Kyselá pedikúra. Charakteristiky postupu doma

Krásné a dobře upravené nohy jsou pýchou každé dívky. A pro to je velmi důležité pravidelně se starat o paty. Kosmetička nabízí široký výběr různých procedur, díky kterým budou vaše nohy vždy v perfektním stavu. Jedním z nich je kyselá pedikúra.

Tento postup se nezdál tak dávno, ale již se mu podařilo vyhrát své fanoušky. Jak se liší kyselá pedikúra od jiných typů tohoto postupu a jaké jsou jeho výhody?

Podstata postupu

I přes poněkud děsivé jméno je tento postup jednou z nejjemnějších metod péče o pokožku nohou. Její podstata spočívá v aplikaci speciálního roztoku na bázi rostlinných a ovocných kyselin na nohy. Mezi ně patří kyselina glykolová a kyselina hydroxyoctová. Proniknou do hlubokých vrstev kůže a v krátkém časovém období rozpouští hrubozrnné oblasti. Po určité době se snadno odstraní běžným pilníkem na nehty.

Ve ​​výrobku nejsou žádné nebezpečné chemické sloučeniny. Proto může být bezpečně těhotná, kojící matky a dospívající. Současně roztok nejenže rozpouští hrubé oblasti, ale také zpomaluje proces keratinizace tkání. Proto znovu proveďte postup, jakmile se po dalších typech pedikúry.

Výhody a nevýhody postupu

\ t

Absolutně jakýkoli kosmetický postup má určité výhody a nevýhody. A kyselá pedikúra nebyla výjimkou. Nejdůležitější výhodou tohoto postupu jeskutečnost, že použitý roztok je schopen proniknout do hlubokých vrstev epidermy v krátkém čase, jemně a účinně ničí hrubozrnné oblasti kůže. Kromě toho má tento typ pedikúry další pozitivní body:

  1. Roztok obsahuje antioxidanty, které mají příznivý účinek na kůži a mají protizánětlivé vlastnosti.
  2. Kvůli zvláštnosti takové pedikúry je vyloučena jakákoli šance na poranění kůže, protože k tomu nejsou použity ani škrabky ani čepele.
  3. Náklady na tento postup nejsou poměrně vysoké.
  4. Pro provádění postupu není nutné páru z pary vypouštět a samotné řešení působí velmi rychle. Proto můžete ušetřit čas.
  5. Srovnáním s odstraňovačem lze poznamenat, že složení nástroje pro pedikúru kyselin, které je šetrné, proto jsou minimalizovány alergické reakce.
  6. Použitý roztok je dostatečně účinný i pro velmi drsnou pokožku.

Nyní musíme hovořit o nedostatcích kyselé manikúry. Některé chemické složky jsou přítomny ve složení použitého roztoku, proto postup má určitá omezení. Patří mezi ně přítomnost trhlin na kůži a jiných ran. Kontraindikací jeho chování je například přítomnost plísní na nohou nebo vytekání mozolů. Před zahájením řízení by měl být navíc seznámen se složením fondů. Pokud má alespoň jednu složku, pro kterou jste již pozorovalialergická reakce, pak bude muset být postup opuštěn.

Nezávislý postup

\ t

Dívky často odmítají vykonávat pedikúru a uvádějí nedostatek volného času k návštěvě salonu. S kyselými pedikurami tento problém sám o sobě zmizí, protože se dá snadno provést nezávisle doma. K tomu jednoduše postupujte podle jednoduchých pokynů:

  1. Před prováděním kyselé pedikúry byste měli pečlivě zkontrolovat nohy, aby se odstranily případné rány, praskliny nebo mozoly na jejich povrchu.
  2. Pomocí jakéhokoli antiseptického prostředku dezinfikujte kůži na nohou.
  3. Poté se doporučuje držet nohy v teplé vodě po dobu 3-5 minut a znovu zpracovat s antiseptikem.
  4. Vatovým tamponem, kotoučem nebo dřevěnou špachtlí jemně naneste malé množství kyselého roztoku na místa s hrubou kůží. Je velmi důležité nepoužívat příliš mnoho řešení, jinak můžete způsobit popáleniny.
  5. Zabalte fólii přes nohy a ponechte 10 minut.
  6. Po odstranění filmu by měla být kůže setřena suchým hadříkem a mrtvá kůže zpracována pilníkem na nehty.
  7. Po zákroku byste měli na nohy aplikovat výživný krém.

V závislosti na stavu vašich nohou může vyžadovat více či méně aplikovaného prostředku a čas, který je třeba udržet na patách.

Je důležité poznamenat, že nápravný prostředekkterý se používá pro provádění kyselé pedikúry, podporuje aktivní proces regenerace buněk. Proto byste se neměli bát vidět obrovské množství peelingových částic kůže na patách po dobu dalších 5-7 dnů.

Možné nežádoucí účinky

Někdy po ukončení postupu mohou dívky pozorovat některé vedlejší účinky kyselé manikúry. A to navzdory skutečnosti, že neměli žádné kontraindikace postupu. Nejběžnější vedlejší účinky jsou zarudnutí, otok nebo nepohodlí v místě aplikace roztoku.

To může být způsobeno tím, že tento nástroj drželi příliš dlouho na nohou, navzdory přesnému času uvedenému v návodu. Pokud během procedury pociťujete brnění, pálení nebo jiné nepříjemné pocity v místě aplikace roztoku, postup by měl být brzy ukončen. Pokud nejsou žádné nepříjemné pocity a vaše pokožka je na nohou příliš drsná, čas na udržení peněz na nohou může být mírně zvýšen. Neměli byste se však nechat unést.

Doporučuje se provést postup nejvýše 1 čas v 7-10 dnech. V tomto případě si můžete být jisti, že vaše nohy budou dokonale hladké a dobře upravené.

Na závěr je třeba říci, že kyselá pedikúra je poměrně jednoduchý, praktický a zároveň bezpečný a bezbolestný postup péče o nohy. Má určité kontraindikace, je důležité zvážit před zahájenímkyselá pedikúra.