Nejnebezpečnější místa na planetě

Země je krásná planeta, která dosud nebyla plně studována člověkem. Spousta vzrušujících a krásných míst na něm. Existují však také místa, která prostě vyděsí své hosty, kde chtějí běžet a nikdy se nevrátí.

Jezero Kivu

Mezi nejnebezpečnější místa na Zemi patří jezero Kivu. Nachází se ve střední Africe. Voda v jezeře je velmi jasná a panoramatické krajiny kolem jezera jsou velmi krásné a malebné. Zdá se, že je to hrozné? A je to děsivé, protože horské jezero, které se neliší od ostatních nádrží, je velmi nebezpečné pro všechny živé věci v jeho blízkosti. Nebezpečné jezero přítomnost metanu v něm. Jeho ložiska v jezeře jsou asi 55 miliard metrů krychlových. m. A ukázalo se, že celá populace žijící v okolí jezera Kivu je na sudu s práškem. Místo kolem jezera je rekreační oblast a kolem mnoha letovisek, která každoročně hostí stovky tisíc turistů z celého světa.

Tyto obavy jsou neopodstatněné. Nedaleko od krásného jezera je sopka Kituro. A nejsmutnější je aktivní sopka. Pokud dojde k další sopečné erupci nebo menšímu zemětřesení, pak s největší pravděpodobností v této oblasti nebude nic živého. Naposledy se Kutiro cítil v roce 1948. Během erupce sopky pak jezero Kivu varilo, což vedlo ke smrti všech ryb a všech živých věcí v něm.

Ostrov Komodo

Jedním z nejnebezpečnějších míst na Zemi je KomodskýNárodní park, který se nachází na ostrově Komodo, v Indonésii. V roce 1999 byl snímek natočen na ostrově - „Komodo. Ostrov hrůzy.

Hlavními obyvateli ostrova jsou ještěrky Komodo monitor. Tyto obrovské třímetrové bytosti představují hrozbu pro lidský život. Existuje mnoho případů útoků těchto predátorů na místní obyvatele. A protože je tento druh ještěrky monitoru chráněn, protože je vzácný a ohrožený, místní úřady zakázaly tyto hrozné zvířata zabít. Plazi zase vykopávají hroby mrtvých a jedí mrtvoly lidí. Místní obyvatelé proto musí pohřbít lidi pod betonovými deskami. Ještěrky monitoru mají velmi rozvinutý čich. Mohou cítit krev ve vzdálenosti 5 kilometrů.

Silnice smrti

Na počátku 20. století byli v Bolívii postaveni vězni. Byl vyroben z toho důvodu, že se jedná o jedinou pozemní dopravu spojující provincii země Yungas s hlavním městem státu. Silnice je postavena v nadmořské výšce 4 km a má délku 70 km. Toto stvoření bylo pojmenováno Death Road. Na vysočině, silnice má ostré kapky a šířku asi 3 metry. Na Silnici smrti zemře každý rok více než 100 lidí, protože zem se často zhroutí. Ve druhé polovině 20. století se snažili cestu opravit. Po opravě 20 km cesty byly práce zastaveny kvůli velkému nebezpečí. Nyní je to oblíbené místo extrémních turistů, kteří zde rádi jezdí na horských kolech.

Černobyl

26. dubna 1986 na Ukrajině byla hrozná katastrofa způsobená člověkem. Ve městě Pripjat došlo k výbuchu v jaderné elektrárně. Ovlivněno bylo asi 9 milionů lidí. Uplynuly roky, radiační pozadí ve městě duchů klesalo - čas zasáhl a postavený sarkofág nad jadernými elektrárnami. V současné době jsou jehličnaté lesy obklopující město oranžové.

Vědci tvrdí, že radioaktivní pozadí v této zóně bude přetrvávat stovky let, protože dávka záření při výbuchu byla desetkrát vyšší než dávka, kterou dostaly města Nagasaki a Kherosim v Japonsku, když byly bombardovány. Navzdory nebezpečí však žije ve městě Pripjat několik set lidí, kteří zde prostě nemohli nebo nechtěli odejít.

