Nejlepší rekreační místa v říjnu 2018

Ti, kteří věří, že podzim není jen pronikavý vítr, zatažená obloha, vlhkost a kaluže, musí naléhavě přehodnotit pesimistický přístup k této sezóně. Koneckonců, pokud máte špatné počasí mimo okno, v této době můžete plavat, potápět se, lyžovat, létat, ležet na pláži, atd. Hlavní věcí je proto pozitivně přistupovat k říjnu a pak se ukáže, že tento měsíc je ideální pro dovolenou. Kam v říjnu se vydat na krásný odpočinek? Zvažte nejlepší možnosti pro tento čas.

Levná dovolená v zahraničí v říjnu

Celoročně v Evropě jsou turisté vítáni a v průběhu roku se zde nudit nebudou. Itálie je ideálním místem k odpočinku v říjnu. Zde můžete informovat a bavit se. Klima této země je velmi mírné. V Římě je denní teplota nyní + 18-25 stupňů.

Pozitivní stránkou tohoto směru v tomto ročním období je, že říjen je mimo sezónu, během níž jsou ceny přijatelné pro všechny cestující.

Dovolená ve Španělsku a Řecku se v říjnu neliší od dovolené popsané Itálií. Tato doba je ideální pro dovolenou ve středomořských zemích.

Ve Francii je tento měsíc chladnější - Bordeaux, Lyon, Paříž. Denní teploty jsou +18 stupňů. Uskutečňuje se zde mnoho zajímavých akcí - mezinárodních hudebních festivalů, filmových festivalů, „blešího veletrhu“, který se tradičně koná v Amiens a který láká více než 80 000 lidí.

BZačátkem října začíná v Mnichově v Německu slavný pivní festival Oktoberfest. Pivo teče jako voda ve dne iv noci a německé glade Theresienwiese se během tohoto festivalu promění v obří park. Lahodné sendviče, kvalitní pivo, slavné preclíky a klobásy ... No, jak se na takovou dovolenou nezúčastnit?

Nejlepší dovolená v říjnu v lyžařských střediscích

Říjen je měsíc, ve kterém se otevírají mnohé lyžařská střediska v Evropě a Severní Americe. Počasí v tomto období vám umožní tento sport trénovat ve Švýcarsku v letovisku St. Moritz. Ve francouzském středisku Tignes je již v horách sníh. Kromě lyžování je zde k dispozici mnoho zimních aktivit - cyklistika nebo sáňkování, motokáry na ledě atd.

Jezero Mammos je považováno za nejlepší středisko pro snowboardisty. Zde budou stopy pro sebe moci najít začátečníky i profesionály.

Ve státě Vermont (USA) budou lyžařská střediska Stowe a Killington otevřena koncem října.

Dovolená na moři v říjnu

Jordánsko bude ideálním místem pro dovolenou na pláži. Střediska této země se nachází na břehu Rudého moře v zálivu Abaka.

Teplé počasí vítá turisty na Kanárských ostrovech. Kvalita služeb zde je evropská.

Další dobrou volbou pro dovolenou v říjnu je Kuba. Nikdo nemůže zaručit bezmračné počasí v tropech.

Říjnová turistická sezóna se otevírá ve Spojených arabských emirátech - Spridzha, Dubaj, Abú Dhabí.K dispozici je pohodlná plážová dovolená.

Chcete něco nového? Pak je tu nový směr - Dominicana. Když opustíte letadlo, můžete okamžitě pochopit, že se jedná o skutečný tropický ráj - voda neobvyklého stínu, obloha je modrá, vzduch je teplý a čerstvý. V říjnu zde začíná populární sezóna, takže ceny v resortu jsou stále nízké.

Kromě toho se v této době v Dominikánské republice můžete zúčastnit oslavy objevení Ameriky, která trvá několik dní bez přestávky. Pobřeží resortu se promění v obrovskou scénu, kde všichni tančí - hosté, módní skupiny, místní obyvatelé a rekreanti.

Dovolená all-inclusive v říjnu

Thrifty turisté a ti, kteří preferují all-inclusive dovolenou v říjnu, by měli určitě zvážit Turecko. Sezóna středisek je za námi a v této době existuje spousta „horkých“ nabídek. Navíc, teď není žádné nesnesitelné letní teplo a teplota vzduchu je příjemná a pohodlná. Hotelové pokoje budou mnohem levnější, můžete také ušetřit hodně na letu.

Totéž platí pro Egypt. Říjen je skvělý čas na cestu do této země. Ale již v prosinci se ceny letenek a poukázek zvýší téměř 2krát, protože je mnoho, kteří si přejí oslavit novoroční svátky na jemném písku a v teplém moři.

Exotické prázdniny v říjnu

Nejlepší je naučit se o životě exotických zemí a jejich kultuře v říjnu. To je vhodná doba pro informativní a okružní rekreaci.

Můžete začít cestu z hlavního města Nepálu - Káthmándú. Průměrná denní teplota zde je +25 stupňů. Po Nepálu se můžete přestěhovat do Tibetu, Indie nebo Číny.

Říjnové počasí bude upřednostňovat odpočinek, ať už jde o turisty - Japonsko, Jižní Korea, Bhútán, Laos, Vietnam, Kambodža. Ostatní asijské země přivítají hosty v tomto ročním období.

Uprostřed podzimu bude zajímavé navštívit země Afriky - Keňa, Maroko, Tunisko, Jihoafrická republika. V této době se výrazně snižuje příliv turistů, což vám umožní pohodlně relaxovat.

V Keni je říjen jarním měsícem. V odpoledních hodinách je teplota vzduchu +30 stupňů, v noci +23 stupňů.

Ideální pro ty střediska v Indickém oceánu, kde se kromě dovolené na pláži můžete vydat na potápění nebo se projít po palmových hájích. Nejoblíbenější střediska jsou Malindi, Mombasa, Lamu.

V Keni bude zajímavá návštěva africké trhliny. V tomto místě se nachází Národní park "brána pekla". Zde můžete obdivovat vodopády, horké prameny, stoupání po skalách. Národní rezervace Amboseli ukáže turistům gazely, žirafy, lvi, buvoly, slony, leopardy, hroši. Krásný výhled na Kilimandžáro.

Odpočinek v říjnu s dětmi

Při odpočinku s dětmi je třeba mít na paměti, že let by měl trvat minimálně. Nejlepší země pro rekreaci s dětmi budou SAE, Turecko, Egypt, Izrael. Ale večery v Turecku v této době mohoubýt v pohodě, takže musíte zachytit teplé věci.

Je skvělé trávit čas s dětmi u moře ve druhém měsíci podzimu v letoviscích Jordánska a nabízejí zdravější cestující u Mrtvého moře. V říjnu se můžete naučit lyžovat na ledovci Shturbay v Rakousku, kde jsou lyžařské svahy otevřeny právě tento měsíc

.