mosty na světě

Most je stavba vytvořená člověkem a postavená nad překážkou. Může se jednat o jakýkoliv útvar vody nebo snad depresi, rokli, rokli a takový most se nazývá viadukt. Most může být postaven jako architektonická stavba zjednodušující pohyb v městské síti. Proto má tato inženýrská struktura různé druhy a rozmanitost druhů, které mají svůj vlastní účel. Nemůžete si ani představit, kolik neobvykle krásných mostů na světě, postavených v různých časech a různých národech. Mají jiný design a jiný účel. V našem článku budeme rychle procházet mosty celého světa. Proč rychle? Protože není realistické obejít všechny mosty světa, i ty nejkrásnější, v rámci našeho článku. Dnes jsme sebrali mosty světa, na které musíme obrátit svou pozornost. Jít s námi na virtuální cestu nádhernými mosty, připravte se na to, že je chcete určitě vidět vlastníma očima, projet si je nebo projít. A tak jděte do toho!

Zlatá brána je jedním z nejkrásnějších mostů na světě

.

Prvním z nich je Golden Gate Bridge. Jedinečnost této struktury spočívá v tom, že se jedná o nejdelší visutý most přes průliv a nachází se v San Franciscu. Byl postaven na počátku třicátých let minulého století. To neznamená, že se jedná o nejkrásnější most, ale když se na něj dostanete, nemůžete slovy popsat pocity, které zažijete. Existuje pocit, že se vznášíte v oblacích. V tuto chvíliMlha otevírá pohled, jako by tato masivní struktura ležela na modrém oparu, bez podpory. Přes most se zastavte na vyhlídkové plošině a obdivujte krásný výhled na průliv. Most, vedle dálnice, má také chodník, takže se můžete pohybovat po mostě, pokud máte spoustu času, pěšky nebo na kole. Pokud tedy z nějakého důvodu navštívíte San Francisco, nezapomeňte navštívit některou z atrakcí města, Golden Gate Bridge. Pokud nemáte čas, můžete se na něj podívat z města z různých úhlů pohledu. Dostanete spoustu radosti z toho, co vidíte.

Nejkrásnější most: foto Seas-Bolozon

Nyní půjdeme do Francie a podíváme se na most - Syz-Bolozon viadukt. Viadukt byl postaven na konci osmnáctého století. Během druhé světové války byl most zničen, viadukt byl po válce velmi rychle obnoven, protože bylo nutné obnovit dopravní spojení. Siz-Bolozon je jedenáct oblouků ve dvou úrovních, vyrobený v architektonickém stylu osmnáctého století. První stupeň je určen pro pohyb železniční dopravy a druhý pro silnici. Pohled na most je prostě úžasný, protože kontrastní kombinace starověku v architektuře a moderní dopravě je fascinující. Po mostě objevíte neuvěřitelný výhled na místní přírodu, která vás donutí vrátit se tam více než jednou.

Nejkrásnější most Petrohradu: Bolsheokhtinsky Bridge

Most Bolsheokhtinsky v Petrohradu je stavbou neobvyklé stavby a jedinečné krásy, která se vyznačuje svou individualitou. Je také nazýván mostem Petra Velikého. Atypická, průmyslová architektura stavby činí most jedinečným a nenapodobitelným. Podívejte se na tento technický zázrak každý den stovky turistů.

Tower Bridge - nejkrásnější padací most

Viděli jste Tower Bridge v Londýně? Ne? To musí být provedeno. Nikdy jste se s takovou krásou nesetkali. Byl postaven na konci devatenáctého století a vyznačuje se krásnou architekturou a navíc je nastavitelný přes řeku Temži. Věže mostu, jako věže historického hradu, z oken, z nichž nás vládnoucí osoby sledují. Pohled na most ze strany je prostě úžasný, je to fascinující pro jeho neobvyklé a tajemné. A pokud chcete jít dovnitř věže, most je otevřen pro turisty jako muzeum. A to musí být nutně provedeno.

