Odpočívej v Anapě v létě 2018. Co musí turista vědět?

Anapa je letovisko Černého moře, kde svítí slunce nejméně 300 dní v roce. Jedná se především o rodinné středisko, kde každoročně přicházejí tisíce turistů s dětmi, kteří zde mají výborné podmínky pro rekreaci. Anapa je oblíbená u párů v lásce, fanoušků aktivní zábavy a těch, kteří chtějí kombinovat odpočinek s léčením.

Jak se tam dostat

Rychle a pohodlně se dostanete do Anapa letadlem. Tento druh dopravy však není k dispozici všem. Náklady na letenku do Anapa z Moskvy začíná od 5 tisíc rublů. Při nákupu jízdenek najednou ve dvou směrech, budou stát 8 tisíc rublů. Z letiště do centra města se dostanete autobusem za 35 rublů. Chcete-li využít služeb taxikářů stojí asi 500 rublů.

Během prázdnin provozuje železniční stanice v Anapě. Cena jízdenky v prostoru auta z Moskvy je od 4 tisíc rublů, na vyhrazeném místě - od 2 tisíc rublů. Z nádraží do kyvadlového autobusu do centra města. Jízdné je 35 rublů. Taxi služby bude stát 300-500 rublů.

Obyvatelé okolních obcí se mohou dostat do Anapy veřejnými autobusy. Mnoho turistů dává přednost odpočinku na soukromém autě. Takže se nemusíte starat o množství vašich zavazadel.

Klima

Klima střediska je mírné, Středomoří. Nikdy tady není moc mokré. Naopak léto se často vyskytují sucha. Teplota v létě je kolem +28 +32 stupňů. Pobřežní vody Černého moře zahřívají až na +24 stupňů.

Ceny bydlení v Anapě bez zprostředkovatelů

\ t

Středisko nabízí celou řadu možností ubytování. Bude levnější pronajmout si pokoj od majitelů v soukromém sektoru. Ekonomická třída možnost průměrné náklady od 300 do 400 rublů za den. Cena pokoje s příslušenstvím začíná od 500 rublů za noc.

Pronájem bytu v Anapa v létě bude stát od 2500 do 7000 rublů denně. Pronájem domu je poněkud vyšší a začíná od 3500 do 4000 rublů denně.

Penziony nebo mini-hotely jsou dnes velmi oblíbené:

 1. Mini-hotel "Beran". Cena pokoje kategorie „Standard“ je 1650 rublů denně. Ubytování v "Junior Suite" bude stát 2000 rublů denně. Ve společné kuchyni si můžete připravit vlastní jídlo, nebo si můžete objednat stravu z kavárny na území minikotelu. Na nejbližší pláž 10-15 minut klidná procházka.

 1. Mini-hotel "Delia". Cena hotelového ubytování je od 600 do 850 rublů na osobu a den. Vaření bude mít ve společné kuchyni. Pláž bude muset jít 10-15 minut.

 1. Guest House Talisman. Náklady na bydlení v místnosti "Standard" - 550 rublů na osobu, "Suite" - 750 rublů na osobu. Vzdálenost od pláží není delší než 15 minut pomalé chůze. Nedaleko je zastávka veřejné dopravy a obchod s potravinami. Na území jsou 2 kuchyně pro vaření.

 1. Penzion Tata se nachází 7 minut od pomalé chůze od písečné plážepůl hodiny chůze od oblázkové pláže. Náklady na bydlení v místnosti "Standard" - od 1.700 do 2.600 rublů, v pokoji "Suite" - od 3.400 do 4.300 rublů denně. V blízkosti jsou obchody s potravinami, tržiště, aquapark a zábavní centrum.

Ti, kteří dávají přednost relaxaci v pohodlí, jsou zváni do penzionů a hotelů v Anapě:

 1. Komplex Albatross Hotel se nachází v centru města Anapa, v blízkosti centrální pláže. Nedaleko se nachází trh, obchody s potravinami a železářstvím, vodní park a nábřeží. Životní náklady začínají od roku 5950 a mohou dosáhnout až 10 300 rublů denně. Na území hotelového komplexu se nachází kavárna, prádelna, kosmetický salon, kino, knihovna, zábavní místnost pro děti, sauna.

 1. Hotel Yuzhny Gorod je 15-20 minut chůze od pláží (písku a oblázků). Životní náklady jsou zde od 2650 do 4000 rublů za den, to zahrnuje náklady na snídani. Obědy a večeře lze vařit ve společné kuchyni nebo si objednat v jídelně.

 1. Pension "Ersico" se nachází v blízkosti písečné pláže. V blízkosti jsou obchody s potravinami a trh. Na území penzionu je bazén, dětské hřiště, prádelna, knihovna a turistické informace. Náklady na bydlení v "Ersico" od 1200 rublů pro "Standard" a od 2700 rublů denně pro "Junior Suite".

Pláže

Anapa je 50 km dlouhé pobřeží, z nichž 40 km je pokryto pískem a 10 km - s oblázky. Na písečných plážích vstup do mořevětšinou mělké, ideální pro rodiny s malými dětmi.

 1. Mezi turisty je nejoblíbenější centrální pláž o délce 1 km. Jeho šířka je asi 60 metrů, ale zároveň je v sezóně těžké najít prázdné místo. Dovolená zde nabízí spoustu atrakcí: jízda na banánu, katamarán, skútr, atrakce "Aquazorb", stejně jako trampolíny a nafukovací skluzavky.

