Odpočinek na Krymu v létě 2018: ceny, zábava, nejlepší střediska poloostrova

Na Krymském poloostrově je mnoho středisek hodných obdivu a pozornosti, je to jako šperkovnice. Někdo miluje písečné pláže Evpatoria a Theodosia, někdo má rád panoramata a subtropika jižního pobřeží Krymu, zatímco jiní vidí jen svou dovolenou v Soči.

Odpočinek na Krymu v létě 2018: oblíbená střediska

Předpokládá se, že nejlepší čas na odpočinek v létě na Krymu je v Alushta a Jaltě. Jsou to nejoblíbenější letoviska. V těchto městech jsou krásné parky, nábřeží, spousta různých zábav a turistická infrastruktura je velmi dobře rozvinutá. Příroda se také pokusila navrhnout tato střediska. Oni jsou lokalizováni na rovině, a hory se zvednou kolem nich. Proto je tento region tak populární.

Sevastopol, Sudak, Evpatoria jsou také vynikající střediska. Pokud se rekreanti nebudou aktivně podílet na živé noční život a zúčastnit se všech výletů, pak můžete ušetřit dobře - usadit se v obci nedaleko těchto středisek.

Trochu levnější, ale stále poměrně drahé v Livadii, Simeizu, Miskhoru, Alupce, Gurzufu. Jedná se o krásné rekreační vesnice s oblázkovými plážemi. Zde jsou krásné parky a samotné osady jsou pohřbeny v subtropické zeleně.

Je relativně nenáročné na odpočinek v Kerch, Rybachy, Feodosiya, Shchelkino, Malorechenskoye, Solnechnogorskoe. Také to je Olenevka, Saki, Chernomorskoe, Mezhvodnoe, Nikolaevka. Pláže jsou tady, ale v některých lokalitách není dostatek zábavy. Ale to je vše subjektivní,protože každý používal k odpočinku svým vlastním způsobem.

V oblasti velkých měst je infrastruktura cestovního ruchu velmi rozvinutá, existuje mnoho hotelů, rekreačních středisek, sanatorií, nočních klubů. Mnoho míst k zavěšení s celou rodinou - vodní parky, zoologické zahrady, delfinárium, zábavní parky.

Ve vesnicích resortu a dalších osadách je to jednodušší. Pláže nejsou tak luxusní, je zde méně atrakcí pro děti, ale na druhé straně není takové množství turistů, hluk a davy.

Střediska pro outdoorové nadšence

Poloostrov nabízí skvělé příležitosti pro aktivní odpočinek. V Jaltě, Koktebel, Alushta, můžete navštívit hory, jezdit na koni, paragliding. V Sevastopolu, Alupce a Bakhchisarai, můžete jít ropjumping, v Feodosia a Belogorsk můžete létat v balónu, v Tarkhankut (Olenevka) vynikající potápění, horolezectví - v Simeiz a Jaltě, v Simferopol speleotourismus je dobře rozvinutý.

Dovolená na Krymu s dětmi

Lidé, kteří milují samotu, se ocitnou na opuštěných plážích na východním pobřeží Krymu - oblastech Kerč, Koktebel, Sudak, Feodosia. Na západě - poblíž mysu Tarkhankut (Olenevka), Okunevka, Popovka, Lyubimovka. Téměř divoké pláže se nacházejí v oblasti Cape Fiolent, Laspi Bay, Balaklava.

Nejtěžší je najít takové klidné pláže na jižním pobřeží Krymu.

Kulturní a výletní turistika

\ t

Je vhodné kombinovat odpočinek na pláži s prohlídkami památek a výlety. Yalta intento plán je dokonalý. Neméně zajímavé bude Alushta, Bakhchisarai. Sevastopol je známý pro své výlety a mnoho památek. Kromě toho je zde jeskynní město Inkerman, stejně jako starobylé město Chersonese. Evpatoria a Sudak mají také mnoho historických památek.

Střediska mládeže

Mladí lidé mohou všude odpočívat na Černém moři. Velmi zábavná střediska v Sudak, Koktebel, Evpatoria, Simeiz, Alushta, Jalta. Na nábřeží těchto měst se soustředí spousta diskoték, nočních klubů. Konají se zde mnohé festivaly, světelné show, hlučné párty.

Soutěže windsurfingu se konají v Evpatorii. Fanoušci potápění, break-tanečníků a extrémních sportů pořádají soutěže v Olenevce. V Sudaku se konají každoroční koncerty, rytířské bitvy. Fanoušci cyklistické show každoročně shromažďují Sevastopol.

Střediska pro seniory

Můžete strávit relaxační dovolenou v sanatoriu na pobřeží Černého moře. Mnoho z nich se nachází na západním a jižním pobřeží Krymského poloostrova. Ve Feodosii, Evpatorii a Saki můžete léčit nemoci pohybového aparátu, trávicího traktu, nervového systému. V Partenitu, Miskhor, Livadia léčit nemoci oběhového a dýchacích orgánů.

