Novoroční výlet do Gruzie 2019: zájezdy, ceny, tradice a místní chuť

Ti, kteří ještě nejsou obeznámeni s Tovlisem Baboisem, „dědečkem sněhu“, musí jít na oslavu nového roku v Gruzii. Zima v této zemi je poměrně mírná. Díky vlivu Černého moře. V horách je již stabilní sněhová pokrývka. V Guduari, teplota je obvykle držena u asi -5 ° C. \ t Pod -15 ° C teploměr klesá velmi zřídka.

V hlavním městě Gruzie, Tbilisi, je na novoročních svátcích málo sněhu. Denní teplota se pohybuje od 0 ° C, noc -5 ° C. V Batumi - asi + 10 ° С během dne a + 4 ° С v noci. Pro plavání je voda v moři již chladná. Jeho teplota je cca + 10 ° C. Proto při výběru hotelu na oslavu novoročních svátků by měly být upřednostňovány možnosti s bazénem.

Výběr místa k oslavě

Volba místa k odpočinku je do značné míry ovlivněna finančními možnostmi cestujícího a jejich preferencemi. Někteří turisté rádi tráví čas na moři, jiní - na horách.

Tbilisi

V předvečer Nového roku jsou prodeje organizovány v nákupních centrech Tbilisi, na ulicích můžete vidět velmi krásná osvětlení. 31. prosince začínají lidové slavnosti. Náměstí svobody a park Mtatsminda je plný obyvatel a návštěvníků.

Na Rustaveli Avenue můžete navštívit „Novoroční vesnice“. Zde je veletrh a hlavní novoroční strom. Doporučujeme navštívit lázeňský komplex Abanotubani, starobylé katedrály a pevnosti.

Střediska moře

Na Silvestra vypadá Tbilisi jako stylové zelené město. A to vše díky cypřiši a šíření palem. InMnoho míst má volné koncerty, kde můžete vidět zahraniční a gruzínské umělce.

Procházky podél mořského bulváru v Batumi, turisté uvidí pohoří Kavkaz se svými zasněženými klobouky a tmavým mořem. Ve městě je mnoho muzeí, starých kostelů, zajímavých památek. Města Kvariati, Gonio, Ureki, Kobuleti jsou vhodnější pro klidnou, osamocenou oslavu Nového roku.

Střediska zimní dovolené

\ t

Ve všech gruzínských lyžařských střediscích během svátků Nového roku je mnoho turistů. Pro ně v Tetnuldi, Hatsvali, Goderdzi, Bakuriani a Gudauri organizují přehlídky a novoroční programy. Hlučné rauty se konají v restauracích a kavárnách.

Oslava novoročních svátků v Gruzii

Pro Gruzínce je Nový rok nejoblíbenější dovolenou. Zde se nazývá Ahali cíle. Místo vánočního stromu je strom zdoben chichilaki. Bohatá hostina pro Nový rok je vizitkou Gruzie. V opačném případě, jak můžete být šťastný člověk bez snahy o úžasné místní pokrmy? Pohostinní Gruzínci budou jistě léčit své hosty lobiani, khachapuri, satsivi, pražené prase.

Hosté této úžasné země mohou vidět víno, složité toasty, písně, tance a mnoho dalšího. Na dovolenou přichází turisté Santa Claus, který se zde nazývá Tovlis Babua. Sněhový dědeček bohužel nemá žádnou vnučku.

V Gruzii jsou na Silvestra otevřené dveře pro všechny hosty. Nikdo nechodí do postele. Všude jsou spuštěny pozdravy a ohňostroje. Ale jednoho dnedovolená není omezena. 2. ledna je slaven Den osudu nebo Bedoba. To je věřil, že jak oslavit tento svátek, takže celý rok bude fungovat. Proto se téměř všichni Gruzínci baví v rodinném kruhu.

Cestovatelé rádi slaví Nový rok v restauracích, kde si hosté mohou vychutnat novoroční menu, tanec, živou hudbu, spoustu soutěží a zábavy.

