Role záclon v designu kuchyně: moderní nápady pro rok 2018

Kuchyně by měla být atraktivní a útulná. A ne poslední roli v těchto požadavcích hrají záclony. V současné době se při realizaci návrhových nápadů každá hosteska řídí vlastními pravidly. Neměli bychom však zanedbávat moderní módní trendy. Zajímavé možnosti tapety do kuchyně, viz zde.

(13 )

Záclony klasického designu pro kuchyň 2018

Nestárnoucí klasika - tyl a rovné závěsy. Tato možnost je velmi různorodá. Mohou být s lambrequin a bez něj, na očka, pro okna s balkonovými dveřmi.

Při výběru záclon do kuchyně musíte dodržovat následující pravidla:

  • nedoporučuje se zavěsit dlouhé závěsy na okno vedle kterého je jídelní stůl nebo náhlavní souprava;
  • záclonový a záclonový materiál by měl být snadno udržovatelný, protože velké objemy látky akumulují velké množství nečistot a prachu;
  • Kuchyně by měla být dobře osvětlena, takže je žádoucí, aby záclony a závěsy byly dostatečně světlé.

]

Oční závěsy

Neztrácejte záclony své popularity na průchodce. V horní části jsou vytvořeny otvory, které jsou lemovány průchodkami - plastovými nebo kovovými kroužky. Tento prvek je jak upevňovací, tak dekorativní prvek. To dělá závěsy elegantní a zušlechťuje je.

Pro kuchyňské záclony na průchodcemohou být krátké a dlouhé, se vzorem a monofonní, šité ze záclony nebo lehké tkaniny.

Záclony s lambrequin

\ t

Rámování horní části závěsů horizontálním závěsem - lambrequin. Jejich odrůdy nejsou menší než typy záclon. Je lepší věnovat pozornost měkkému závěsu v podobě lupu, který uzavírá horní část okna nebo polořadovka - šátek, který je hozen přes okapy. Obtížné možnosti - zvonky, kravaty, jabot do kuchyně nebude fungovat.

Populární a tvrdé lambrequiny v gangu. Tkanina pro to se používá stejně jako pro hlavní záclony. Provádějí se ve formě úzkého pruhu, tvarovaného spodního okraje nebo ve tvaru malého trojúhelníku. V každém případě musí být stručné.

Pro okna s balkonovými dveřmi

Speciální konstrukční řešení vyžaduje okno s balkonovými dveřmi. Asymetrie takového okenního otvoru odhaluje obrovský let fantazie. Obyčejné záclony v tomto případě nebudou fungovat, protože balkonové dveře, které se otevírají dovnitř, budou neustále držet na nich.

Jednou z dobrých možností pro takový případ je použití jednoho dlouhého širokého panelu a snímání je odebíráno z opačných dveří. V noci se toto vyzvednutí uvolní a závěs zavře celý okenní otvor.

Druhou možností jsou dva závěsy. Tyto závěsy se sbírají do popruhů na obou stranách. Na straně okna je délka závěsu provedena na podlahu a strana balkonových dveří je poloviční.

Moderní římské žaluzie do kuchyně

Tento typ závěsu je zvedacího typu. Speciální mechanismus sestavuje římskou oponu rovnoběžně i záhyby. Jsou jednoduché a zároveň stručné. A jejich ergonomie dává kuchyni jednoduchou eleganci.

Tyto záclony se vejdou do jakéhokoliv stylu, protože mohou být kombinovány s rovnými závěsy, horizontálními žaluziemi a tylem a mohou být také použity nezávisle.

Japonské kuchyňské záclony

Skládají se z kontrolního systému, římsy a panelů na obrazovce. Jedná se o látkové utěrky napjaté mezi vodítky. Takové záclony jsou spíše jako vertikální žaluzie nebo mobilní obrazovky. Z jednoho okna platí 2 až 6 panelů.

Tkanina pro japonské záclony je vyrobena převážně z přírodních tkanin a závěsné tyče jsou stropní nebo stěnové. Elektronický řídicí systém slouží k tomu, aby panely nebyly kontaminovány rukou.

Tento typ opony zapadá do mnoha interiérů, ale ztrácí se v různých dekorativních detailech a luxusních interiérech. A v malé kuchyni budou vizuálně dělat prostor ještě menší a přejít veškerou pozornost na sebe.

Rakouské záclony

Podobně jako římské žaluzie patří i ke zvedacímu pohledu. V sobě spojují sofistikovanost francouzských modelů a praktičnost Římana. Při zvedání tvoří vodorovné záhyby. Obvykle nejsou zvednuty až na konec, ale ponechány vzhůru.Rakouské záclony lze použít jako lambrequin a jsou kombinovány se záclonami nebo tylem. Ale díky své dekoraci je můžete použít individuálně.

Rakouské záclony nespadají do stylu minulého století, klasických 60. let, podkroví, hi-tech. Doporučujeme aplikovat na moderní klasické interiéry nebo romantickou atmosféru.

Francouzské záclony

Francouzské záclony klesají ze stropu na podlahu v řadě řad. Nevstupují a neodstupují. Tento model není vhodný do kuchyně. V současné době vyráběné modely, které mohou být zvýšeny a sníženy na úroveň parapetu. Takové modely jsou ideální pro interiér kuchyně.

Tkaniny pro francouzské záclony se používají průsvitné, lehké, přírodní. Nejčastěji bílé nebo pastelové odstíny.

U malých kuchyní se tyto záclony nepoužívají. Budou vypadat objemně. A pro velkou kuchyň nebo kuchyň-jídelna, tyto záclony dokonale zapadají. Je nutná přítomnost dobrého výfukového plynu, protože v záhybech záclon se hromadí odpařování a prach.

Žaluzie

Na horní části rámu okna nebo nad samotným oknem, na které jsou při zvedání navinuty závěsy, je připevněn speciální váleček. Provádí se tkanina z PVC, bambusová sláma, tkanina. Tkanina se vejde do jakéhokoliv interiéru kuchyně.

Roll tapeta je vhodná pro kuchyně všech velikostí. Vypadají skvěle a přitom šetří co nejvícemetrů čtverečních. U jiných typů záclon se dobře kombinují. Barevná škála rolet je velmi rozsáhlá, lze ji sladit s jakoukoliv barvou stěny. Záclony s fotografickým tiskem vypadají velmi působivě.

Kisei

Zdá se, že vláknové závěsy se vyrábějí v kuchyni. Nespouštějí mastné výpary, neznečišťují, snadno se odstraňují, dobře propouštějí světlo a vzduch a nezasahují do otevírání balkónových dveří. Pomocí nití můžete snadno rozdělit prostor do zón.

Kisey se snadno vejde do každého interiéru - od romantického až po přísný. Lze jej použít individuálně i v kombinaci s horizontálními žaluziemi, tylem, závěsy.