Pravidla pro obnovu nehtů po gelovém leštění

V uplynulých letech se obzvláště populární gelové leštění. Koneckonců, s jejich pomocí, můžete udělat krásný, jasný manikúru, která drží na nehty až tři týdny. Je to opravdu skvělá alternativa ke klasickému pokrytí. Bohužel, po jeho odstranění, mnozí čelí problému delaminace a křehkosti. Co je tedy důvodem a jak obnovit nehty po dlouhodobém používání gelu? Dozvíte se o tomto a mnoha dalších věcech v dnešním článku.

Výhody gelového leštění

Gel leštění rychle získal popularitu, a to není překvapující. Koneckonců, krásná, stylová manikúra nemusí nutně dělat každý týden nebo několik dní. Teď se mohou těšit až na tři týdny a nebát se, že to bude kazit.

Kromě toho mají gelové leštidla zvláštní jas, takže manikúra vždy vypadá velmi krásně. A díky rozmanitosti textur a barev si můžete uvědomit naprosto jakoukoliv představu. To je významná výhoda pro každou dívku.

Je třeba poznamenat, že stylový gelový polštář můžete vyrobit i doma. Celý proces je docela jednoduchý, tolik dívek už dávno přestalo chodit do mistra. Nicméně, tam je mnoho nuancí, které musí být vzaty v úvahu, aby nedošlo k poškození nehtů.

Příčiny řídnutí a křehkých nehtů po gelovém leštění

\ t

Jistě, mnozí čelili skutečnosti, že po dlouhodobém používání tohoto typu laků nehty jsou příliš tenké a křehké. Mohou také začítexfoliate. Důvody mohou být jiné, takže nyní zvažujte ty nejoblíbenější.

Za prvé, nesprávné odstranění materiálu doma vede k takovému stavu nehtů. Kvůli nevědomosti, mnoho dívek dělají tento postup na jejich vlastní, jednoduše tím, že otevře nehtový gel polský. To nelze provést, protože je odstraněna spolu s horní vrstvou nehtové desky. Díky tomu jsou zranění a hubení.

Odstranění takového laku acetonem a fólií bude stejně škodlivé pro nehty. Samozřejmě, než tak učiníte. Nicméně, nyní existuje názor, že takový postup suší nehty a podporuje exfoliaci. Proto se v kosmetických salonech nejčastěji používá přístroj. Je to bezpečnější a výrazně šetří čas při proceduře.

Dalším důvodem, proč se stav měsíčku zhoršuje, jsou materiály nízké kvality. Faktem je, že dobře známí výrobci vyvíjejí nejbezpečnější složení. To se však nevztahuje na padělky vyráběné na čínském trhu. Skládají se ze škodlivých toxických látek, které prostě nemají dobrý vliv na měsíčky.

Nezkušení mistři často dělají stejnou chybu - používají příliš mnoho nářadí a poškozují nehtovou desku. Práce se speciálním pilníkem na nehty a buffem je samozřejmě důležitá, ale měla by být moderována.

Pravidla pro obnovu nehtů po gelovém leštění doma

\ t

V každém případě, pokud se potýkáte s problémem poškozenístav nehtů, pak je čas je obnovit. To lze provést jak v salonu krásy, tak doma. Pozorování pravidelnosti procedur je možné vidět doslova za několik týdnů.

Vitamíny a stopové prvky

\ t

Za prvé stojí za povšimnutí, že stav nehtů a vlasů je silně ovlivněn výživou. Tak, že jsou silné a ne stratifikované, nezapomeňte jíst mastné ryby, ořechy, vejce a sýr. Kromě toho dbejte na dostatečný přísun vitamínů obsahujících zinek a železo. Hrají významnou roli ve stavu nehtů.

Vany pro zpevnění

Nejvhodnější je obnovit poškozené nehty pomocí speciálních zpevňovacích lázní. K tomu musíte zahřát olivový olej ve vodní lázni. Když je teplota pohodlná, stačí spustit všechny nehty do nádoby a držet po dobu nejméně pěti minut. Tímto postupem pouze třikrát týdně si rychle všimnete pozitivního výsledku.

Vana na bázi mořské soli má také dobrý účinek. K tomu, v teplé vodě, přidejte jednu lžíci soli, stejně jako nějaký med. To vše musí být dobře promícháno a teprve pak přidejte tři nebo čtyři kapky citronového oleje. Ponořte měsíčky do nádoby a přidržte, dokud voda nebude chladná. Po tomto postupu musíte aplikovat výživný krém. Pokud jde o periodicitu, pak tento postup bude stačit jednou týdně.

Olej z kutikuly

VýbornýŘešením v boji za zdraví nehtů bude použití oleje pro kůžičku. Často ve složení existuje několik různých olejů, které změkčují, vyživují a obnovují. Použít takový nástroj může nejen kůžičku, ale také na nehty. V případě potřeby si můžete zakoupit základní olej z meruňkových jader nebo pšeničných klíčků. Mají stejný účinek jako speciální prostředky.

Citronová šťáva

Pokud se setkáváte se žlutým nehtem, použijte citronovou šťávu. To provedete tak, že je vložíte do nehtové destičky a necháme několik minut. Poté musíte šťávu umýt čistou vodou. Díky tomu budou mít nehty přirozenější, ne matnou barvu.

Jod

Tento způsob využití byl používán dlouhou dobu, takže v tomto případě bude rovněž relevantní. K tomu, přes noc, naneste malé množství jódu vatovým tamponem na nehtovou destičku. Už v dopoledních hodinách nebude žlutá barva a nehty budou silnější.

Zdravotní pojištění

Pokud se vám nelíbí používat domácí léky, pak si v lékárně zakupte speciální léčivý nátěr pro měsíčky. Často v jeho složení je vápník a různé vitamíny, které pomáhají obnovit poškozené nehty. Tento nástroj aplikujte každý den nebo několikrát týdně. Vše záleží na zvolené možnosti.

Jak vidíte, existuje několik způsobů, které pomáhají obnovit nehty po dlouhodobém používání gelu. Každý z nich má jiný účinek.na stav nehtů. Proto zvolte na základě vaší situace.