Zbytek v Černé Hoře v roce 2019. Cestování do malebného a málo prostudovaného regionu Evropy

Obsah:

 1. Jak se tam dostat
 2. Ceny za ubytování v roce 2019
 3. Ceny potravin v roce 2019
 4. Výběr střediska
 5. \ t
 6. Atrakce a zábava
 7. Výlety do Černé Hory

Naši turisté stále špatně studovali malou zemi, která se nachází na pobřeží Jaderského moře - Černé Hory. To je skvělé místo, které je ideální pro milovníky útulné, klidné, a co je nejdůležitější - levná dovolená. Všechny tyto faktory jsou doplněny malebnou přírodou.

Celou Černou Horu můžete cestovat kdykoliv během roku. V zimě sem přijíždějí znalci alpského lyžování a od dubna do října v zemi všechny podmínky pro pohodlnou dovolenou na pláži.

Jak se tam dostat

Letecká doprava je nejrychlejší způsob, jak se dostat do Černé Hory. Z výběru letecké společnosti bude záležet na ceně letu. Cena letenky z Moskvy v letní sezóně začíná od 12.000 rublů a 7.000 rublů v mimosezóně. Mezinárodní lety v Černé Hoře mají 2 letiště - Podgorica a Tivat. Z letiště jezdí autobusy do města. Jízdné - 3-5 eur. Taxi může být dosaženo rychle, ale v tomto případě budete muset zaplatit 20-30 eur.

Také Černá Hora následuje vlak Moskva-Bar. Chodí jen v létě. Cesta trvá 61 hodin a jízdné je 250 eur.

Ceny za ubytování v Černé Hoře, 2019

\ t

Po dlouhou dobu byla turistická sféra země ve stagnaci. Dnes se však aktivně rozvíjí. Útulné penziony a moderní hotely jsou otevřeny téměř v každém městě ve státě.Pro turisty jsou nabízeny atraktivní podmínky.

Hlavní část infrastruktury cestovního ruchu se nachází v Budvě. Životní náklady jsou však ve srovnání s jinými středisky v Černé Hoře mnohem vyšší. V Ultsinu jsou levnější možnosti ubytování, ale služba je jednodušší. 2-3hvězdičkové hotely najdete kdekoli v zemi.

Průměrné životní náklady ve tříhvězdičkovém hotelovém pokoji jsou 20-30 eur. Čtyři hvězdy stojí - 30-60 eur. Ubytování v 5hvězdičkovém hotelu bude stát 100-180 eur.

Turisté jsou také nabízeni k pobytu ve vile. V závislosti na životních podmínkách a letovisku se náklady na pronájem takových bytů pohybují od 50 do 620 eur za den.

Ceny potravin v roce 2019

V Černé Hoře lze stravovací zařízení rozdělit na turistická místa a místa, která navštěvují místní obyvatelé. Pokrmy národní kuchyně jsou nabízeny zkusit v kavárně pro místní. Mimochodem, náklady na stravu v těchto institucích jsou nízké. Hledání by mělo být v místech vzdálených od turistických atrakcí.

V institucích určených pro návštěvy cestujících jsou prezentovány pokrmy z mnoha částí světa. Náklady na oběd jsou vyšší než celostátní průměr. Restaurace a kavárny této kategorie působí hlavně v turistických oblastech.

Souhrnem nákladů na potraviny lze říci, že v Černé Hoře jsou poměrně rozumné ceny. Oběd v rozpočtu kavárna stojí kolem 7-12 eur, v restauraci - od 20 do 40 eur.

Výběrstředisko

V Černé Hoře se všechna střediska vyznačují kvalitou odpočinku a stanovováním cen. Mezi cestovatele patří mezi nejoblíbenější místa:

 1. Kotor, který turisté považují za nejkrásnější město v zemi. Jeho ulice jsou lemovány kamenem. Zde se nachází Boka Kotorski - nejkrásnější zátoka v Evropě.
 2. Budva je nejoblíbenější letovisko v zemi. Úžasná architektura a čisté pláže vždy přitahují turisty do tohoto města. Místní ceny jsou mnohem vyšší ve srovnání s ostatními středisky.
 3. Tivat je nejmladší ze všech turistických středisek Černé Hory. Je zde málo turistů a ceny bydlení jsou poměrně cenově dostupné. Město má mnoho zajímavých památek a nejkrásnějších pláží.
 4. Herceg Novi je považováno za nejkrásnější a nejzelenější město v zemi. Úžasné krajiny lze pozorovat z pozorovacích plošin, z nichž je mnoho ve městě. Zde nejvhodnější ceny za jídlo a bydlení. Za zmínku stojí také nevýhody Herceg Novi - to jsou pláže s nedostatečně rozvinutou infrastrukturou. Za druhé, ne všechny okružní jízdy jsou k dispozici pro turisty.

Památky a zábava v Černé Hoře

\ t

Přestože je země skromná, existuje mnoho zajímavých míst, která musí cestující vidět.

Světové celebrity milují relaxaci na ostrově Sveti Stefan. Zástupci mnoha náboženství přicházejí vidět auctívejte svatyně umístěné v klášteře Ostrog. Toto místo mezi turisty je velmi oblíbené.

Za několik dní můžete projet celou Černou Horou nahoru a dolů. V mimosezóně jsou náklady na pronájem auta od 10 do 16 eur za den. V létě bude tato služba stát nejméně 25-30 eur.

Kaňon řeky Tara je druhou nejdelší na světě. Jeho hloubka je 1300 metrů. Dokonce i nejsofistikovanější turisté si budou moci všimnout úžasné krajiny této oblasti. Fanoušci aktivní zábavy zde přitahuje možnost raftingu.

Vzhledem k čistotě vody v jezeře Skadar, v rybníku jsou velmi vzácní zástupci fauny a flóry.

Úžasné výhledy se otevírají z vyhlídkových plošin instalovaných na vysokých horách v okolí Boka-Kotorského zálivu.

Země neustále hostí různé svátky a festivaly. Koncem července se ve městě Plava koná borůvkový festival. Na začátku srpna v Tivatu můžete navštívit festival oliv. Herceg Novi se na konci léta stává místem konání festivalů hip-hopu a kina.

Výlety do Černé Hory

Turisté si budou moci během prohlídky města prohlédnout všechna nejzajímavější místa v zemi.

Pro turisty, kteří poprvé přišli do země, bude zajímavý zajímavý výlet s názvem „Srdce Černé Hory“. Hosté se budou moci seznámit s přírodou, kulturou a historií Černé Hory. Náklady na takovou cestu jsou 50 eur.

Výlet "Zlatý prsten Černé Hory" zahrnuje nejzajímavějšípamátky Prohlídka stojí 40 eur.

Rafting na řece Tara je zvláštní dobrodružná exkurze. Tato extrémní cesta prochází nejhlubším kaňonem na světě. Během cesty se cestující zastaví v malebných rozích. Tato prohlídka stojí 35 eur.