Interiér dřevěných domů - možnosti designu a stylu na fotografii

Dnes je na trhu obrovské množství nejnovějších moderních materiálů. Jsou velmi populární, praktické, vhodné pro práci s nimi. Ale dřevo, protože materiál byl vždy a zůstává v poptávce ve stavebnictví, a tyto vlastnosti zůstanou nezměněny. Domy vyrobené a upravené tímto přírodním materiálem vyzařují pohodlí a útulnost. Aby však byl váš domov přesně takhle, musíte vážně přistupovat k uspořádání svého interiéru.

Výhody dřevěného domu

Dřevěné stavby mají vysoké tepelné a zvukové izolační vlastnosti a samotná dřevěná konstrukce má estetický vzhled. Za každého počasí si srubové domy zachovávají potřebnou vlhkost, v místnostech se neustále udržuje konstantní mikroklima a strom má příznivé fytoncidy.

Výzdoba interiérů dřevěných domů

\ t

Pro dokončení dřevěných domů existují tyto možnosti:

  1. Sádrokartonové desky. Tento moderní materiál umožňuje experimentovat s typy opláštění a uspořádáním prostor.
  2. Podšívka. Odolný a trvanlivý materiál, a co je nejdůležitější, má estetický vzhled. Nyní na trhu jsou různé barvy dřeva a velký výběr dřevěného profilu.
  3. Nechte vše v původním stavu. Toto řešení vám umožní ušetřit dřevěné stěny, aniž by se skrýval jejich přirozený vzhled a struktura.

Ať je vybráno provedenídřevěný dům, hlavní věc, že ​​tam nebyl žádný počet betonu a chromu. Všechno by mělo být přirozené.

Styl země pro dřevěné domy

Pro výzdobu dřevěných interiérů je rustikální způsob dokonalý. Dřevo je v dokonalé harmonii s bohatými a světlými textiliemi. Tato možnost designu bude velmi připomínající dům mé babičky.

Starožitný nábytek je také vyroben ze dřeva. Nejdůležitější věcí v zemi nastavení je nábytek. Měla by mít trochu dekoru a rovných čar. V tomto stylu, jednoduché lavice a židle, nástěnné skříně a police, obyčejné postele budou velmi vhodné. Vhodným řešením bude také proutěný a kovaný nábytek. A také - houpací židle, truhly, které budou použity jako noční stolky.

Je lepší vybírat záclony z chintz, lnu a bavlny. Tkanina nejlépe puntíky, květina nebo klec. Jako dekor se hodí na přehozy s výšivkou, ubrousky, lampy se stínítkem.

Chata nebo lovecký dům

Dům na stromě je velmi podobný loveckému obydlí. Jejich interiér by měl obsahovat vycpaná zvířata, velké kožené pohovky a různé trofeje.

Uvnitř chaty je povinný krb. Samozřejmě to bude dobré, pokud se ukáže, že je skutečný. Na zdi jsou umístěny rohy zvířat, krajiny, velké gobelíny, lovecké potřeby a zbraně.

Podlaha v chatě musí být uměle stárnuta a nejlépe nepokrytá lakem nebo nátěrem. Rada musímatné nebo polomatné. Umělé kamenné podlahy jsou zdobeny v koupelně a v kuchyni. Chcete-li dát účinek staré dlaždice je vybrán s trhlinami a čipy.

Strop je také vyroben ze dřeva. Ozdobte ho masivními paprsky.

Dřevěný dům v anglickém stylu

Takový interiér vypadá nádherně - luxus, přísnost a zdrženlivost. Tento styl je drahý. Zdůrazňuje však stav majitelů a jejich vynikající chuť.

Stěny jsou zdobeny kresbami, pruhy, květinovými ornamenty. V designu by měl být koberec s omezeným vzorem, nábytek zdobený květinovými ornamenty. Mnoho detailů, porcelán, nádherné malby jsou efektivně kombinovány s pevným nábytkem.

Strop je tvořen štukem nebo paprskem. Role recepční haly hraje anglický salonek. Měla by být zdobena dubovými panely, portréty, zbraněmi, cihlovým nebo kamenným krbem.

Japonský interiér

Japonský styl najde své místo v dřevěné konstrukci, která usiluje o přirozenost a klid. Neexistují vůbec žádné kovové, plastové a skleněné prvky. Místo běžných stolů položte bambusové stoly. Na podlaze je měkké pódium, tatami, polštáře.

Minimalismus je pozorován všude, dokonce i v ložnici, kde by měly být tatami postele a noční stolky. Interiér v tomto stylu je vyroben z přírodního dřeva, které by mělo být lehké jako bambus. Jeho schopnostsimulovat některé stromy - modřín, smrk, borovice. Celý pokoj je zdoben dřevem.

Stropy a stěny jsou zdobeny dřevem. Podlahové krytiny jsou také vyrobeny z tohoto přírodního materiálu.

Dřevěný interiér ve středomořském stylu

Jedná se o toskánské nebo italské styly. Oni jsou obyčejní v oblastech Itálie v designu cihlových a kamenných domů. Pro dřevěné stavby platí i tento styl.

Stropní nosníky se používají na stropě a kuchyňská podlaha a pult jsou potaženy keramickými obklady. S dřevěným povrchem harmonicky vypadá keramika. Mozaikové dlaždice jsou skvělým řešením. V italském stylu s tématickou kresbou zdobenou zástěru.

Přírodní kámen se používá v malých množstvích. Používá se k opláštění sloupů, malých částí stěn, krbů.

Dřevěný interiér v etnickém stylu

V zemích Jižní Ameriky, Asie, Afriky mají domy jedinečné rysy. Obyvatelé jiných států se je snaží znovu vytvořit. V domě z přírodního dřeva bude tento styl velmi vhodný. Africké a mexické designové metody zahrnují vše od přírodních materiálů a použití bohatých a jasných barev. Tam je reinkarnace obvyklého domu v exkluzivním a exotickém obydlí.

V afrických místnostech se pro výzdobu používají vzory rostlin, rohož a kůže. Přikrývky, stínítka, fragmenty stěn, koberce, vyrobené pod kůží zebra, vInteriér bude obzvláště vítán.

Růžové tóny, žluté, modré, oranžové květy jsou určeny pro mexické prostory. Hnědá barva se aktivně používá v obkladech a nábytku. Mexické domy jsou vždy světlé, takže je povoleno používat barvy zdarma.

Fotografie interiérů venkovských dřevostaveb

]