Odpočinek v Gelendzhik 2018. Co potřebuje turista?

Gelendzhik je jedním z hlavních přímořských letovisek na území Krasnodar, který se nachází mezi Tolstého a Tonky Cape, ne na pobřeží zálivu Gelendzhik. To láká turisty s dobře-upravené pláže, rozvinuté infrastruktury, krásné přírody a minerálních pramenů.

V Gelendžiku existuje více než 200 hotelů, turistických komplexů, sanatorií, odpočinkových domů a penzionů, které mohou současně ubytovat nejméně 40 tisíc rekreantů. O tolik dalších může přijímat mini-hotely a penziony.

Ceny za ubytování v Gelendzhiku

\ t

V Gelendzhik, turisté najdou spoustu možností bydlení: od pokojů v soukromém sektoru a ubytovny až po luxusní hotely a penziony.

Většina města je obsazena soukromým sektorem, kde mnohé nabízejí komfortní ubytování rekreantům. Většina prezentovaných místností je opravena, vybavena dobrým nábytkem a potřebnými spotřebiči. Pokud jde o jejich odlehlost k moři, nejvzdálenější oblasti jsou přibližně 20-25 minut chůze od pláže. Náklady na takové bydlení v Gelendzhik začíná od 350 rublů za den pro 1 rekreant.

Penziony mohou nabídnout pohodlnější podmínky. Nejlepší recenze si zasloužily:

 1. Penzion Assol. Odpočinek na 1 týden ve čtyřlůžkovém pokoji bude stát od 20 tisíc rublů. Ubytování se snídaní během týdne v penzionu bude asi 35 tisíc rublů pro rodinu 3 osob. All-inclusive dovolenou zde stojí asi 56 tisíc rublů. Pro hosty je zdebazén a parkování zdarma.

 1. Penzion Déjà Vu. Zde náklady na pokoje začíná od 1500 rublů za den. Penzion se nachází v blízkosti pláže. Můžete si vařit jídlo sami, nebo si můžete objednat obědy a večeře.

Pro ty, kteří jsou ochotni zaplatit za pohodlný odpočinek, se v Gelendzhiku nachází celá řada hotelů. V létě však doporučují rezervovat pokoje předem. Mezi oblíbené hotely mezi turisty patří:

 1. „Moskva“. Hotel se nachází v centru města, pár minut chůze od nábřeží. Nedaleko je celá infrastruktura. Náklady na bydlení v hotelu od 1500 rublů. Území má vlastní jídelnu, kde je hostům nabídnuta sleva na jídlo ve výši 10%.

 1. Hotel Kalifornie. Ceny za dvoulůžkové pokoje zde začínají na 30 tisíc rublů za 7 dní. Hotel organizoval energetický systém - "bufet". Pláž je v docházkové vzdálenosti. Na střeše hotelu se nachází bazén.

 1. Pine Grove. Hotel nabízí výborné podmínky pro all-inclusive rodinnou dovolenou. Do léta 2018 zde plánují otevřít vlastní vodní park. Kromě toho, služby turistů 3 bazény a elegantní pěší oblasti. V letní sezóně začíná cena za pokoj od 5600 rublů na osobu a den.

Mnoho penzionů Gelendzhik spolupracuje s cestovními kancelářemi a nabízí pohodlnéodpočinek. Nejoblíbenějšími turisty jsou penziony: Kubán, Gloria, Primorye, Dzhanhot a Tenký mys. Životní náklady v nich začínají od 1500 rublů na osobu a den. Všechny resort resorty pracují na "all inclusive", takže transfer, stravování a řada dalších služeb jsou již zahrnuty v ceně.

Pláže Gelendzhik

Všechny pláže Gelendzhik jsou čisté a pohodlné. Vstup do městských pláží je zdarma, mnoho středisek nabízí odpočinek na vlastních plážích za malý poplatek. Mezi nejlepší pláže v resortu patří:

 1. Centrální pláž je největší a nejvíce navštěvovaná. Má vše, co potřebujete pro kvalitní rekreaci: šatny, markýzy, vybavení, hřiště na plážový volejbal, posilovací zařízení, centrum vodní zábavy. Podél pláže se nacházejí obchody, kavárny a snack bary.

 1. "Red Talka" - pláž stejného sanatoria, která se nazývá nejlepší v Gelendzhik. Je vybaven markýzy, lehátky a sprchami. K dispozici je dětské hřiště, volejbalové, fotbalové a basketbalové hřiště. Před několika lety byla na pláži zřízena samostatná zóna „plážový bungalov“ s individuálním servisem a jídlem. Ti, kteří žijí v sanatoriu, mohou navštívit pláž zdarma. Pro zbytek, cena vstupu je 400 rublů na dospělého a 300 rublů na dítě. Pronajměte si plážový bungalov - 2 tisíce rublů.

