Nezapomenutelný výlet do Side 2018

Středisko tureckého Středomoří Side se nachází mezi městy Alanya a Antalya. Na straně centra tohoto malého města se natáhl pruh hotelů. Dovolená na pláži - hlavní směr tohoto střediska. Vyhlídková turistika je zde také dobře rozvinutá, protože na území Side je mnoho zřícenin starých budov. Skutečnost, že město bylo založeno starověkými Řeky, ukazuje fragmenty starých budov, tržiště, chrámy, lázně, amfiteátr a mnoho dalšího.

Jak se tam dostat

Stranu lze dosáhnout jakýmikoliv prostředky - po moři, po zemi nebo vzduchem.

Antalya je nejbližší letiště Side. Zde následují přímé lety Vnukovo, Sheremetyevo, Domodědovo. Náklady na let tam a zpět začínají od 260 dolarů. Let bude trvat 3,5 hodiny. Můžete ušetřit trochu a létat s transfery v Ankaře nebo Istanbulu za $ 220, ale pak může cesta trvat od 5,5 do 18 hodin.

Z Petrohradu následují všechny lety do Antalye s transfery v Minsku, Istanbulu, Paříži, Moskvě. Cestou budete muset strávit 10-14 hodin. Náklady na zpáteční letenku začínají od 320 USD.

Z letiště do Side si můžete vzít pravidelný autobus za 400 rublů nebo taxíkem za 3 600 rublů za 1 hodinu.

Do Side se dostanete autobusem. Cesta bude trvat déle než 3 dny. Můžete jít přes Gruzii, Řecko, Bulharsko. Z Moskvy je možnost dostat se do Batumi za $ 70, a pak transfer do autobusu a Antalya a dostat se tam za $ 30 a 26 hodin. A od Antalya v Side kyvadlovým autobusemnebo taxi.

Další možností je trajekt. Každý pátek a úterý odjíždí vysokorychlostní plavidla z přístavu Soči do Trabzonu. Jízdenka stojí asi 70 eur, plavba potrvá 4,5 hodiny. Po příjezdu budete muset jet do Antalye autobusem po dobu 21 hodin. Cena vstupenky - 1 200 rublů.

Dovolená na pláži v Side

V Side jsou dvě pláže - západní a východní. Oni jsou lokalizováni blízko a oba jsou píseční, ale tam jsou některé rozdíly mezi nimi. West Beach je populárnější z toho důvodu, že moře v tomto místě je mělké, a proto je považováno za bezpečnější. To je skvělé místo k odpočinku s dětmi. Téměř celá pláž je rozdělena mezi hotely a bary. Drahé hotely mají své vlastní pláže a pro cizince je vstup zde zavřený. Na městské části, vstup je zdarma, budete muset zaplatit pouze za užívání infrastruktury - 60-130 rublů.

Infrastruktura a ekologie obou pláží odpovídají světovým normám, a proto jsou označeny modrou vlajkou.

Ve výšce plážové sezóny na západní pláži je vždy zábavné, hlučné a přeplněné. Tak, že turisté nebudou nudit, budou nabídnuty jít na vodní lyžování, plachtění, potápění, výlety lodí, parasailing. V blízkosti pláže rostou pomerančové a jehličnaté háje. Milovníci relaxační dovolené mohou procházet podél pobřeží k Turtle Beach.

Hotely Side v roce 2018: ceny, all inclusive

Oblíbená turistická oblast se nachází západně od centra letoviska. Zde jsou velmi krásné a čisté pláže,podél kterého se nacházejí méně atraktivní hotelové komplexy a hotely. Náklady na dvoulůžkový pokoj na pláži se pohybuje od 4 000 do 13 400 rublů. Na východ od poloostrova se nachází klidná oblast, na jejímž území se nachází několik hotelů. Ceny pokojů se pohybují v rozmezí od 2 700 do 9 500 rublů.

Existuje mnoho pětihvězdičkových hotelů v Side s odpovídající úrovní služeb a různými dalšími možnostmi, aquaparky, bazény. Ceny za dvoulůžkový pokoj se pohybují od 4000 do 13 500 rublů.

Existuje méně hotelů střední třídy, třílůžkových, čtyři v resortu než pět hvězdiček. Pro ubytování ve dvoulůžkových pokojích začněte od 2 700 rublů a systém „all inclusive“ - od 4 000 rublů denně.

