Kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem: designové nápady, výhody a nevýhody otevřeného plánu

Není to tak dávno, otevřená kuchyně rozložení se stala módní. Nejčastěji se tato možnost nachází ve studiu. Lze jej však kombinovat s obývacím pokojem v každém bytě nebo soukromém domě. Nezáleží na tom, jakou oblast mají tyto pokoje v každém případě, můžete vytvořit stylový a neobvyklý interiér, což činí dům praktičtější a světlejší.

]

Klady a zápory spojování kuchyně s obývacím pokojem v bytě nebo soukromém domě

Jakákoli asociace může mít pozitivní i negativní stránky. Mezi výhody kombinace kuchyně a obývacího pokoje patří:

  1. Díky kombinaci dvou místností se získá světlý a prostorný pokoj, který může kombinovat několik zón různých funkcí.
  2. Pro majitele malých bytů se obývací pokoj kuchyně stává skutečnou spásou. Zde můžete úspěšně organizovat pracovní a jídelní prostory, vytvořit organický obraz místnosti a zjednodušit proces nastavení stolu.
  3. Snížený provoz v domě.
  4. Během vaření má hosteska možnost komunikovat s domácnostmi v obývacím pokoji nebo se starat o děti, které si hrají.

Existuje jen málo nedostatků, ale stále jsou:

  1. Zvuky kuchyňských spotřebičů a vůně připravované večeře proniknou do obývacího pokoje. K vyřešení tohoto problému může pomoci domácích spotřebičů se sníženým hlukem a instalovat silný sporák přes sporák.
  2. V kombinované místnosti se bude muset čistit častěji.

Alevšechny negativní aspekty lze minimalizovat, je nutné pouze naplánovat správné umístění rekreačních oblastí a kuchyní.

Uspořádání kuchyňského a obývacího pokoje

Existuje několik možností pro zonaci místnosti, přičemž každý prvek má své vlastní vnímatelné hranice. K podmíněnému rozdělení prostoru návrháři často používají kuchyňský ostrov. Nebude úplně pokrýt prostor, ale je vhodné se k němu přiblížit z libovolného směru. Obvykle má tento modul stejný odstín jako kuchyňský set. V některých provedeních je však jeho část, směřující směrem k obýváku, vyrobena v jiné barvě, v souladu s konstrukcí rekreační oblasti.

Stejně účinným prvkem zónování je poloostrov nebo tyč. Na jedné straně je modul připevněn ke stěně, což umožňuje načrtnout hranici kuchyně. Někdy otevřené poličky nebo nástěnné skříňky jsou umístěny nad poloostrovem.

Možnosti dělení mohou být oddíly, regály, obrazovky nebo částečné přesahy. Krb postavený v přepážce bude vypadat efektivně. V tomto případě může být nístěj oboustranný nebo proveden pouze ve směru do obývacího pokoje.

Chcete-li plán umístění headsetu v kuchyni pomůže jídelní stůl, nastavit na hranici pokojů. V této volbě se zonace používá hlavně úhlového nebo lineárního uspořádání. Od strany obývacího pokoje se podmíněný oddělovač dvou zón může stát podmíněným děličem.čalouněný nábytek.

V domech nebo bytech s velkou plochou lze použít stropní nebo podlahové krytiny k zónování místnosti. V tomto případě je kuchyňský kout umístěn na malém pódiu. Vytvoření stropu, použití vestavěného osvětlení.

Design kuchyně a obývacího pokoje

Aby tyto dvě kombinované místnosti vypadaly kompletně, je důležité je zařídit ve stejném stylu. Pokud jde o kuchyň - obývací pokoj, budou zde vhodné omezené směry se zaměřením na ergonomii a funkčnost.

Klasický styl

Luxusní a klid této oblasti bude vynikající volbou pro majitele luxusních bytů a chalup. Jeho charakteristickým rysem bude otevřený prostor, velké množství lehkých a drahých materiálů. Při výběru kuchyňských spotřebičů by měly být upřednostňovány retro-sbírky, jejichž odstín bude v souladu s celkovým barevným schématem.

Moderní obývací pokoj

Pro moderní styl je charakteristický minimální počet věcí, z nichž každý je na svém místě. V místnosti dominují hladké a rovné povrchy, ocel, achromatické odstíny a technologie citlivá na dotek. Tento styl si vyberou cílevědomí lidé, kteří si váží svého času draho.

Provence

Romantismus Provence je vhodnější pro venkovské domy. V takové místnosti můžeteVyužijte vintage soupravy, na stropě umístěte dřevěné trámy a ozdobte kuchyňský kout s krbem. V penzionu mají měkký koutek s čalouněním v malé květině. A ve středu místnosti nastavte velký jídelní stůl s krásným ručním ubrusem.

Skandinávský styl

Výzdoba místnosti světlým dřevem, množství světlých a světlých stěn s přidáním malých šedo-modrých detailů, charakteristických pro skandinávský styl, jsou vhodnější pro malé místnosti. Tyto odstíny jsou ideální do kuchyně. A změkčit chlad v obývacím pokoji pomůže dekorativní krb, etnické koberce nebo textil.

Obývací pokoj ve stylu loftu

Charakteristickými rysy podkroví jsou otevřené komunikace, zdivo na zdech, neošetřené dřevěné povrchy a množství kovových prvků. Čalounění pohovky lze záměrně nosit. A místo šluků můžete vidět dřevěné krabice. Stůl v podkrovním bytě může být vyřazen z jednoduchých desek a obyčejné plastové židle jsou často umístěny vedle něj. Na první pohled vypadá takový interiér neopatrný, ale dává tomuto stylistickému směru ještě více neformální svobodu a činí jej nezapomenutelným.

Obývací pokoj v Chruščově

Často se majitelé nepohodlných chruščovských domů rozhodli přestavět své domovy. V tomto případě je nejčastější možností kombinace malé kuchyně sobývací pokoj. Funkce jídelního stolu zde může provádět bar. To vám umožní uvolnit trochu místa a dokonale zapadají do jakéhokoliv stylu.

Podlahová krytina pomůže rozdělit místnost do různých zón. V kuchyni se tedy používají keramické dlaždice ze světlých odstínů a v obývacím pokoji lehké parkety.

Myšlenky na spojení kuchyně s obývacím pokojem na fotografii )