Top 15 nejkrásnějších jezer na světě

Příroda má vždy pozitivní vliv na duševní rovnováhu člověka, potěší oko a láká k sobě. Vnikne do duše nějaký druh pohodlí a rovnováhy. A při pohledu na vodu tento stav mysli zůstává dlouho. Jezera planety - personifikace jasnosti a klidu. A krásná jezera jsou darem od bohů poslaných lidem, kteří si tuto krásu užívají. Je třeba zvážit nejkrásnější jezera světa, abychom pochopili, kam jít na dlouhou dobu. Všechna jezera jsou krásná svým vlastním způsobem a pravděpodobně bude špatné stavět je v místech hodnocení.

Jezero Peito

Jezero Peito je pojmenováno podle svého objevitele, jehož jméno bylo Bill Peyton. Nachází se v Kanadě. Jeho vody jsou neustále doplňovány, proudí do něj malé nory, které vznikají mezi skalami Kanady, nebo spíše v národním parku Banff. Tam je ledovec, a odtud přichází krmení jezera Peito. Krajina a krása tohoto jezera prostě okouzlí, proto je toto jezero považováno za nejfotografovanější.

Bajkalské jezero

Jezero Bajkal je známé svou krásou. Je uznáván jako nejhlubší jezero na planetě. Maximální hloubka jeho vod je 1637 metrů a jeho průměrná hloubka je 730 metrů. Toto nejstarší jezero na světě je jedním z deseti jezer ve světě. Pro všechny tyto postavy je jezero Bajkal zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Plitvická jezera

Plitvická jezera, která se nacházejí v Chorvatsku, je 16 krásných jezer.Všechny jsou odděleny přehradami, které vytvořila sama příroda. Ale nezastavila se u nich a spojila je mezi sebou vodopády. Nejvyšší z nich je 70 metrů.

Různí zástupci fauny a flóry se cítí skvěle v prériích Plitvických jezer. Pro hosty těchto míst vybudovali tři komfortní hotel, prohlídky s průvodcem. Příznivci outdoorových aktivit mohou na těchto místech zůstat ve stanu. Můžete strávit hodiny procházky po turistických trasách a turistických trasách, užívat si nádherné krásy Plitvických jezer.

Morské jezero

Jezero Moraine se nachází v národním parku Banff, stejně jako jezero Peyto. Jeho poloha je údolí 10 vrcholů. Jezero se živí ledovcem. Hory, které ho obklopují, se odrážejí v neuvěřitelně modré vodě. Být tady, člověk si uvědomí, že taková místa na Zemi jsou skutečně dary bohů. A pouze medvědi grizzly s jejich přítomností brání turistům užívat si božské krajiny. Proto se někdy kvůli činnosti medvědů chůzí trasy překrývají.

Jezero kráterů

Crater Lake, který se nachází v USA jižně od Oregonu, je obklopen mnoha horami a útesy. A tento faktor činí místa ještě více vzrušujícími. Crater Lake nemá žádné zdroje ani přítoky. A vzhledem k absenci znečištění je toto jezero vedle své krásy také nejčistší na planetě.

Jezero pěti květin

V čínském Jiuzhaigou je pýcha národního parku dávnáJezero Wuhua Hai, jehož jméno se překládá jako Pět květin. A jezero dostalo své jméno z nějakého důvodu. Voda v jezeře, v závislosti na pádu slunečních paprsků a okolní teplotě, neustále mění barvu.

Jezero Bled

Jezero Bled je jednou z mnoha atrakcí ve Slovinsku. Nad ním se tyčí hrad stejného jména. To je na počest tohoto hradu, který je pojmenován Lake Bled. Vzájemná územní poloha těchto objektů činí krajinu jedinečně krásnou. Hrad, jako v zrcadle odráží ve vodách Bledu.

Jezero Yucatánské jeskyně

Další stvoření přírody - jezero poloostrova Yucatán. V jedné z jeskyní provedli mexičtí vědci výzkum a objevili toto jezero. Místní to považují za nádrž, která má jasně modrou barvu - opravdu dar od bohů. Tvořil jeskynní jezero před více než 2 miliony let.

Jezero Tahoe

Přehrada se nachází v západní části amerického města Carson, na hranici Nevady a Kalifornie v nadmořské výšce 1897 metrů. Jezero je přirozenou atrakcí jak amerických států, tak největší v Severní Americe.

Jezero Como

Maximální hloubka italského jezera Como je 410 metrů. Nejhlubší jezero v Evropě láká jak velké milovníky přírody, tak milionáře celého světa, kteří staví vily na břehu jezera Como.

Jezero Zeller

Další z nejkrásnějších jezer na světě je v Rakousku. V létě voda z jezera Zellerv teple a přitahuje turisty z celého světa na písečné a oblázkové pláže. V zimě jsou jeho vody pokryty vrstvou hustého ledu, takže si každý může bruslit, hrát hokej nebo se vydat na zimní rybolov.

Jezero Loch Ness

Slavné skotské jezero Loch Ness se kromě své krásy proslavilo také příběhem netvora žijícího v jeho hlubinách. A musí tam žít, protože nejhlubší místo v jezeře je v hloubce 230 metrů. Pravěká příroda těchto míst přitahuje pozornost znalců krásy z celého světa.

Balaton

To je ideální místo k odpočinku s celou rodinou. Maďarské jezero je poměrně mělké. Jeho průměrná hloubka je 3,5 metru, ale jeho délka je 77 km. Celé okolí tohoto nádherného místa je obklopeno cyklistickými stezkami a turistickými trasami. Jedná se o velmi rozvinutou turistiku a cykloturistiku.

Jezero Atitlan

Amerika může nabídnout dalšího kandidáta na jmenování nejkrásnějšího jezera na světě - Atitlan. Rybník byl ze všech stran obklopen sopkami - Toliman, San Pedro a Atitlan, stejně jako malé osady obývané mayskými potomky. Kromě přírodních krás hostů z těchto míst budou moci vidět různé archeologické památky mayských indiánů.

Skvrnité jezero Kliluk

Bodkované jezero Cliluk se nachází v Kanadě. Voda a podloží jezera obsahuje mnoho látek - titan, stříbro, síran sodný, vápník, hořčík. Koncentrace těchto látek a mnoho dalších minerálůdává jezeru určitý pohled na prostor.