Manchak Swamps

Manchak bažiny se nacházejí ve státě Louisiana. Toto místo se také nazývá „bažiny duchů“. Bažiny jsou notoricky známé a jsou zabalené v závoji mystických tajemství. Zde lidé neustále mizí. Jako jedna z legend říká, v roce 1915, místní obyvatelé popravili kult voodoo, Julia Brown, jako čarodějnice. Než umřela, proklínala všechny obyvatele tohoto místa. Několik dní po této události zasáhl místní vesnice hurikán a zničil všechny domy.

Mnohem pozdější byly pokusy snížit lesy s cílem vypustit močály. Ale událost se zastavila kvůli smrti několika lidí a zničení osídlení pracovníků. Tato místa jsou domovem mnoha aligátorů. Ti, kdo milují vzrušení, by měli navštívit bažiny Manchaku, považované za jedno z nejnebezpečnějších míst na Zemi.

Darvaz

Darvaz nebo Gates of Hell jsou v Turkmenistánu. Uprostřed pouště Karakum je kráter.

Při hledání plynu a vrtání průzkumné studny v roce 1971 se zem při práci zhroutila a vytvořil se ponor asi 20 metrů, z něhož přišel plyn. Tak, aby nikdo nebyl zraněn plynem, geologové se rozhodli zapálit kráter a doufali, že po několika dnech přestane hořet. Ale proces hoření pokračuje dodnes. Být v těsné blízkosti kráteru je nesmírně nebezpečný z důvodu nebezpečí pádu srázu a velmi vysoké teploty. V současné době je průměr kráteru 60 metrů.

Údolí smrti

Údolí smrti je základem sopky Kikhpinych, která se nachází na poloostrově Kamčatka. Na západním svahu této sopky jsou zdroje horkého plynu. Tento plyn je směsí sirovodíku a oxidu uhličitého. Všechny živé věci, které se sem dostanou, zemřou v okruhu 2 kilometrů. Když se cestující dostane do Údolí smrti bez plynové masky, začne se u něj objevovat silná slabost, sucho v ústech, závratě. Pokud tu zůstanete dlouho a neopustíte údolí, smrt je nevyhnutelná. V tomto strašném místě zemřely stovky lidí a zvířat.

Umyvadlo

Povodí Afar se také nazývá trojúhelník Afar. Toto místo se nachází v Etiopie. Tam jsou konstantní zemětřesení kvůli tektonickým pohybům. Zemská kůraneustále se pohybující, což vede k tvorbě obrovských poklesů až do hloubky 10 metrů. V průběhu roku je zde asi 160 zemětřesení různých sil. Být v povodí Afar je člověk vystaven každé sekundě nebezpečí.

Dutina Danakila

Krása tohoto místa je klamná a velmi nebezpečná. Dutina byla objevena cestujícími na počátku 20. století na severu etiopské pouště Danakil. Teplota země na tomto místě dosahuje +70 stupňů a vzduch se zahřívá na +63 stupňů. To je nejteplejší místo na planetě.

V povodí pod hladinou moře se nacházejí tři sopky ve výšce 125 metrů:

  • Erta Ale;
  • Ayala;
  • Dallol.

Aktivní sopka Erta Ale hází kousky červeno-horké lávy ze svého kráteru nepřetržitě.

Barevné jezero sopky Dallol je velmi krásné. Navzdory smrtelnému nebezpečí sem každoročně přicházejí tisíce zájemců o vzrušení. Poslední erupce sopky byla asi před stoletím, během kterého toto mrtvé jezero s kyselinou sírovou bylo tvořeno.

Konstantní sopečné erupce, vysoké teploty, jedovaté plyny, jezero s kyselinou sírovou - nic nemůže zastavit extrémní milovníky.

Snake Island

V Brazílii se nachází ostrov Keimada Grande, který je přeložen z portugalštiny jako Snake Island. Skalnatý terén byl zaplaven hadím druhem - ostrovní botropou. To je nejnebezpečnější had, jehož jed může zabít člověka během několika sekund.Populace těchto botropů na ostrově je 5 jedinců na 1 čtverec. metr Tento druh patří k endemikům - jsou schopni žít pouze na tomto ostrově. Obvykle se usadí na keřích a stromech, takže jejich strava je hlavně ptáci. Na pokyn brazilských orgánů je návštěva ostrova zakázána. Toto místo je věnováno filmu, natočenému v roce 2002 - "Snake Island".