Kuchyňský set: nejlepší fotografické příklady stylového designu a jak neudělat špatnou volbu

Výběr kuchyňského koutu je velmi náročný úkol. Koneckonců musí splnit velké množství požadavků. Za prvé, nábytek by měl být praktický a kompaktní. Kromě toho by hosteska měla být pohodlná a ostatní členové rodiny mohou pohodlně trávit čas na obědě nebo večeři. Proto můžeme s jistotou říci, že moderní kuchyně kombinuje harmonii designu a barvy, trvanlivosti a pohodlí náhlavní soupravy, stejně jako řadu dalších vlastností.

Design kuchyně

Před výběrem návrhu kuchyňského setu je nutné analyzovat velikost a tvar místnosti, ve které se má instalovat. Ne poslední roli bude hrát místo komunikace (elektrická zásuvka, instalatérství atd.).

Rohová kuchyňská souprava

Takový návrh budou požadovat majitelé malých bytů. Jeho rysem je pracovní plocha, vytvořená ve tvaru trojúhelníku, kde nábytek, lednice, dřez a sporák jsou umístěny podél dvou sousedních stěn a střídají se navzájem. Je tedy možné využít roh místnosti, kde lze vytvořit další místa pro skladování nádobí apod.

Lineární sluchátka

\ t

Taková konstrukce se také nazývá jednořadá. Zde je veškerý nábytek a spotřebiče umístěn podél jedné ze stěn. Rohy zůstávají nevyužité a veškerý volný prostor je přidělen pod jídelním koutem.Lineární náhlavní soupravy jsou vhodné pro malé kuchyně a středně velké místnosti. A v ateliéru tímto způsobem můžete zónu prostor.

Náhlavní souprava ve tvaru písmene U

Takové apartmá je vhodné pro dlouhé a úzké kuchyně nebo v případě arkýřového okna. V tomto případě jsou současně zapojeny 3 stěny a 2 rohy. Volba podobného provedení náhlavní soupravy by měla věnovat pozornost šířce výsledného průchodu. Nemůže být příliš úzká nebo velmi široká. Nejlepší možností je 120 cm

Headset s dvojitou řadou

Taková souprava je instalována podél dvou stěn paralelně k sobě. Tento design může být úspěšně zadán do prostor jakékoliv velikosti nebo stylu.

Kuchyně s ostrovem

Tento typ sluchátek si mohou dovolit pouze majitelé velkých kuchyní. V tomto případě se pracovní prostor nachází ve středu kuchyně. Tak je možné získat multifunkční modul, který je umístěn samostatně.

Kuchyně s poloostrovem

Toto řešení poskytuje modul nábytku, který je pokračováním náhlavní soupravy nebo k ní přiléhá. Zde si můžete uspořádat jídelní kout nebo využít poloostrov k uložení kuchyňského nádobí. Někdy na poloostrově vybavit varnou desku nebo dřez.

Barevný kuchyňský kout

Stín fasády kuchyňského nábytku může upravit nebo zcela změnit celkový vzhled místnosti. Zvláště důležité je, že volba odstínu náhlavní soupravy se stane v případě, že kuchyň je kombinována s obývacím pokojem.

Pastelové odstíny

Kuchyňské soupravy mají často pastelové odstíny. Někteří designéři používají kontrastní barvy pro stěny. Ale v tomto případě je třeba mít na paměti, že špatné tóny z kuchyně budou hlasité a hrubé. Proto pokud si nejste jisti výsledkem, je lepší dát přednost neutrálním barvám.

Kombinace dvou tónů

Při navrhování fasád kuchyně lze použít 2 barvy, například bílou a černou, hnědou a béžovou.

Bílý kuchyňský set

Kuchyně v bílé barvě vždy vypadá stylově a moderně. Zároveň je bílá dokonale kombinována s jinými barvami a takový nábytek lze snadno vstoupit do každé kuchyně bez ohledu na zvolený styl.

Výhoda bílé kuchyně může být stále nazývána tím, že tato barva je schopna vizuálně rozšířit prostor, takže tato volba bude ideální pro malou místnost. Ale zde jsou některé nevýhody. Lehký povrch je velmi citlivý na všechny druhy nečistot.

Béžová kuchyňská souprava

Tato barva je neutrální a vypadá ušlechtile. Proto může být vybrán do kuchyně různých stylů a velikostí. Z tohoto důvodu jsou bílé sluchátka velmi populární.Tato barva navíc přispívá k vytvoření klidné a útulné atmosféry v místnosti.

Ale že kuchyně s béžovou soupravou nebyla nudná, odborníci doporučují použití bodových akcentů. Béžová kombinace příznivě s červenou, vínovou nebo čokoládovou. Taková fasáda je vhodná do místností, kde jsou již světlé akcenty. Zároveň bude prostor vypadat velmi harmonicky.

Fialová sluchátka

Toto řešení bude vypadat extravagantně, ale je vhodné pouze pro velkou kuchyň. Pokud si vezmete fialový headset v malé místnosti, měli byste dát přednost jeho světlé odstíny. Při výběru vybavení a příslušenství je třeba vzít v úvahu skutečnost, že kov je dokonale kombinován s fialovou.

Sluchátka zelená

Tato možnost je dnes velmi populární. Zelená má mnoho odstínů, dobře se hodí k jiným barvám a může mít pozitivní vliv na nervový systém. Zelený headset si můžete vybrat v libovolném stylu.

Hnědá sada

Tato barva také nese klidnou a klidnou energii, ale není vhodná pro malé místnosti. Odstíny hnědé lze nazvat univerzální, protože se dobře hodí do kuchyně různých stylů.

Kuchyňská linka pro malou kuchyňku

Majitelé velkých kuchyní mohouVybírejte si téměř jakoukoliv kuchyňskou soupravu. Majitelé skromných bytů jsou mnohem obtížnější. Ale přesto mají možnost vybrat si pohodlný a stylový nábytek podle několika tipů.

Při výběru stylu je třeba vzít v úvahu, že klasika v malé místnosti bude nevhodná. Také nevybírejte moderní, protože malá místnost v tomto stylu riskuje přetížení. Znalci z Provence si musí pamatovat, že velké vzory mohou učinit místnost vizuálně ještě menší. Nejlepší možností by byl minimalismus.

Stejně důležité je zvolit správný odstín náhlavní soupravy. Pro malé místnosti se hodí béžová, bílá a celá řada pastelových barev.

Aby bylo možné přizpůsobit maximální počet potřebných položek v náhlavních soupravách, měly by být skříně vysoké a úzké. Nepostradatelnými pomocníky budou kolejnice. Takzvané kovové trubky nebo lišty s háčky. Používají se k umístění různých kuchyňských spotřebičů (sběrače, ručníky atd.). Nejpohodlnější způsob, jak je umístit na desku stolu. Pro stejný účel použijte organizátory, které jsou umístěny ve skříni nebo zásuvkách.

Kuchyňská linka: nejlepší možnosti designu na fotografii (197 )