Odpočívej v Abcházii v létě 2018

Abcházie je malebná republika, na jejímž území se nacházejí Kavkaz, jeskyně, pobřeží Černého moře, alpské louky a jezera. Střediska v regionu nabízejí jedinečné podmínky pro rodinu, aktivní odpočinek a rehabilitaci.

Jak se tam dostat

Nemůžete letět do Abcházie letadlem, protože místní letiště neakceptují civilní lety. Pokud se ale chcete dostat co nejrychleji, můžete letět do Krasnodaru nebo Adleru a odtud se dostat do cíle autobusem nebo vlakem. Vstupenka do Adleru z Moskvy bude stát 4-5 tisíc rublů.

Cestování minibusem z Adleru na hranici s Abcházií bude stát 25-40 rublů. Cena autobusové jízdenky z hranice bude záviset na vybraném resortu. Například, dostat se na Sukhumi stojí asi 200 rublů, Gagra - 70 rublů, a Pitsunda - asi 120 rublů.

Sukhumi, hlavní město Abcházie, může být dosažitelný vlakem. Jízdenka ve voze druhé třídy z Moskvy bude 3,153 rublů a v prostoru auta - 5 393 rublů.

V létě 2018 se plánuje zorganizovat námořní komunikaci s Abcházií. Od začátku prázdnin by měl katamarán běžet ze Soči do Gagra.

Ceny bydlení v Abcházii

\ t

S ohledem na ceny bydlení v republice je okamžitě zřejmé, že jsou řádově nižší než například v Soči nebo v Anapě. Takže pronájem vily v Sukhum, která se nachází přímo na pobřeží, bude stát od 20 tisíc rublů za noc. A pokoj v soukromém obchodníkovi v Gagrě si můžete pronajmout za 600 rublů zaden

Životní náklady denně v hotelu budou stát od 1000 rublů. Ceny budou ovlivněny sezónou, vzdáleností od moře a životními podmínkami.

Penziony v Gagra nabízejí standardní pokoje pro 1400, a apartmány za 1500-7000 rublů denně. Malá chata je nabízena k pronájmu za 1700 rublů. Stojí za zmínku, že v hlavní sezoně se počet nabídek na bydlení výrazně snižuje. Proto, pokud chcete relaxovat levně a pohodlně, doporučujeme Vám, abyste se postarali o rezervaci ubytování předem.

Ceny za nájemní bydlení v Pitsundě se prakticky neliší od ceny Gagra. Náklady na penzion začíná od 1000 rublů, zatímco si můžete pronajmout byt pro 2-3 tisíc rublů.

Pláže Abcházie

\ t

Abcházie nabízí svým hostům vynikající podmínky pro dovolenou na pláži. Nejlepší pláže jsou umístěny v Sukhumi, Pitsunda, nový Athos a Gagra.

Gagra bude nejlepším místem k pobytu s malými dětmi. A to vše proto, že město je chráněno horskými masivy od větrných a studených vzduchů. Proto je moře téměř vždy klidné a teplé, a teplota vzduchu je o několik stupňů vyšší než v jiných oblastech země.

Pláže nacházející se na území starého města jsou volné, ale infrastrukturní a zábavní síť je málo rozvinutá, proto zde není mnoho lidí. Většina pláží nového města patří hotelům a penzionům. Je vždy čistý a má vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt (WC, sprchakabiny, lehátka atd.), ale mnoho z nich má volný vstup, pouze pro ty, kteří žijí na území těchto hotelů.

Pláže v Sukhumi mají dobré služby. Ale stejně jako v Gagrě je vstup na pláže s rozvinutou infrastrukturou hlavně zaplacen.

Pláže Pitsunda vítají turisty křišťálově čistou vodou a léčivým lesním vzduchem. Na centrální pláži resortu najdou hosté vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt.

Zbytek na plážích Nového Athos můžete nazývat méně pohodlným, ale všechny jsou zde naprosto zdarma.

Sanatoria Abcházie

Od sovětských časů bylo Abcházie známé svými lázněmi, kde bylo považováno za velký úspěch. Dnes si zde mohou všichni bez problémů odpočinout.