V blízkosti historického centra se nachází levné ubytování. Je to asi 2 km od pobřeží. Pro místnost v této oblasti jsou žádáni od 950 do 1 600 rublů. Také nejlevnější ubytování na mysu nebo daleko od pláží.

Motely jsou nejdražší možností ubytování, počet v nich stojí asi 680 rublů za den. Můžete najít hotel bez hvězd a potravin pro 800 - 2 000 rublů.

Ceny za dovolenou v Side: food

\ t

Středomoří zanechalo svou stopu na tradiční turecké kuchyni - v nabídce stravovacích zařízení je mnoho jídel z mořských plodů. Ve všem ostatním, všechno také - velké množství moučných výrobků, saláty s olivovým olejem a sýrem, pilaf, kebab. Všude najdete restaurace, které představují různé kuchyně světa - mexickou,Angličtina, japonština, francouzština a další.

Sladký zub zaručeně požívá zmrzlinu kozího mléka. Mnoho lidí nemá rád mléko samotné, ale každý ocení chuť chladné pochoutky.

Systém all inclusive v Turecku je všudypřítomný a mnoho rekreantů obchází stravovací zařízení jako zbytečné. Ale stále chci rozptýlit zábavu a strávit pár večerů mimo hotel. Večeře s vínem ve skromné ​​kavárně v průměru bude stát 550 - 1 000 rublů. Můžete jíst na cestách za 140 - 400 rublů. Pouliční prodavači zahrnují plněné mušle, rybí sendviče, lakhmadzhun (turecká pizza), doner kebab.

Večeře v restauraci střední třídy budou stát od 1 000 do 2 100 rublů. V dražších institucích mohou tyto náklady dosáhnout až 4400 rublů.

Ve večerních hodinách se některá stravovací zařízení mění v noční kluby, kde můžete tančit, kouřit vodní dýmku, pít silné nápoje a relaxovat.

Atrakce a zábava

Strana - městské muzeum, které bude závidět starým evropským hlavním městům pro mnoho turistických míst na jeho území. Mnozí z nich jsou starší než 2000 let!

V Side jsou ruiny Agory - největší oblast starobylé osady. Vedle Agory se nachází bazilika - zřícenina nejstarší řecké budovy. Starobylé hradby obklopují staré město z pevniny. Tento resort je doslova plný historickýchpamátky. Fanoušci vyhlídkové turistiky se zde už nudit nebudou.

V pohoří Taurus, 15 km od Side, se nachází zelený kaňon - velmi malebná přírodní rezervace. Děti a jejich rodiče budou mít velký zájem chodit mezi skalami na jezeře na lodi nebo katamaránu.

Boční potápění není dobrým místem k potápění. Nedaleko od staré Antalye v pobřežních vodách odpočívejte ve francouzské válečné lodi San Didier, která se potopila během druhé světové války. Účastník téže války, americký Hadleyův letoun Harem, leží na dně moře 200 metrů od Manavgatu. Vedle Side je několik útesů, kde se berou ti, kteří se chtějí potápět. Potápěčský klub se nachází východně od historického centra. Průběh studia a ponoření bude stát od 8 700 do 17 400 rublů.

Odpočinek s dětmi

Město je klidné a malé, písečné pláže s hladkým vstupem do moře, spousta vodních aktivit dělá odpočinek s dětmi zajímavými a pohodlnými. V tomto středisku je mnoho rodinných hotelů s animátory a dětským menu. Hotely mají hřiště a pokoje, velké vodní parky s bazény.

V samotném městě je malá zábava pro děti, ale během hodiny jízdy leží Alanya a Antalya, kde je dětem nabízen obrovský výběr. Jedná se o miniaturní park, akvárium, zábavní park, zoologickou zahradu a několik vodních parků.

Výhody a nevýhody rekreace na straně

Mezi výhody Side patří krásné písečné pláže, malebná vegetace, eukalyptová vůně aobrovské množství atrakcí. Téměř celé město je nepřetržitým skanzenem.

Nedostatky jsou téměř chybí a nepočítají se pouze teplo v hlavní sezóně. Více k minusům lze přičíst - davu. Ale to je jen další potvrzení toho, že Side je letovisko, které miluje mnoho turistů.