Masky na nehty. Efektivní péče o nehty doma

Krásná a dobře upravená pera jsou pýchou každé dívky. Moderní kosmetologie nabízí obrovské množství všech druhů produktů péče o nehty. Nicméně, všichni, navzdory jejich zásluh, jsou tvořeny chemikáliemi, které mohou způsobit alergie. Proto více a více dívek dává přednost maskám, které mohou být vyrobeny nezávisle na přírodních složkách.

Účinnost vnitrostátních prostředků nápravy

Existuje velké množství receptů na výrobu domácích masek, které se mohou starat o nehty. Jsou rozděleny na: kosmetické, terapeutické a regenerační. Ať už si vyberete cokoliv, můžete si být jisti jeho účinností a bezpečností. Koneckonců, jsou vyrobeny výhradně z přírodních surovin. Podle přezkumů se po několika postupech uvádí:

 • návrat do nehtové desky své přirozené zdravé barvy;
 • zlepšení růstu nehtů;
 • vymizení křehkosti nehtové destičky;
 • zmizení neatraktivních bílých skvrn na nehtu;
 • vymizení otřepů a regenerace ran kolem nehtů;
 • kvalita manikúry (lak po proceduře je hladší a drží se na nehtu mnohem déle).

Aby se však tohoto účinku dosáhlo, měly by být masky pořádány pravidelně. Nebude to trvat mnoho času a nebude vyžadovat velké finanční výdaje, což není případ s lékárnami nástroje. Ale výsledek bude úžasný.

Příprava postupu

\ t

KosmetologovéVšimněte si, že k tomu, aby masky na nehty, které jsou vyrobeny doma, byly skutečně účinné, je důležité dodržovat určitá pravidla:

 1. Před prováděním postupu musí být lak odstraněn, i když se jedná o lékařský lak.
 2. Ruce musí být dezinfikovány mytím antibakteriálním mýdlem.
 3. Aby byla kůže vašich rukou měkčí, měli byste si udělat koupel odvarů z léčivých bylin, například měsíčku nebo léčivého heřmánku. Držte rukojeti v teplém vývaru po dobu asi 10 minut.
 4. Při přípravě masek musíte použít mixér. Můžete tak dosáhnout jednotných prostředků konzistence.
 5. Všechny kapaliny používané k výrobě masky (mléko, máslo atd.) Musí mít lidskou teplotu. Aby toho bylo dosaženo, musí být zahřívány ve vodní lázni.
 6. Aby byla maska ​​rovnoměrně rozložena po celém povrchu nehtu, je nutné do roztoku vložit nejen hřebíky, ale všechny špičky prstů.
 7. Doba trvání postupu je přibližně 10 minut.
 8. Smýt si masku z rukou, použijte teplou vařenou vodu nebo odvar z bylin, ve kterých byla lázeň držena. Je důležité, aby jejich teplota byla pohodlná. Pokud je horký nebo studený, negativně ovlivní stav nehtů.
 9. Po umytí masky je třeba rukojeti otřít do sucha měkkým ručníkem.
 10. Na konci postupu by madla měla být namazána výživným krémem. Ideální pro tento je běžný dětský krém.
 11. V den řízení je důležité nepoužít žádný lak.nehty.

Všechna doporučení jsou poměrně jednoduchá, ale měla by být dodržena.

Recepty na masky

Pro výrobu takových masek se používají přírodní složky, které podporují růst nehtů, pomáhají vyhnout se jejich křehkosti a pozitivní vliv na stav pokožky rukou.

Mořská maska ​​

Dívky si obvykle všimnou, že po dovolené na moři se stav jejich měsíčku výrazně zlepšuje. Dostávají zdravý stín a jsou mnohem silnější. To je způsobeno tím, že mořská voda obsahuje minerály a sůl, které jsou pro ně užitečné. Stejného efektu můžete dosáhnout i tím, že vytvoříte masku na bázi mořské soli.

K tomu se lžíce mořské soli zředí malým množstvím teplé vody, dokud se nedosáhne homogenní směsi. Měkkým hadříkem se na každý hřebík nanese malá část masky a jemně se do ní vtírá po dobu 1 minuty. Poté se zbývající sůl odtrhne a na nehty se okamžitě aplikuje směs vosku a oleje z čajovníku. Tato maska ​​nesmí být delší než 1 krát za 2-3 týdny.

Pepřová maska ​​

Díky látkám, které tvoří červenou papriku, tato maska ​​přispívá ke zvýšení krevního oběhu, což vede k aktivnímu růstu a posílení nehtu. Pro přípravu esenciálních olejů z červené papriky, myrhy a citronu. 3 kapky každého z těchto olejů se smísí a spojí se s lžící mořské soli.

Výsledná hmota se jemně vtírá do každého z nichhřebík Pro urychlení výsledku by měla být nejprve taková maska ​​provedena až 3x týdně.

Vaječná maska ​​

K přípravě takových prostředků se kuřecí vaječný žloutek smíchá s půl lžičkou přírodního medu, dokud se nedosáhne homogenní hmoty. Je nutné ho otřít nejen do nehtové desky, ale i do kůže kolem ní. Omyjte ho teplou vodou nebo vývarem z farmaceutického heřmánku.

Lemon Mask

Tento postup se správně nazývá expresní metoda pro obnovu nehtů. Složky v jeho složení lze měnit v závislosti na jejich dostupnosti. Jediná věc, která musí být nutně přítomna ve složení masky, je čerstvě vymačkaná citronová šťáva.

Šťáva ve stejném poměru se mísí s olivovým olejem, odvarem z měsíčku nebo heřmánku. Držte špičky prstem v této směsi by mělo být asi 10 minut. Během této doby se složky výrobku absorbují do nehtu a zjemňují pokožku kolem něj.

Vitaminová maska ​​

Použití takové masky zajistí, že vaše nehty budou silné a vaše pokožka měkká. Připravuje se na bázi vitamínů A, D a E, které lze zakoupit v lékárně. K tomu se smíchá 100 ml vysoce kvalitního olivového oleje a 15 ml každého vitamínu. Udržujte prsty v této směsi asi 15 minut. Po zákroku se prsty otírají měkkým hadříkem bez předchozího opláchnutí olejů. Na dlouhou dobu zapomenout na takové problémy, jako je suchá kůže rukou a laminování nehtové desky.

Maska brambor a zelí

\ t

Častoposílení nehtů použít čerstvé zeleniny, ovoce nebo bobule. Jednou z těchto masek je bramborové zelí. Připravuje se na bázi syrové zeleniny, která se rozmělňuje ve stejném množství pomocí mixéru. K pyré se přidává zakysaná smetana nebo smetana. Výsledná hmota se nanese na pokožku rukou a inkubuje se 20 minut. Pro spláchnutí je důležité používat teplé mléko.

Kosmetologové říkají, že účinek masek na nehty bude pouze tehdy, pokud je budete pravidelně provádět. Kromě toho musíte chránit ruce před chladem a kontakt s domácími chemikáliemi, stejně jako jíst správně.