Evpatoria - krásné místo pro rodinnou rekreaci a rehabilitaci v roce 2018

Evpatoria - město s dlouhou historií. Během své existence několikrát změnil jméno: Kerkinitida, Gozlev, Evpator. V sovětských časech byl tento resort považován za dětinské. Zde a dnes je zde obrovské množství dětských táborů. Kromě toho je resort považován za jeden z nejlepších pro rodinnou rekreaci a rehabilitaci.

Jak se tam dostat

Nejbližší letiště Evpatoria se nachází v Simferopolu. Zde denně přicházejí lety z Moskvy. Cena vstupenek začíná od 3400 rublů. Můžete se dostat do Evpatoria ze Simferopolu vlakem za 100 rublů, minibusem za 200 rublů nebo taxíkem, náklady na cestu začínají od 1500 rublů.

Je levnější se dostat do Evpatoria vlakem. Průměrná cena letenky je 3 tisíc rublů. Měli byste si rezervovat vstupenky předem, protože tato oblast je velmi populární mezi Rusy.

Autobus jezdí pravidelně z Moskvy do Evpatoria. Cena vstupenek začíná od 3 tisíc rublů.

Ti, kteří si přejí, sem mohou přijet autem. K tomu, měli byste jít do vesnice Kosa Chushka (Krasnodar území), odkud si můžete vzít trajekt na Krymský poloostrov.

Zbytek v Evpatorii bez zprostředkovatelů

V Evpatorii je otevřeno mnoho hotelů, letovisek, penzionů a středisek. Hlavním kritériem, které ovlivňuje náklady na bydlení, je vzdálenost od moře. Například, přes noc v hotelu se nachází přímo na pobřeží bude muset zaplatit 1500-2000 rublů na osobu. A v hotelu, který se nachází 500 metrů od moře,podobný počet bude v průměru 1000 rublů.

Ubytování v hotelu 2-3 hvězdy se snídaní stojí asi 1-2 tisíc rublů. Stojí za zmínku, že při rezervaci pokoje na dlouhou dobu, můžete očekávat, že obdrží slevu.

Pokud si přejete, můžete si pronajmout byt nebo pokoj v Evpatorii. Už na stanici čekají turisté s podobnými nabídkami. Nicméně, okamžitě dohodnout na navrhované ceny nestojí za to. Pokud vyjednáváte dobře, můžete získat dobrou slevu.

Příznivci VIP zábavy si mohou pronajmout chatu v Evpatorii. Náklady na dům v blízkosti moře stojí asi 10 tisíc rublů za noc.

Výkon

Město je jen přeplněné různými stravovacími zařízeními. Většina z nich se nachází na nábřeží a ulici Frunze. Jejich hlavní hmota je určena speciálně pro turisty, takže ceny jsou zde příliš vysoké. Levné restaurace a jídelny se nacházejí mimo hlavní ulice letoviska.

Najíst se v jídelně za 150 rublů. Přibližně ve stejném pořadí v kavárně bude 250-350 rublů. Restaurace v průměru bude muset zaplatit na oběd 500-600 rublů. Večeře bude stát více zde. Na ulicích Evpatoria je mnoho restaurací a stánků nabízejících rychlé občerstvení.

Pláže

Převážná část pláží je placena, i když jsou zde některé volné. Mezi veřejně dostupné pláže jsou: New, Central, pláže ve starém městě a poblíž jezera Moinak.

Vstupné na placené pláže Evpatoriav rozmezí 20-30 rublů. Za tuto částku budete mít slunečník a lehátko, můžete také využít šatnu a sprchu. Nejoblíbenější placené pláže se nacházejí v blízkosti jezera Moinaki. Můžete také vybrat pláže "Magnet" a "Planet". Jsou vždy čisté.

Blízko "Rytířské pláže" je nudistická pláž, kde je vždy přeplněná a můžete být sami se sebou. Náklady na vstup zde je 20 rublů.

Zlepšení

Od doby sovětské je Evpatoria známá jako balneologické středisko. V současné době existuje mnoho sanatorií, ve kterých působí onemocnění dýchacích cest, nervového systému, kůže, kloubů a kostí, mozková obrna a metabolické poruchy. Funkce léčby zde může být nazývána integrovaným přístupem ke každému pacientovi. K tomu použijte speciální režim aktivity, dietní a cvičební terapie.

Poblíž Evpatoria jsou ústí řek, jejichž voda má jedinečné chemické složení. Nejoblíbenější z nich je Moinaki, který je lépe rozpoznán než bahenní koupele poloostrova.

Zábava a atrakce

Většina zajímavých míst a památek se nachází na území Starého Města. Na křižovatce Karaimskaya a Kraeva jsou pozůstatky středověkého města. Vedle nich jsou chrámy Karaite kenasy a chrám muslimů Tekie dervishes.

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Evpatorii byly turecké lázně vybudované ve středověku.

Mezi historickými, \ tKulturní a architektonické památky střediska, které mohou navštívit turisté, mohou zvýraznit katedrálu sv. Mikuláše, mešitu Juma-Jami a synagogu Yege Kapai.

Turisté se budou zajímat o procházku Divadelním náměstím. Zde funguje také Puškinovo divadlo.

Kromě objevování četných atrakcí Evpatoria, budou rekreanti moci jít na výlet lodí na lodi.

Turistům s dětmi lze doporučit návštěvu delfinária Evpatoria, které je největší v celém postsovětském prostoru.

Vodní park Banana Republic se stal oblíbenou turistickou destinací pro rodiny. Pro nejmenší návštěvníky jsou k dispozici extrémní skluzavky a bazény s fontánami.

V parku, pojmenovaném po Frunze, se denně konají představení, ve kterých jsou hlavními účastníky krokodýli, kajmani a boas. Kromě toho existuje okruh a mnoho atrakcí, které budou zajímat jak děti, tak jejich rodiče.

Návštěva Dinoparku bude skutečným dobrodružstvím.

Výhody a nevýhody střediska

Za prvé, Evpatoria láká turisty se svými plážemi. Téměř všechny zde jsou čisté, dobře vybavené a skvělé pro dovolenou s malými dětmi. Dovolená u pláže zde může být kombinována s rekreací a obeznámením s historií, kulturou a architekturou resortu.

Nevýhodou je obrovské množství turistů. Takétam budou nudní fanoušci luxusní dovolené a hlučné strany.