Nejneobvyklejší muzea v Moskvě

Moskva je město s mnoha místy, kde se můžete pobavit. V hlavním městě Ruska je několik set muzeí. Nudné výstavní sály s exponáty, které se nedají dotknout, již pomíjejí a nahrazují je nová, kreativní muzea.

Muzeum zábavních věd "Experimentarium"

Návrhy exponátů a poskytování vědeckých poznatků návštěvníkům jsou spíše nestandardní, neboť všechny exponáty v muzeu jsou interaktivní. To je hlavní zaměření. Interakce probíhá s každou expozicí. Muzeum zachycuje 3 patra, na kterých více než tři sta exponátů jasně vysvětluje mechaniku, aerodynamiku, elektřinu, optiku. Děti v tomto muzeu milují slyšet informace o nejsložitějších procesech, jako je vířivá vana a jak uniknout z tohoto jevu. V muzeu "Experimentalum" se věda stává zajímavou, a to díky své řeči ve vizuální podobě. Na oficiální stránce muzea experimentanium.ru se můžete seznámit s harmonogramem prací, programy, speciální nabídky. Ačkoli muzeum fascinujících věd je určeno pro návštěvníky dětského věku, i dospělí tráví čas s radostí a docela nudně. Zde můžete pracovat zázraky: světlo žárovku, ruku, onemocní ve speciální místnosti s mořskou nemocí, stát se obrem nebo trpaslík. Vše je možné v „Experimentáriu“, ale především je to překvapující!

"Muzeum průmyslové kultury"

.

V muzeu je průmyslová kultura doslova v kontaktu s historickýmminulosti. Toto je jediné muzeum na světě, kde je vedle psacího stroje z konce osmdesátých let vystavena helma z druhé světové války. Hangár muzea je posetý věcmi, které byly přítomny v domech našich rodičů. Do muzea si můžete myslet, že se ocitnete v obrovské skládce, ale všechny exponáty jsou rozděleny do tematických sekcí. Zvláštností tohoto muzea je, že neexistují prohlídky s průvodcem. Každý návštěvník se vrhá do světa minulých let nezávisle. Tam je muzeum průmyslové kultury na úkor sběratelů starožitností. Více informací o muzeu naleznete na oficiální stránce muzea-ic.ru.

"Muzeum kosmonautiky"

V muzeu kosmonautiky je něco vidět a naslouchat. Zde se dozvíte všechny základní informace o kosmonautice. Když jsme přišli do muzea, můžeme se dozvědět, jak astronauti žili na orbitální stanici, jak žít, vidět simulátory, když kosmická loď zakotvila. Obrovský model orbitální stanice je v muzeu kosmonautiky. Oficiální stránky muzea kosmo-museum.ru. Na svých stránkách naleznete všechny novinky vědecké a kulturní instituce.

Mosfilm Cinema Concern Museum

O zázraku kina se dozvíte vše v kině Mosfilm. Drží nejen všechna tajemství sovětské kinematografie, ale i moderní filmy. Scenérie slavných scén, kostýmy nejoblíbenějších hlavních hrdinů, auta jsou tichými svědky narození filmových mistrovských děl. Zábava muzea spočívá v tom, že je mono naučit se celé pravdě o hvězdách televizní obrazovky.Většina exponátů byla natočena ve filmech ne více než jednou, ale všechny byly použity v hlavních rolích. Muzeum Mosfilm je dobrou propagandou národního kina. Průvodci s radostí odhalují všechna tajemství filmů, zejména scén se zvířaty. Oficiální stránka muzea je mosfilm.ru, kde se můžete seznámit se všemi detaily návštěvy. Každý, kdo se chce podívat na druhou stranu plátna, je přímá cesta k divadlu Mosfilm.

Muzeum "Podzemní tiskárna 1905-1906"

Umírání z nudy v muzeu nebude fungovat. Pod nejznámějším obchodem se zeleninou je stará tajná tiskárna. Pracovníci muzea se přesně podílejí na práci doby sovětské revoluce, například zabalují zakázané letáky a zakrývají je ovocem. Světlo v suterénním muzeu se již konalo, i když v té době nebylo žádné světlo. „Podzemní tiskárna z let 1905–1906“ byla organizována velmi jednoduše, ale úřady ji nezveřejnily. Bylo vytištěno asi jeden a půl milionu nelegálních listů zakázané přírody. V muzeu se můžete cítit jako skutečná podzemní tiskárna a strávit nějaký čas v uzavřeném prostoru.

Muzeum "Ponorka"

Unikátní muzeum "Ponorka" se nachází na břehu přehrady Khimki. Skutečná loď a upřímně sloužila na arzenálu ruského námořnictva dvacet let. Zde můžete na vlastní oči vidět torpédové oddělení, obytné a přežití. Zde se dozvíte všetorpédové trubky, kterými se používá hlavní zbraň ponorky, jak je loď uspořádána a dokonce i nabídka námořníků. Dozvíte se o možnostech evakuace ponorky přes oddělení přežití, stejně jako zajímavé tradice věnování. Tam je nemnoho takových muzeí kde téměř celá nádivka ponorky je chráněna.

"Muzeum historie vodky"

Není jednoduché odolat pokušení, když máte před sebou jednu z největších sbírek vodky v Rusku. V muzeu se můžete naučit nejen to, co je vodka, ale také to, jak ji správně pít. Alkoholická sbírka muzea zahrnuje Řád Petra Velikého za opilost. Tak, že se noc v muzeu v Moskvě nestane velkým chlastem, jsou exponáty hlídány ostražitými a spolehlivými strážci. Vodkamuseum.ru je oficiální stránka muzea historie vodky.

"Muzeum dějin tělesných trestů"

V tomto tajemném muzeu se otevře opona nejednoznačných učení a trápení markýze de Sade. Mučení a poprava jsou nejen skutečné umění samotné, ale také celá věda. Všechny expozice v Muzeu dějin tělesného trestu nebyly vytvořeny tak, aby zabily stovky lidí. Byly určeny pro "vysoce umělecké" provedení.

V seznamech muzeí v Moskvě jsou stovky věcí a zdá se, že obcházení všeho je nereálným úkolem. Ale je třeba začít s něčím! Tým pix-feed.com již nabídl zajímavé možnosti, teď je řada na vás!