 1. Penzion "Boxwood Grove" se nachází v blízkosti Pitsunda, obklopen eukalyptovými háji a horami. Mezi služby, které penzion nabízí svým hostům, patří bahenní terapie, různé masáže a balneoterapie. Kromě toho je soukromá pláž, bazén, sportovní hřiště, spa-salon, kavárny a restaurace. Náklady na ubytování, stravu a léčbu v penzionu začínají od 5 200 rublů denně.

 1. Sanatorium Sanaia, známé svými bahenními koupelemi, se nachází v Gagrě. Díky unikátnímu složení se místní minerální voda úspěšně používá k léčbě a prevenci nemocí kardiovaskulárního systému a pohybového aparátu. Za tímto účelemTerrenkur, masáže, koupele, inhalace, laserová a magnetoterapie, bahenní terapie atd. Náklady na ubytování a léčbu v sanatoriu začínají od 1 560 rublů denně.

 1. Amra Sanatorium se nachází 33 km od Adler. Zde se specializují na léčbu dýchacích orgánů, srdce a pohybového aparátu. Na území sanatoria se nachází sauna, sportovní hřiště, posilovny, kulečník a tenisový kurt. Náklady na ubytování, stravu a léčbu zde začínají od 1700 rublů denně.

Památky a výlety v Abcházii

Fanoušci výletů při prohlídkách Abcházie budou moci navštívit různé historické, architektonické a přírodní památky regionu, z nichž nejzajímavější jsou:

 1. Nový klášter Athos, založený na těchto místech v roce 1875. Součástí komplexu je 6 různých chrámů s odlišnou architekturou. Toto místo je obzvláště oblíbené poutníky.

 1. Pevnost Anakopia, která v VII. Století sloužila jako obranná stavba na území moderního Nového Athos. Podle legendy byla pevnost vystavena četným útokům, ale nikdo ji nemohl vzít. Dodnes se zde dochovaly pouze zříceniny bašta.

 1. Kolonáda Gagra je jednou z vizitek republiky.

 1. Pevnost Abaat - stavba postavená v 5. století na ochranu přístupu z Joekwaryrokle, mnohokrát vystavena zničení. Dnes je součástí architektonického komplexu tvořeného pevností, chrámem, hotelem, restaurací a parkem.

 1. Jezero Ritz leží v nadmořské výšce 1000 km na území Ritsinsky Reserve.

 1. Modré jezero se nachází na silnici vedoucí k Ritz. Tam je legenda, podle kterého voda v tomto jezeře je schopna omladit.

Cestovní kanceláře Abcházie nabízejí turistům zajímavé výlety:

 • náklady na prohlídku Nového Athos nebo Sukhumi stojí 800 rublů;
 • výlet do horského jezera Ritsa bude stát 700 rublů;
 • náklady na jízdu na koních do horských soutěsek začínají od 700 rublů;
 • cena jeep tour začíná od 1500 rublů;
 • rafting na řece Bzyp stojí 900 rublů.

Fanoušci outdoorových aktivit budou moci potápět za 1200 rublů nebo paraglide za 300 rublů.

Výhody a nevýhody odpočinku v Abcházii

Mezi výhody středisek Abcházie patří skutečnost, že:

 1. Abcházie se nachází na hranici s Ruskem a je snadné se sem dostat.
 2. Povaha republiky je velmi malebná.
 3. Pláže Abcházie a voda v Černém moři u pobřeží jsou čisté a teplé. Pláže jsou vhodné pro dovolenou s malými dětmi.
 4. V každém městě jsou exkurze, které nabízejí zajímavé výlety do místních zajímavostí.
 5. Cenově dostupné ceny za bydlení a stravu.
 6. Relativně malýpočet turistů, ve srovnání se středisky Krasnodar území, a to i v sezóně.

Ale odpočinek v Abcházii má své nevýhody. Nejčastěji říkají turisté:

 1. Nedostatek rozvinuté infrastruktury v malých městech republiky.
 2. Nedostatek centralizovaného zásobování vodou.
 3. Až dosud zde mnoho míst připomíná válku se zříceninami.
 4. Placená doprava na mnoho zajímavých míst.

Dovolená v Abcházii může být dobrou alternativou ke střediskům na území Krasnodaru nebo dokonce v Turecku. Infrastruktura zde samozřejmě nechává mnoho, co je žádoucí, ale práce na jejím zlepšování se provádí pravidelně. Místní střediska si jistě užijí nenáročných turistů, kteří dávají přednost relaxační dovolené obklopené krásnou přírodou.