Nejneobvyklejší muzea na světě

Jedním ze směrů v oblasti kultury je muzejní práce. Návštěva muzea je spojena s pořádkem a nudou. Na planetě jsou však taková neobvyklá místa, kde každý návštěvník zůstane pod dojmem.

Muzeum oddaných duší

\ t

Neobvyklé muzeum světa navštěvují denně stovky turistů, kteří věří v život po smrti. Dirigentem tajemného místa je opat starého kostela, který se nachází v Římě a udržuje mystické artefakty. Turisté nikomu neukazují žádné dokumenty, které by potvrdily příchod duší mrtvých do života. Proto každý musí uvěřit slovům Del Sacro Cuore, opata této církve, který vypráví mnoho mystických příběhů týkajících se světa mrtvých.

Návštěvníci muzea budou moci vidět stopy zaniklých duší, které zanechali na každodenních věcech. To jsou stopy, ruce, prsty, vlevo na oblečení, lampy, knihy. Tento důkaz, ve formě exponátů přivezených z celé Itálie, stejně jako z jiných zemí světa. Fotografování mystických artefaktů není zakázáno, ale jak ukazuje praxe, obrázky jdou fuzzy a rozmazané. To je vysvětleno tím, že duše mrtvých neradi zasahují do svého světa.

Muzeum pohřební historie

Člověk není nesmrtelný a jeho život končí dříve nebo později. V roce 1992 otevřela pohřební společnost v Houstonu muzeum, jediné svého druhu. V areálu muzea je více než 3000 metrů čtverečních. metrů Je to obrovská výstava, která demonstruje uctivý postoj lidstva kpohřební obřady. Kolekce je každoročně aktualizována o všechny nové exponáty z celého světa.

V tomto muzeu se můžete dozvědět, jak se rozloučení a pohřeb lidí, politických osobností, slavných hvězd konaly. Jsou to takoví skvělí lidé:

  • R. Reagan;
  • E. Presley;
  • M. Jackson;
  • A. Lincoln;

Celé muzeum je rozděleno na sály. Jeden z nich je věnován pohřbu papeže, malá místnost je přidělena neznámému vojákovi, v další místnosti můžete vidět různé rakve - ve formě ptáků, ryb, aut, atd. Zde můžete také vidět pohřební stánky, které byly po celou dobu od elegantních limuzín před dřevěnými vozíky můžete navštívit dílnu provozovatele.

Muzeum smrti

\ t

V roce 1995 bylo na Hollywood Boulevard otevřeno další mimořádné muzeum. Tato instituce navazuje na téma smrti a tajemství života. Na tomto místě jsou shromážděny exponáty, které obnovují skutečné scény vražd.

Někteří návštěvníci se třesou a jsou zděšeni při pohledu na místnosti a sály, jejichž stěny jsou zavěšeny fotografiemi zobrazujícími strašné zločiny a kolem nich jsou pohřební pomůcky. Návštěvníci se silnými nervy mohou sledovat videa se skutečnými událostmi zabíjení a smrtí lidí. Návštěvníci omdleli z toho, co viděl - skutečný každodenní život tohoto ne tak obyčejného muzea v Los Angeles. Vlastníci muzea se však na nedostatek návštěvníků nestěžují.

Muzeum UFO

V roce 1947 havarovalo některé letadlo v Roswell v USAkteré místní obyvatelé vzali za neznámý létající objekt. A vojenští představitelé říkají, že je to vzduchová sonda a nic víc. Dodnes existují spory ohledně tohoto aparátu a událostí. V Roswellu bylo otevřeno muzeum věnované neidentifikovaným létajícím objektům a samotná událost z roku 1947.

V sálech muzea se nacházejí přeživší části neidentifikovaného letadla, sebrané výstřižky, fotografie z akce, zprávy o vojenských, svědectví a očitých svědectví. Existují i ​​kresby starých lidí, kteří jsou stále v těch, kteří dočasně kreslí nějaké astronauty. V jedné z sálů muzejních přednášek a seminářů o UFO.

Muzeum vlasů

Zajímavé muzeum s dotčenou historií je v Turecku. Historie tohoto muzea je následující ...

Turecký mladík pracoval jako hrnčíř. Byl velmi zamilovaný do dívky, která měla brzy odejít. Takže ten chlap byl naštvaný a depresivní. Před odchodem dívka představila svého milence pramenem jejích vlasů, jako vzpomínku na jejich pocity. Od té doby visí v dílně na prominentním místě pramen blonďatých vlasů. A stalo se to v roce 1979. Zralý mistr někdy vyprávěl návštěvníkům příběh. A ženy, které tento příběh velmi ohromily, zanechaly prameny vlasů s listy, na kterých byla uvedena jejich adresa.

Po mnoho let se v dílně nahromadilo mnoho vzorků pramenů z různých lidí. A jednoho dne ve městě Avanos bylo otevřeno muzeum vlasů, v němž je dnes asi 16 000ženské vlasy prameny s adresami připojenými k nim, které visely všechny zdi. Tato sbírka je dokonce uvedena v Guinnessově knize rekordů.

Podvodní muzeum

Na dně Karibského moře v Cancúnu je jedno z nejvýraznějších muzeí. Chcete-li navštívit, které je nutné jít dolů pod vodou, kde v hloubce asi 10 metrů jsou sochy lidí ze speciálního materiálu. Počet exponátů je více než 400. Takový pohled není zapomenut a zanechává návštěvníkům pod vodou spoustu emocí a dojmů.

Tyto sochy byly sníženy pod vodou, aby vytvořily umělý útes. Nyní v přírodě Mexika hraje důležitou roli. Autoři neobvyklého muzea chtěli lidstvu sdělit existující problém ochrany životního prostředí.

Muzeum snů

V Petrohradu je otevřena instalace zakladatele psychoanalýzy Z. Freuda věnovaná snu a jeho teoriím. Freud nepovažoval sen za nesmysl. Návštěvníci muzea se snadno vzdávají každodenních starostí a starostí, jako by se ponořili do něčího snu, snažili se rozluštit a pochopit podstatu předmětů, které viděli.

Prostor muzea, který se nachází v Institutu psychoanalýzy, je ponořen do soumraku a návštěvníkům se zdá, že se jedná o částici spánku tkanou z něčích iluzí a různých obrazů.

Muzeum smíchu

Pro ty, kdo vidí Freudovy teorie příliš únavné, stojí za to navštívit Muzeum smíchu Wiesbaden, které se nachází v Německu. V roli průvodců tohoto muzea jsou legrační klauni, kteřídát návštěvníkům vyjímatelnou obuv - pantofle ve formě vtipných zvířat. Toto muzeum obsahuje exponáty z celého světa, které jsou předmětem praktických vtipů. A v kombinaci s roztomilými fotografiemi na stěnách, návštěvníci prostě nemohou být tady ponurí a smutní.