Odpočinek v Karélii je skvělou volbou pro aktivní cestovatele.

V Rusku nejsou žádné jiné krásy a Karelská republika to jasně potvrzuje. Tato oblast bohatá na kulturní dědictví a přírodní krásy se nachází v blízkosti Finska a má nedotčenou čistotu. Karélie je vhodná pro odpočinkovou dovolenou i pro lidi s aktivním životním stylem. Region nabízí svým hostům rafting na rozbouřených řekách, lov zvířat a ptáků, výlety a rybaření. Navzdory své vrtošivé klima, tento region získává na popularitě mezi cestujícími.

Jak se tam dostat

V závislosti na účelu, preferencích a rozpočtu mohou hosté Karélie získat:

 1. Autem.

Dovolená autem je vhodná pro firmy i pro velké rodiny. Tato metoda poskytuje úplnou svobodu pohybu a nezávislost na veřejné dopravě. Republika Karélie je pohostinnou zemí, ale mnoho silnic jsou špinavé cesty. To je třeba zvážit před plánováním cesty.

 1. Autobusem.

Pro ty, kteří nechtějí jít autem, ale raději jít a odpočívat, při pohledu z okna, bude jízda autobusem dělat. Z Petrohradu jezdí denně například do Petrozavodsk.

 1. Vlakem.

Toto je nejekonomičtější varianta, ale možná budete muset jít s převody, protože přímé vlaky z Petrozavodsku jsou pouze z velkých měst.

 1. Letadlem.

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat na místo, je letadlem. Hlavní letiště Karelia se nachází 12 km od obce Petrozavodsk - vesnice Besovets.

Pohyb kolem Karélie

Na planetě je jen málo takových prvotních míst. Prioritním úkolem moderního člověka je proto zachovat prvotní povahu pro sebe a jeho potomky. V ČR dochází k pohybu zboží a cestujících převážně po železnici. Zachránit povahu nových větví železnice není položena. Říjnová železnice je nejvýznamnější v Karélii.

Ale když sedíte v kočárku, nevidíte všechny krásy této povahy. Cestovatel je proto lepší pronajmout si auto na místě nebo je třeba jet autem. Pokud vypnete federální dálnici „Kola“ M-18 na kteroukoli ze sekundárních silnic, můžete se dostat do jednoho z nejkrásnějších jezer v této oblasti.

Další výhodou cestování pro turisty podél těchto hranic je přítomnost říční a námořní dopravy. Tato oblast vodní dopravy je zde dobře rozvinutá, takže hosté Republiky Karélie se mohou volně pohybovat podél řek Svir a Neva podél jezer Onega a Ladoga a podél Bílého moře - Baltského kanálu.

Co vidět v Karélii

V tomto krásném regionu je mnoho kulturních památek, které stojí za to vidět.

Balaam, Solovki

Slavné ostrovy, do kterých byli vězni posíláni do exilu za starých časů. Dodnes se zde zachovaly staré kostely a kláštery. Tyto architektonické památky jsou dědictvím UNESCO. Krása je zde nepopsatelná - vodaŘeky jsou čisté, kamenné břehy a kolem hustých smrkových lesů.

Architektonické muzeum Kizhi

V tomto skanzenu mohou návštěvníci prohlížet životní vzory osad žijících v těchto částech před několika staletími. Po návštěvě tohoto muzea se turisté seznámí s zvyklostmi místních obyvatel a seznámí se s mnoha legendami tohoto pohádkového regionu.

Petroglyfy bílého moře

Doporučuje se jít na výlet. V doprovodu průvodce bude možné vidět na skalách kompozice a obrazy, které zde namaloval prastarý člověk ve 3 tisíciletí před naším letopočtem. V těchto místech archeologové objevili asi 30 starověkých míst.

Kaňon Ruskeala Marble

Mnohé z paláců Petrohradu jsou postaveny z mramoru, který byl z tohoto kaňonu dovezen. Celá oblast je obklopena majestátními starodávnými stromy, což činí toto místo ještě krásnějším a tajemnějším.