 1. Pláž "Golden Bay" se nachází na území stejnojmenného hotelu. Vstup pro ty, kteří v hotelu nežijí za poplatek - od 600 rublů. To zahrnuje také toaletu, sprchu, bazén, dětské hřiště. Široká pláž je pokryta malými oblázky, sestup do vody je jemný a voda je velmi čistá. Na pláži se nachází potápěčský klub.

 1. Blagoveshchensky beach - bezplatná písečná pláž se nachází 25 km od centra města. Šířka pláže je 150-200 metrů, což usnadňuje každému, aby zde zůstal. Dovolená zde jsou nabízeny k potápění, kitesurfing, jízda na banán, quad nebo katamarán.

 1. Pláž "Malá zátoka". Jeho území je členěno na úseky. Některé z nich jsou zdarma a jsou k dispozici všem a některé jsou přiřazeny hotelům, a proto se sem mohou dostat pouze jejich hosté. Pláž je pokryta malými oblázky. Turisté zde mohou jít potápět, surfovat, jezdit na katamaránech nebo využít jiných zajímavostí.

Památky a výlety

V Anapě se nebudou nudit ani fanoušci vyhlídkové turistiky. Existuje mnoho historických, kulturních a architektonických památek v resortu, které stojí za návštěvu během odpočinku:

 1. Maják Anapa, který se nachází na stejnojmenném mysu.

 1. Pozůstatky turecké pevnosti.

 1. Krypta Heroon, pocházející z II-III století.

 1. Archeologické muzeum v Gorgippii je jediným ruským muzeem v oblasti výkopu.

 1. Náměstí slávy.

V okolí města se nachází spousta zajímavých míst. Pravidelně se zde pořádají exkurze.

Znalci vína mohou navštívit známá vinařství Abrau-Durso a ochutnat místní vína. Náklady na prohlídku je 550 rublů.

Ti, kdo jdou do africké vesnice nacházející se v údolí Sukko, uvidí fascinující show. Náklady na cestu je 400 rublů.

Během cesty do komplexu Abrau-Durso se turistům představí interaktivní show v tématu starověkého Říma. Náklady na 6 hodin exkurze je 500 rublů.

Fanoušci aktivní a extrémní zábavy mohou jít na náhorní plošinu Lago-Naki. Zde čekají na jeskyně, vodopády, kaňony, rafting na horské řece. Doba trvání cesty je 24 hodin a její cena je kolem 2 300 rublů.

Náklady na jedenácthodinovou cestu doabnormální zóna Shapsug - 550 rublů.

Lékařský odpočinek v Anapě

V jezerech a ústí řek, které se nacházejí ve městě a jeho okolí, se nachází léčivé bahno, které bylo úspěšně používáno k léčbě různých nemocí po celá desetiletí. Středisko je navíc bohaté na zdroje minerální vody, která příznivě ovlivňuje stav trávicího, kardiovaskulárního, nervového a dalších systémů a orgánů.

Sanatoria Anapa nabízejí vynikající podmínky pro regeneraci celého organismu.

Sanatorium "Kuban" se nachází téměř v centrální části Anapa a 5 minut chůze od pohodlné písečné pláže. Lékařské pracoviště se specializuje na prevenci a léčbu patologických stavů trávicího, dýchacího a nervového systému, jakož i na kůži a pohybový aparát. Náklady na odpočinek v sanatoriu začínají od 2200 rublů denně. Patří sem také náklady na potraviny a základní postupy.

Sanatorium "Anapa". Specializuje se na onemocnění ORL orgánů, nervového systému, kůže, pohybového aparátu a gynekologických patologií. Náklady na pokoje v létě začíná od 3000 rublů. Zahrnuje také 3 jídla a specializované ošetření.

Sanatorium „Malá zátoka“ je multidisciplinární lázeňské středisko, kde léčí a zabývají se prevencí patologií dýchacích orgánů, krevního oběhu, nervového systému, pohybového aparátu a gynekologických onemocnění.Náklady na ubytování, stravu a léčbu začínají od 3320 rublů denně.

Výhody a nevýhody střediska

Jako každý jiný resort má Anapa své pozitivní i negativní stránky. Mezi pozitivní momenty odpočinku patří:

 1. Město má mnoho pohodlných a pohodlných pláží, které jsou vhodné pro rekreaci s malými dětmi a aktivní zábavu.
 2. Infrastruktura v Anapě je poměrně dobře rozvinutá.
 3. Velký výběr různých možností bydlení.
 4. Výborné podmínky pro rekreaci pro každého: aktivní, kulturní, wellness apod.

Mezi nedostatky města:

 1. Špinavé pobřeží Černého moře, které je spojeno s velkým počtem turistů. Kromě toho, jak se moře ohřívá, začíná „kvést“, v důsledku čehož jsou pláže pokryty vrstvou řas.
 2. Na vrcholu sezóny mohou turisté čelit nedostatku bydlení. Proto se doporučuje rezervovat ji dlouho před cestou.
 3. Problémy s odpadními vodami, které často pociťují nepříjemný zápach v různých částech města.

Anapa je po mnoho desetiletí jednou z nejlepších možností pro rodiny, včetně rodin s malými dětmi. Kromě toho resort nabízí dobré podmínky pro aktivní i rekreační rekreaci. Fanoušci výletní turistiky se budou moci vydat na jednu z výletů, během nichž se seznámí s historickými, architektonickými a přírodnímipamátky regionu.