Volnočasové aktivity

Setkání nového roku 2019 osloví turisty jakéhokoli věku. Lidé sem chodí vidět místní památky, aby se seznámili s barevnými tradicemi.

Výlety

Místní cestovní kanceláře pro nabídku Nový rok jsou dostupné všem. Jednodenní exkurze bude stát od 50 do 100 dolarů. Nejoblíbenější destinace jsou vinařství Kakheti a město Mtskheti, které bylo hlavním městem Gruzie. Starobylé chrámy a kláštery velmi krásné v zemi.

Zbytek v Borjomi

Město Borjomi, které se nachází v malebné soutěsce, je považováno za nejvyhledávanější zdravotní středisko. Kolem města jsou lesy a hory. Turisté budou moci ochutnat léčivou minerální vodu, projít se v národním parku, navštívit starobylý klášter Vardzia, který se nachází v jeskyni.

Aktivity pro volný čas

Během novoročních svátků bude mnoho turistů moci jezdit na snowboardech a lyžovat. Budou také nabízeny k účasti na heli-tours a paraglidingu.

Gurmánská turistika

\ t

V každém regionu země se hlavní svátek roku slaví svým vlastním způsobem. Nazakuks se vyrábí v Kakheti - nejchutnějšísladký chléb Koláče osudu jsou připraveny v Khevsureti, pečení ve formě zvířat je vyroben v Tusheti. Med, ovoce a khinkali jsou podávány u stolu v Pshavi. V Samegrelo a Guria se Nový rok slaví s pudinkem z hroznové šťávy - pelamoosi, stejně jako gomi - kukuřičná kaše se sýrem.

Ceny zájezdů do Gruzie

Na Nové 2019 v Gruzii se můžete vydat na výlety z různých měst Ruska. Populární s turisty výlety na několik dní s výlety. Výlet pro dva do hlavního města Gruzie za čtyři dny stojí od 23 000 rublů a cesta do Batumi bude stát od 19.000 rublů. V ceně jsou zahrnuty výlety, snídaně, ubytování v hotelu na 3 dny, transfer z letiště.

Na Nový rok bude týdenní prohlídka pro dva s odjezdem z hlavního města Ruska do hlavního města Gruzie stát od 85 000 rublů v Gudauri - od 125 000 rublů v Bakuriani - od 94 000 rublů. To zahrnuje ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu, letenky, transfery a snídaně.

Hotely Gruzie

S ubytováním turistů nejsou žádné problémy. V každém letovisku a gruzínském městě jsou penziony, hotely, velké hotelové komplexy. Mnoho hostů přijíždí do Gruzie i v zimě. Proto se v novém roce výrazně zvyšují ceny za ubytování.

Na Silvestra jsou náklady na dvoulůžkový pokoj v hotelu:

Město Kutaisi Borjomi Batumi Tbilisi
Hotel 5 * $ 150 $ 160 $ 200 $ 220
Hotel 4 * $ 60 $ 55 55 USD $ 50
Hotel 3 * $ 30 $ 50 $ 35 $ 35
Hotel 2 * $ 25 $ 25 $ 30 30 $
Hotel 1 * 20 $ $ 20 $ 25 $ 20
Hostinec $ 10 $ 13 $ 15 $ 20

V soukromém sektoru Gruzie pro nový rok 2019 jsou ceny poměrně rozumné. Pro turisty, majitelé chaty a apartmány jsou vždy připraveni poskytnout levné bydlení. S nimi se můžete dohodnout na teplých jídlech. V gruzínských městech k pronájmu byt s nábytkem as veškerým vybavením nabízené za 1000 - 1 500 rublů /den. Pronájem domu pro 6-8 lidí bude stát asi 1.300 - 2.000 rublů /den.

Recenze Silvestra v Gruzii

Turisté nazývají Nový rok v Gruzii nezapomenutelným. Významnou roli v tom hraje gruzínská pohostinnost. Místní obyvatelé jsou svým hostům velmi vřelí a vytvářejí příjemné prostředí pro odpočinek. Země má obrovský výběr pohodlných hotelů a restaurací, skvělé jídlo a poměrně nízké ceny.