Skutečná tapeta pro chodbu 2018

Dekorace chodby je jednou z důležitých částí designu celého pokoje. Koneckonců, počínaje tím, hosté tvořili první dojem z vašeho domova. Kromě toho je to první místnost, kde každý člen rodiny jde, když se vrátí domů. Proto by měl být funkční, pohodlný a stylový.

Chodbu můžete přeměnit nejen generální opravou, ale jednoduše změnou tapety. Moderní trh poskytuje velký sortiment, což značně zjednodušuje výběrový proces. Koneckonců, musíte si vybrat univerzální možnost, která se vám líbí externě, bude vhodné udržet a zároveň vhodné pro cenu.

Základní pravidla pro výběr tapety pro chodbu

Než začnete vybírat tapetu, doporučujeme vám určit styl chodby. Designéři v roce 2018 nabízí možnost podívat se na možnosti, jako je minimalismus, provence, skandinávský a klasický styl. Jsou považovány za nejvšestrannější.

Pokud jde o nákup tapet, mělo by se s jejich volbou zacházet velmi opatrně. Faktem je, že právě na tomto místě pocházejí hosté a domácnosti z ulice, takže se tam objeví prach, špína a sníh se zvláštní pravidelností.

Při výběru tapety se snažte pozorně sledovat materiály, které jsou nejvíce odolné proti vlhkosti. Kromě toho musí být odolné proti mechanickému poškození. V tomto případě by velmi dobrá volba byla tekutá tapeta, kterou lze rychle opravit nebo poškrábat.

Vzhledem k tomu, že trend z roku 2018 bude šetrný k životnímu prostředí, může být realizován i při návrhu chodby. Pro tento fit světlé tapety. Přípustný bude ne příliš aktivní a jasný vzor. Pokud jde o nábytek, měl by být minimalistický, bez zbytečných detailů a dekorů. Tato volba vypadá jednoduše, ale zároveň stylově.

Tapeta na chodbě: aktuální barvy 2018

Pro ty, kteří neradi kombinují tapety různých barev nebo usilují o stručnost v designu, doporučujeme podívat se na prostou tapetu. Nejlepší na chodbě bude vypadat světlé odstíny. Například béžová, mléčná, šedá. Jsou považovány za nejvšestrannější, takže můžete experimentovat s výběrem nábytku a dokončit podlahu, strop.

Neméně relevantní bude tapeta v pastelových barvách. Jsou navzájem dobře kombinované, takže můžete vytvořit i kombinovaný design. Vypadá to docela originální a navíc bude relevantní v roce 2018.

Tapeta s květinovým nebo jiným květinovým potiskem je vhodná i pro malé chodby. To se však týká pouze světelných a ne příliš aktivních obrazů. Kromě toho hraje důležitou roli řádně vybraný nábytek a jiné vybavení. Díky tomu nebude chodba vypadat přetížená.

Pro ty, kteří jsou připraveni na neobvyklá řešení, doporučujeme věnovat pozornost stylovému geometrickému tisku. To je docela zajímavé.volba, podle které bude chodba vypadat originálně. Pokud jde o rozsah barev, vše závisí výhradně na vašich preferencích. Kombinace světlých odstínů je vhodnější pro malé prostory. Například velikost chodby v soukromém domě umožňuje experimentovat a vyzkoušet více kontrastních kombinací. Jsou bílé a černé nebo červené, béžové a čokoládové. Vypadá to velmi pěkně a moderně, takže tento design bude určitě nezapomenutelný.

V případě potřeby můžete provést kombinovanou konstrukci chodby. To znamená, že pro všechny zdi vyzvednout jasnou tapetu, a na jednom z nich se zaměřit. Například bílá tapeta v kombinaci s jasným černobílým tiskem vypadá úžasně krásně. Zejména pokud takové měřítko je udržováno nejen na stěnách, ale i ve všech prvcích chodby. Vhodné jsou také světlé barvy nebo aktivnější květinový potisk.

Photowall-papír postupně mizí v pozadí, ale přesto v roce 2018 budou stále relevantní. V chodbě budou jak neutrální, tak i více nasycené varianty vypadat dobře. Proto je volba zaměřit se na velikost místnosti.

Vizuální korekce chodby

Většina bytů v Rusku má poměrně úzkou vstupní halu bez přirozeného světla. Mnozí proto udělají velkou chybu při výběru první dostupné tapety pro tuto zónu. Koneckonců, můžete jej vizuálně upravit bez posunutí stěn. Za to stojívěnovat pozornost barevné schéma tapety a přemýšlet o instalaci dalšího zdroje světla.

Nejlepší možností pro úzkou chodbu by byla tapeta v jasných barvách. Můžete také vybrat geometrický tisk ve formě svislého pruhu. Kromě toho nezapomeňte na další techniky, které pomáhají vizuálně rozšířit prostor. Patří mezi ně lehké lesklé povrchy, přítomnost přídavného osvětlení a zrcadel. Samozřejmě by bylo lepší koupit několik zrcadel, ale pokud plánujete umístit jedno zrcadlo do této zóny, podívejte se blíže na větší možnosti.

V případě, že je chodba poměrně velká a čtvercová, můžete si vybrat téměř libovolnou tapetu. Ale přesto doporučujeme podívat se na světlé barvy, možná s potiskem. Pro tuto zónu by neměl být vybrán přes aktivní obraz.

Nabízíme malou chodbu ve stylu minimalismu. Navrhuje absenci příliš pevného nábytku, složitých dekorativních předmětů a příliš jasných barev. Bílé tapety jsou ideální pro to, ale musí být vysoce kvalitní a snadno udržovatelné. Koneckonců, jak bylo uvedeno výše, tato zóna je poměrně zranitelná, protože pravidelně obsahuje prach a nečistoty. Kromě toho může dojít k mechanickému poškození, takže si musíte být jisti, že mohou být upevněny.

Poslechněte si módní trendy a velikost chodbyporadenství a nezapomeňte na své vlastní preference. Pouze kombinací všech těchto bodů, můžete vytvořit perfektní možnost, která bude vypadat harmonicky s dekorem celé místnosti.