 1. Pláž na území Sanatoria Blue Wave. Vstup na plážzdarma Ti, kteří žijí v sanatoriu, mohou získat potřebné plážové vybavení zdarma.

Výlety a zábava

Kromě dovolené na pláži nabízí Gelendzhik také lázeňským hostům zajímavé výlety a aktivní zábavu:

 1. 2hodinová prohlídka města, během které se mohou turisté seznámit s historií a hlavními atrakcemi střediska. Cena této exkurze je 500 rublů na osobu.
 2. Výlet do skály Placht na lodi. Doba trvání exkurze 4 hodiny. Cena - 810 rublů na dospělého a 350 rublů na dítě. Za příplatek můžete jezdit na katamaránu a objednat si gril.

 1. Jeeping na Pshad Falls. Během cesty se turisté budou moci seznámit s jedinečnou povahou regionu. Náklady na exkurzi jsou 1500 na dospělého a 1200 rublů na dítě.
 2. Jízda na bílých skalách. Výlet lodí trvá 3 hodiny. Na palubě lodi práce kuchyně a bar. Náklady na letenku pro dospělé je 700 rublů, dětská jízdenka je 350 rublů. Výlet pro děti do 3 let je zdarma.

 1. Jízda na koních bude zajímavá pro milovníky zvířat a romantiky. Náklady na takovou cestu je 1200 rublů. Pokud dospělý jede ve stejném sedle s dítětem, cena se bude rovnat 1400 rublům.
 2. Parašutismus je jedinečný způsob, jak dostat dávku adrenalinu. Lze nastavit výšku letu. Doba trvání letu je 8 minut. Cena za let 1 osoby - 2500, 2lidé - 3500 a 3 osoby - 4500 rublů. Jejich celková hmotnost však nesmí překročit 170 kg. Navíc si můžete objednat disk s fotografií (80-120 kusů) pro 500 rublů.
 3. Je možné jít potápět na 1700-2000 rublů, v závislosti na hloubce ponoru.

Zlepšení v Gelendzhiku

Středisko nabízí vynikající podmínky pro využití. Město má mnoho středisek, které se specializují na bahenní terapii a balneoterapii. Mezi nimi jsou:

 1. Red Talka. Se specializuje na léčbu a prevenci patologií endokrinní, nervózní, urogenitální, oběhového systému, ORL orgánů a metabolismu. Cena poukázek od 1200 rublů na 1 den.

 1. Modrá vlna. Instituce se specializuje na patologie dýchacích orgánů, kůže, oběhové, dýchací, trávicí, endokrinní, urogenitální, kostní a gynekologická onemocnění. Náklady na povolení - od 2240 rublů za den.

Jak se tam dostat

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Gelendzhiku, je letadlo. To ušetří čas a úsilí. Není to však levné. Cena letenky z Moskvy je 11.500 rublů.

Cestování vlakem je mnohem levnější. Cena letenky druhé třídy z Moskvy začíná od 2000 rublů, kupé - 3500 rublů.

Obyvatelé okolních měst se sem mohou dostat autobusem. Cena autobusové jízdenky z Krasnodaru je 300-400 rublů, od Anapa - 150-200 rublů.

Výhody a nevýhody odpočinku v Gelendzhiku

Proč to stojí za toGelendzhik? Středisko má v první řadě takové pozitivní aspekty:

 1. Malebná příroda.
 2. Teplé a čisté moře, dobře udržované pláže, které mají vše pro pohodlný odpočinek a aktivní zábavu.
 3. Mírné podnebí vhodné pro malé děti a osoby s chronickým onemocněním.
 4. Výborné podmínky pro využití.
 5. Velké množství zábavy.
 6. Město lze označit za bezpečné pro turisty.

Ale jedeme-li do Gelendžiku, měli bychom věnovat pozornost jeho negativním stránkám:

 1. V létě je na mnoha plážích spousta lidí, což není pro každého příznivé.
 2. Vzhledem k tomu, že resort patří do rozpočtové kategorie, doporučuje se rezervovat si apartmán předem, protože v sezóně je téměř nemožné najít dostupné pokoje v hotelech, penzionech nebo penzionech.

Gelendzhik může být nazýván resortem, který by určitě měl přijít. Úžasná příroda, čistý vzduch a moře, mírné klima, dostupné ceny bydlení a jedinečné podmínky pro využití jsou jen malou částí toho, co byste měli používat.