Odpočinek na Krymu bez zprostředkovatelů: ceny za ubytování v soukromí, hotel, hotel

\ t

Stejně jako v každém letovisku, ceny za ubytování na Krymu závisí na úrovni pohodlí, regionu odpočinku, vzdálenosti od moře a času resortu.sezóny. Musíte pochopit, že stejné životní podmínky lze získat za různé peníze.

Yalta je považován za mistra na vysokých cenách na Krymském poloostrově. V soukromém sektoru začíná cena za pokoj od 1200 rublů za den. Od 3000 rublů denně začíná náklady na pokoj v mini-hotelu.

V Sudaku, Alupce, Alushta nejsou ceny bydlení levné. Pronajměte si jednopokojový apartmán od moře v létě - od 1000 rublů denně. Ubytování v mini-hotelu - od 1400 rublů denně.

V Sevastopolu se cena pokoje v soukromém sektoru pohybuje od 1 000 do 2 500 rublů denně. Hotelový pokoj - od 2000 do 3500 rublů denně.

Ubytování v Kerči a Feodosii je o něco levnější. Soukromý sektor - od 500 do 1500 rublů denně. Hotelový pokoj stojí od 1800 rublů denně. Pokud si rezervujete pokoj předem, je nutné uvést - cena je uvedena za osobu nebo pokoj.

Téměř všude jsou děti mladší 3 let ubytovány zdarma.

Potraviny na Krymu v roce 2018

Ceny v střediscích Krymu v sezoně jsou někdy velmi vysoké. Cenové rozpětí je poměrně velké. Komplexní oběd ve střední jídelně bude stát od 200 do 350 rublů. Cena oběda v kavárně je 300-500 rublů, a oběd v restauraci bude stát v průměru 1500 rublů.

Chcete-li ušetřit na potravinách v kavárnách a restauracích, můžete si připravit jídlo sami. Ceny v obchodech a trzích jsou následující:

  • vepřové maso - 280-350 rublů /kg;
  • kuře - 180-230 rublů /kg;
  • mléko - 50-70 rublů na litr;
  • ovoce - 60-100 rublů /kg;
  • zelenina - 25-35 rublů /kg.

Atrakce a zábava

Existuje mnoho možností pro trávení volného času v Černém moři. Mořské tvory můžete vidět ve velkém akváriu v Alushtě. Náklady na vstup pro dospělého návštěvníka je 450 rublů, pro děti - 350 rublů.

Mnohé pozitivní emoce a dojmy lze získat z prohlídek jeepů. Pro splnění úsvitu na hoře Demerzhi, nebo spíše na jeho summitu, rodina čtyř bude muset zaplatit 6000 rublů.

Velmi nezapomenutelné procházky na jachtě. Ceny za takovou dovolenou začínají od 2000 rublů. Náklady na exkurze závisí na pořadateli. V podstatě ceny začínají na 1000 rublů. pro dospělé. Pokud navštívíte památky sami, je doporučeno navštívit Nikitinsky Botanická zahrada (200 rublů), Vorontsov palác (300 rublů), janovské pevnosti (200 rublů). Poznejte okolí, uvidíte všechny krásy na kole. Bude to zábavné a zajímavé. Pronájem dvoukolového vozidla stojí asi 500 rublů.

Na poloostrově je spousta vodních parků. Například návštěva aquaparku v Evpatorii pod názvem „Banana Republic“ stojí 1400 rublů, pro děti je cena vstupenky 900 rublů. Návštěva delfinária bude zajímavá pro lidi všech věkových kategorií. Cena letenky pro dospělé do delfinária Koktebel je 700 rublů a jízdenka pro děti je 300 rublů. Pro plavání s delfíny musíte zaplatit 3500 rublů.

Výhody a nevýhody rekreace na Krymu

\ t

ZapnutoKrymský poloostrov má díky své zeměpisné poloze velmi příznivé klima. Slunce zde nespaluje kůži, vítr je teplý a jemný. Dovolená na Černém moři - nejlepší prevence nachlazení. Teplota mořské vody v létě je pro lidské tělo optimální.

Pro vynikající dovolenou na Krymu není povinen platit státní povinnost, dostat cestovní pas a projít celními orgány. Vše, co potřebujete k relaxaci, je klobouk se širokou krempou a dobrou náladou.

Mezi minusy patří především:

  1. Nedostatečná úroveň služeb. Rozdíl v cenové kvalitě se přitom netýká pouze soukromého sektoru nebo penzionů, ale i hotelů.
  2. Mnoho pláží na Krymu je v soukromém vlastnictví. Proto je zde vstup buď zcela uzavřen, nebo budete muset zaplatit za to.
  3. Velký počet turistů. Během sezóny na poloostrově můžete mít problémy s nalezením ubytování nebo místem na pláži.
  4. Vysoké ceny potravin a ubytování, zejména v průběhu hlavní sezóny.

Každý si bude moci určit, kde si odpočinout na Černém moři. Stačí jen posoudit jejich schopnosti a pochopit jejich touhy.