Pravidla pro péči o nehty doma

Dokonce i ten nejkrásnější design bude vypadat nedbale na neudržovaných nehtech. To není překvapující, protože jim musíte nejen dát aktuální formu, ale také pravidelně provádět nezbytné postupy. K tomu není nutné chodit každý týden do salonu. Připravili jsme pro Vás nejpodstatnější tipy na péči o měsíčky doma.

Vlastnosti péče o nehty doma

Za prvé stojí za povšimnutí, že péče o nehty není tak složitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hlavní je to dělat pravidelně a doslova za měsíc bude možné si všimnout prvních změn k lepšímu.

Aby měsíčky vypadaly atraktivně, je třeba upravit jejich tvar alespoň jednou týdně. Totéž platí pro kůžičku. Pravidelně změkčujte speciální krém nebo balzám. V případě otřepů se ujistěte, že je ošetřujete alkoholem a teprve potom řezte. I když nechcete malovat nehty lak, budou vypadat elegantní.

Je také velmi důležité pečovat o měsíčky a ruce obecně. Snažte se je chránit před chladem. K tomu vždy používejte rukavice a v žádném případě neaplikujte krém před odchodem. Jinak budou ještě suchší. Také ruce jsou docela poškozeny účinky různých chemikálií. Proto, aby to pravidlo nosit jednorázové rukavice. Pouze s těmito doporučeními významně měníte kůži rukou a stav nehtů.

Vana na nohy

Snad jedním z nejúčinnějších produktů péče o nehty jsou speciální koupele. Mohou být různé ve složení a v závislosti na vašich potřebách.

Solná lázeň

Dlouho nejoblíbenější je lázeň na bázi mořské soli. Příznivě působí na nehty a přispívá k jejich posilování.

K tomu je třeba vytvořit roztok, který se skládá z teplé vody a několika lžiček mořské soli. Pro ty, kteří se potýkají s problémem žlutých nehtů, doporučujeme do lázně přidat citrónovou šťávu. To jim pomůže trochu vybělit. Je lepší míchat ingredience v malé nádobě. Měsíčky musí být uchovávány v této lázni po dobu pěti až deseti minut. Udělej to lépe dvakrát nebo třikrát týdně, ne víc.

Olejová lázeň

Další nejoblíbenější lze právem nazvat lázní na bázi ropy. Užívá se proto, aby se zabránilo křehkosti nehtů a aby se živily stopovými prvky.

Často používají ricinový a olivový olej. Musí být smíchány a zahřívány ve vodní lázni. V každém případě by však směs neměla být příliš horká. Ponořte měsíčku do misky na deset minut. Pokud se odlupují, je lepší v lázni přidat citrónovou šťávu. Stojí za to tento postup alespoň dvakrát týdně.

Mírně urychlit růst měsíčků a učinit je silnějšími pomůže lázni směsi následujících olejů:

- olej z pšeničných klíčků - 10 ml;

- jojobový olej - 10 ml;

- citrónový nebo pomerančový olej - 2 ml;

- růžový olej - 2 ml.

Udělej to jen jednou týdně. V případě potřeby se můžete střídat s předchozí verzí.

Další verze posilovací lázně zahrnuje smíchání několika lžic olivového oleje s citronovou šťávou a dvě nebo tři kapky jódu. Komponenty musí být důkladně promíchány a nechat měsíček do směsi doslova pět minut. Je lepší omýt zbytky nejjednodušší vodou bez použití mýdla.

Pravidla dobré manikúry

Dobrou, vysoce kvalitní manikúru lze provádět doma. Nicméně, pokud si všimnete, že nehty jsou příliš křehké nebo nudné, pak se jedná o známky chyb, které uděláte.

Především věnujte pozornost odstraňovači laku na nehty. Musí být bez acetonu. Negativně ovlivňuje nehtovou destičku a vyvolává delaminaci. Proto doporučujeme zakoupit jemnější výrobek s oleji.

Pro ty, kteří neustále malovat nehty a dělat různé varianty designu, doporučujeme pozastavit. Dlouhodobé používání laku je špatně ovlivňuje, proto se snažte udělat přestávky. Neaplikujte laky, ale v této době použijte zpevňující farmaceutické prostředky. Pomohou jim trochu obnovit.

Rovněž je vhodné pečlivě vybírat pilník na nehty. Doporučuje se nepoužívat kov, protože negativně ovlivňují strukturu nehtové desky. Podívejte se blíže na sklopilníky na nehty. Mírně odříznou nehty a nepoškodí je. Dobrou možností by byl pilník na nehty založený na kartonu nebo gumě.

Bez ohledu na to, jaký materiál jste si koupili pilník na nehty, musíte vědět, jak jej správně používat. Nejlepší je podat nehty jedním směrem. Jinak budete přispívat k jejich exfoliaci. Také to nedělejte po napařování nebo v olejových lázních. V opačném případě to povede k jejich křehkosti.

Kromě toho je velmi důležité řádně zacházet s pokožkou. Zpočátku je vždy nutné změknout, a teprve poté můžete jemně zatlačit pryč s oranžovou tyč. Dalším krokem je práce s ploutvemi. Manipulujte s nimi opatrně pomocí speciálních kleští. Nůžky - není to nejlepší volba. Než to však uděláte, nezapomeňte je ošetřit roztokem alkoholu.

Zvláštní pozornost by měla být věnována manipulačním nástrojům. To by mělo být provedeno i v případě, že je nikdo kromě vás. V každém případě existuje riziko infekce a následky mohou být závažné. V tomto případě je proto nejlepším řešením alkoholický roztok.

Při péči o krásu a zdraví nehtů používejte předložená pravidla a doporučení. Ale nezapomeňte, že jejich stav závisí na vašem denním režimu, stejně jako na výživě. Proto se snažte zajistit dobrý spánek, stejně jako zaplnit denní stravu zdravými potravinami a nezapomeňte na nezbytnou mírupitné vody.

A jak se staráte o nehty: v salónu nebo doma? Podělte se o své zkušenosti a tipy v komentářích.