Pole Haju - nejkrásnější most pro chodce na světě

Vzhledem k nejkrásnějším mostům je nemožné jít do Íránu do města Isfahan a projít se po mostě pro pěší - Haju. Pole Hajou je kamenný most přes řeku. Postaven ve tvaru oblouků ve středověku. Architektura mostu může být bezpečně přičítána mistrovským dílům vytvořeným lidstvem. Krásu této stavby je možné popsat velmi dlouhou dobu, ale naše rada vám, určitě uvidíte na vlastní oči. A zejména vám doporučujeme, abyste se na tuto krásu podívali v noci, kdy se rozsvítí umělé světlo.Pohled je prostě ohromující, který můžete navždy sledovat. Krása okouzluje a přitahuje, evokuje nejvíce pozitivní emoce. Most je uznáván jako nejkrásnější most na světě.

Krymský most je jedním z nejkrásnějších mostů v Moskvě

.

Krymský most v Moskvě byl postaven v roce 1938. Nabízí nezapomenutelný výhled na mnoho památek hlavního města. V noci, Krymský most vypadá úžasné díky svému jasnému osvětlení.

Jedinečná krása brazilského mostu Octavio Frias de Oliveira

V Brazílii se určitě vydejte do Sao Paula, abyste viděli zázrak tohoto města, most Octavio Frias de Oliveira. Most byl postaven v zemi, která je rodištěm karnevalů, což se neprojevilo v mimořádné architektuře mostu. Most je vyroben ve tvaru písmene X, který se pohybuje nahoru, až sto čtyřicet metrů. Toto je jediný most postavený v tomto formuláři. Nosné kabely jsou nedílnou součástí můstku. Zvláště když se setmí a rozsvítí se světla, okamžitě si uvědomíte, že jste v domovině barevného karnevalu. Octavio Frias de Oliveira je hrdý nejen na Sao Paulo, ale na celou Brazílii.

Karlův most je jedním z nejkrásnějších mostů pro chodce na planetě

Jděte do Prahy. Karlův most je jeden krásný most nejen Prahy, ale celého světa. Jeho architektonický návrh vyjadřuje obraz panování Karla IV., Který je jeho zakladatelem. Kamenná stavba mostu přitahuje a dělá lingertam dlouho. Ve dne je most přeplněn turisty a místními obyvateli, ale večer nebo v noci jeho ticho a krása zachycuje všechny smysly a vy jste nedobrovolně transportováni do vzdálených časů rytířské éry. Pohled na most je kamenná věž, soubor barokních plastik zobrazujících světce a legendární obyvatele České republiky té doby a bronzovou postavu patrona země. Most pro chodce, který je nyní vybrán umělci a obchodníky se suvenýry, a samozřejmě turisté. Tento světový mezník by určitě měl být viděn, posunout basreliéf bronzového psa na podstavci, učinit přání, které bude jistě splněno. Ať už je to pravda nebo ne, můžete být přesvědčeni pouze sami.

Nejkrásnější fontánový most Banpo

Nejkrásnější a originální most na světě je považován za Banpo Fountain ve městě Soul v Jižní Koreji. Nelze popsat slovy, co toto jedinečné spojení mostu přes řeku a nejkrásnější barevné fontány představuje. Mimochodem, fontána mostu Banpo je uvedena v knize rekordů jako nejdelší kašna na světě. Trysky kašny, které jsou umístěny po celé délce mostu na obou stranách, vypadají jako vodopád. Vícebarevné osvětlení proudů vody vytváří dojem tanečních toků. Takový pohled není možné odtrhnout, proto je toto místo mezi turisty velmi oblíbené. Pozoruhodná nádhera této stavby vypadá v noci jedinečně. Získáte spoustu nejlepších dojmů.

V našem článku jsmepopsal pouze nejmenší část obrovské palety nejkrásnějších mostů na světě. Je jich mnoho. V každé zemi je jedinečná architektonická struktura, která si zaslouží vaši pozornost. Ale byl zahájen start, tak jděte na cestu a hledejte nové nezapomenutelné dojmy!