Vodopády Girvas a Kivach

Oba vodopády se nacházejí na řece Suně. Girvas se nachází na kráteru kdysi umístěné sopky. Výška vodopádu Kivach je 11 metrů. Jedná se o nejvyšší plochý vodopád v Evropě.

Souostroví těla

V Bílém moři je 16 neobydlených ostrovů. To je velmi zajímavé a tajemné místo. Přírodovědci zde budou mít práci, protože na souostroví je mnoho vzácných zvířat a ptáků.

Zbytek v Karélii 2018: ceny bydlení (hotely, penziony, základny)rekreace

Jak ukazuje praxe rekreace, turisté začínají seznámit Republiku Karelia s Petrozavodskem. Je zde ubytování pro turisty s libovolnou peněženkou - od slušných hotelů až po ubytovny. Třílůžkový hostel bude stát hostům kolem 1800 rublů za den na pokoj. Třílůžkový hotelový pokoj v Petrozavodsku bude stát v průměru 3 500 rublů denně.

Jak již bylo zmíněno, můžete si zde půjčit auto. Pronájem auta bude stát od 1500 rublů za den.

Možnost ubytování v penzionu nebo turistické základně v třílůžkovém pokoji - 3 000 rublů denně. Ubytování na břehu Ladoga v pohodlném třílůžkovém pokoji bude stát asi 14.000 rublů denně.

Průměrná cena oběda v kavárně v Petrozavodsku je asi 700 rublů.

Průměrný rozpočet odpočinku v Karélii v létě 2018 pro tříčlennou rodinu bude přibližně 70 000 - 89 000 rublů.

Nejlepší čas k relaxaci na jezeře

V Karélii můžete relaxovat kdykoliv během roku, protože tato oblast je vždy krásná. Na jaře, kdy je v řekách spousta vody, pro milovníky raftingu je to skvělý čas. Pro lovce na jaře je zde také rozloha. V celém okresu, v bažinách a v lesích žijí tisíce tetřívek, kachen, sluků lesních, černých grousů a dalších ptáků.

Léto je časem rybářů. V místních jezerech a řekách je spousta různých ryb. To je skvělý čas pro procházky přírodou, výlety, prohlídky památek a architektonické památky.

Hledači hub a lovci Karelia čekána podzim. Lesy ztichnou, pokryté pestrými barvami. Tato krása je lepší vidět alespoň jednou vlastníma očima.

Rybolov je také populární v zimě. Ale každý může jezdit na sněžných skútrech, na lyžích a snowboardech, nejen rybáři. A kolik pozitivních emocí poskytne psí spřežení. Aktivity v zimě budou poskytovány všem.

Klady a zápory odpočinku v Karélii

Co láká turisty do Karélie? Především je to:

 1. Možnost výborného odpočinku po celý rok.
 2. Schopnost zvolit bydlení pro každý vkus a rozpočet: od samotného domu v lese až po pokoj v pohodlném hotelu.
 3. Místní touroperátoři nabízejí vynikající podmínky pro pohodlné cestování. Chcete-li si odpočinout v lese, odvezou vás na vybrané místo a poskytnou na to veškeré potřebné vybavení.
 4. Čistý vzduch v regionu má léčivý účinek na tělo.
 5. Tento výlet si budou pamatovat lovci a rybáři.
 6. Velké množství historických a archeologických nalezišť.

Existují však také určité nevýhody, které by měly být rozhodně zváženy před cestou:

 1. V létě je v regionu spousta komárů a jiného hmyzu, který může zkazit váš odpočinek. Proto byste měli zásobit repelenty nebo jinými prostředky.
 2. Pokud plánujete odpočinek v lesní chýši, přemýšlejte předem o věcech, které byste zde mohli potřebovat. Jinak musíte utratithodně času se dostat do nejbližšího sídla.

Odpočinek v Karélii je velmi různorodý, takže nejprve musíte rozhodnout, co chcete více: samotu v přírodě nebo extrémní zábavu.