Přístroj pedikúra: výhody a nevýhody, výkon technologie

Pedikúra přístrojů již dávno přestává být považována za rozmaru. Dnes je to, co každý člověk potřebuje, bez ohledu na věk a pohlaví. Kromě dobře upraveného měsíčku pomáhá předcházet a řešit problémy s nohama. Proto nyní nabízíme pochopení vlastností postupu a implementace technologie.

Co je to pedikúra hardwaru?

Intenzivní trénink, nepříjemné nebo těsné boty, stejně jako nadměrné pocení - to vše nevyhnutelně ovlivňuje vaše nohy. Proto je takový postup jako pedikúra nezbytný pro každého. Zpočátku to začalo dělat v Německu. Pak byl tento postup považován za lékařský a byl použit výhradně k odstranění mozolů, kuřích nebo mikrotrhlin. Nyní je však nejčastěji prováděno z estetických důvodů v kosmetických salonech.

Na rozdíl od klasické pedikúry se v tomto případě používá pouze speciální přístroj s několika tryskami. Každý z nich má jiný účel, takže je velmi důležité zvolit vhodnou možnost.

Diamantové řezačky se nejčastěji používají k práci s hrubou kůží. Také často si nehty nechají vyleštit. Keramika - nejlepší řešení pro zpracování válců a trhlin na patách. Tam jsou také křemík-lipid mlýny, které jsou používány poměrně zřídka. Nejčastěji, pouze v případech, kdy je kůže příliš suchá a ztvrdlá. Snad nejoblíbenější jsou silikonové řezačky. Jsou určeny pro leštění nehtůdesky. Kterákoliv z nabízených možností trysek se používá, v žádném případě by neměly existovat bolestivé pocity.

Pedikúra přístrojů: výhody a nevýhody

Za prvé stojí za povšimnutí, že tento postup je naprosto bezpečný a šetrný. Proces nepoužívá řezné objekty, což znamená, že bolestivé pocity nejsou možné. Tento typ pedikúry navíc zcela eliminuje poškození nehtové desky. A to, jak vidíte, je vážná výhoda. Správná technika hardwarové pedikúry navíc nikdy nepovede k delaminaci. Naopak, nehty budou silné, hladké a dobře upravené. Pokud jde o kůži, postup umožňuje léčit kukuřice a jiná zranění.

Je třeba poznamenat, že na rozdíl od klasické pedikúry bude pro hardware zapotřebí pouze samotný stroj a sada fréz. Proto může být provedeno i doma. To je skvělá volba pro ty, kteří nemají možnost navštívit salon nebo nechtějí trávit příliš mnoho času. Přesto doporučujeme absolvovat speciální školení, abychom mohli studovat zvláštnosti práce s každým mlýnem.

Předpokládá se, že vzhledem k tomuto typu pedikúry se pokožka bude zpomalovat pomaleji. To je pravda, takže nebudete muset chodit do salonu tak často. To vám ušetří čas i finance.

Na rozdíl od klasické pedikúry není změkčená kutikula v kování odstraněna. Ořízne se pouze pomocí příloh. Tak se ujistěte, žemistr jí neublíží.

Pedikúra přístrojů má určité nevýhody. Jeden z hlavních zvažuje trvání procedury. To platí zejména pro práci s velmi hrubými patami. Samozřejmě, tento typ pedikúry nevyžaduje parení, místo toho se používá odstraňovač. Celková doba trvání však často není kratší než jedna hodina.

Za zmínku stojí také to, že postup hardwarové pedikúry se nedoporučuje pro majitele příliš tenké nehtové desky a citlivé kůžičky. Jinak můžete ublížit.

Technika provádění pedikúru

Před ošetřením nehtů a nohou je velmi důležité použít dezinfekční prostředek. Za prvé, mistr vždy zpracovává ruce a teprve pak nohy klienta. Doma byste měli také aplikovat nástroj na ruce a nohy.

Dalším krokem je aplikace odstraňovače gelu. Je navržen tak, aby pokožku rychle změkl. Často se aplikuje ne déle než deset minut. Zbytky se čistí výhradně jednorázovým ručníkem. Ihned po tom je jeden z hrotů zpracován kůžičku.

Potom mistr začne pracovat s měsíčkem. To znamená, že nastavuje délku a dává jim požadovaný tvar. Aby byly hladší a lesklejší, používá se speciální leštící mlýn.

Teprve poté začne pracovat s patami a kůží nohou. V závislosti na konkrétní situaci se často pro obrábění používají různé frézy. Mimochodem, příliš hrubékůže nebude s pomocí zařízení fungovat. K tomu lze použít speciální pedikúru.

Po zákroku se aplikuje krém na uvolnění nohou a speciální olej na kůžičku. To zajišťuje hydrataci a uvolnění chodidel. V kosmetických salonech občas nabízejí masáž jako poslední fázi pedikúry přístrojů.

Pro ty, kteří mají v plánu udělat pedikúru doma, doporučujeme zvážit některé nuance. Za prvé, je třeba dbát na volbu přístroje. Faktem je, že existuje velké množství velmi odlišných modelů. Všechny jsou však rozděleny na profesionální, stejně jako na ty, které jsou určeny pro domácí použití. Samozřejmě, v první kategorii, silnější zařízení. Ale zároveň je mnohem těžší je používat. Proto vám doporučujeme, abyste se podívali na zařízení z druhé kategorie.

Další věcí, která se má naučit, jsou pravidla pro používání fréz. Pokud jste v tomto oboru noví, doporučujeme vám přihlásit se do kurzu zkušenému mistrovi. Takže budete znát naprosto všechny nuance a zachránit se před chybami a zraněními. Navíc se často předpokládá, že tato teorie bude vypracována na těchto kurzech. To znamená, že můžete cvičit na modelech.

Pedikúra přístrojů je skvělou alternativou klasické verze. Jak vidíte, tento postup má mnohem více výhod, takže je to správně oblíbený u mnoha dívek.

Jaký druh pedikúry děláte?